Aktuality ze světa squashe

24.4.2014

ME juniorů do 19 let v krátkém sestřihu ...


...
ME juniorů do 19 let v krátkém sestřihu ...

24.4.2014

Mistrovství Evropy družstev - ženy

...
Na ME do Itálie se chystá i naše ženské družstvo, které hraje v elitní osmičce. Podrobné informace jsou k dispozici na esf.tournamentsoftware.com.

24.4.2014

Mistrovství Evropy družstev - muži

...
Letošní Mistrovství Evropy družstev, které se hraje příští týden v italském Riccione je nalosováno. Naši muži hrají v divizi 2 a pokusí se postoupit do elitní divize 1. Podrobné informace jsou k dispozici na esf.tournamentsoftware.com.

23.4.2014

CZECH JUNIOR OPEN 2015 SUPER SERIE !!

Během letošního ME juniorů do 19 let ve Finsku měla své zasedání také juniorská komise Evropské federace squashe, jejímž členem je předseda ČASQ Pavel Sládeček. Jedním z bodů, které byly projednány, byl také požadavek na zvýšení statutu juniorského turnaje Czech Junior Open, který se každoročně koná v Praze, na úroveň Super Serie, což je nejvyšší kategorie v rámci European Junior Tour. Žadatelů o povýšení statutu turnaje bylo více, ale nakonec se našemu zástupci podařilo jako jedinému obhájit tuto žádost a od roku 2015 má tedy Praha špičkový juniorský turnaj. Kromě vyšší bodové hodnoty pro účastníky je také Super Serie příslibem pro více hráčů a kvalitnější obsazení turnaje.

20.4.2014

ME juniorů družstev do 19 let - 8.místo

...
Poslední utkání na Mistrovství Evropy juniorů do 19 let o konečné 7.-8. místo začalo neděli v 10 hodin proti Izraeli. Jan Ryba nestačil na Daniela Poleshchuka a v odevzdaném zápase podlehl 0:3. Petr Zatřepálek věděl, že na jeho výsledku závisí výsledek celého utkání a v plném tempu se pustil do Roee Avrahama. Ten v úvodu utkání jen těžko hledal recept na Petrovu razantní hru a zdálo se, že vše dopadne v náš prospěch. Po vyhraných dvou setech ale začal mít Petr bolesti zad a nedokázal v dalším průběhu vytvářet potřebný tlak. S přibývajícím časem se bolesti stupňovaly a průběh utkání se otočil v náš prospěch. V závěrečném pátém setu už Petr bojoval jen sám se sebou a soupeři podlehl 2:3. Utkání dívek už bylo jen formalitou, když Kristýna Alexová zdolala ve dvou setech Maayan Rosenthalovou.

Náš tým tak v elitní osmičce prohrál jasně s Francií, ale oba další zápasy byly naprosto vyrovnané a o výsledku rozhodovalo jen pár míčů. Naši hráči tak o jednu příčku posunuli své nasazení do soutěže na pozici 9 a patří nám hezké 8. místo. Vítězem letošního šampionátu je Anglie, která ve finále porazila Španělsko, třetí příčka patří Francii.

Na závěr pořadatelé připravili pro účastníky ME slavnostní večeři, kde Pavel Sládeček převzal z rukou finského svazu a zástupce Evropské federace squashe putovní vlajku určenou pro organizátora dalšího ročníku šampionátu, který se bude konat v roce 2015 v Praze.

Juniorům Kristýně Alexové, Karolíně Holinkové, Petru Zatřepálkovi, Janu Rybovi, Davidu Zemanovi a realizačnímu týmu ve složení Jan Břeň, Jakub Šichnárek a Pavel Sládeček děkujeme za odvedenou práci a dosažený výsledek.

Kompletní přehled výsledků ME družstev je na webu esf.tournamentsoftware.com.

Fotogalerie z neděle jsou ZDE.

19.4.2014

ME juniorů družstev do 19 let - sobota

...
Sobotní setkání na snídani u kulatého stolu mělo poněkud hořkou příchuť, když přišel Honza Ryba se zprávou, že se mu opět ozvalo zranění ramene. Fyzio Kuba Šichnárek tak měl nelehký úkol Honzu připravit tak, aby byl na své utkání s výše nasazenými soupeři z Francie co nejvíce fit.

Volba padla na nejreálnější sestavu, kdy Honza bude hrát na jedničce, Petr Zatřepálek zůstane na své pozici 2 a utká se s Baptistem Massotim. Během utkání se dala nervozita krájet, protože Petr byl opět postaven do role velmi důležitého bodu pro tým. Utkání začalo ve svižném tempu, Petr dodržoval stanovenou taktiku, dobře si připravoval výměny a měl spoustu šancí ke konečným úderům. Některé také výborně proměňoval, ale útok s takovým soupeřem je náročná disciplína, takže dělal i nevynucené chyby, kterých s přibývajícím časem přibývalo. Po vyrovnaném prvním setu bylo vidět jak Petrovi ubývají síly a konečné skóre utkání bylo 0:3. Jan Ryba s Augustem Dussourdem nakonec našel motivaci, přemohl bolest ramene a šel do utkání naplno. Dlouhé výměny a trpělivý squash vyhovoval více našemu hráči a po celý set si udržoval mírné vedení. V závěru setu ale bylo vidět, že soupeř je ten co má více sil a nakonec si konec hry vždy pohlídal až do konečného stavu zápasu 3:0. Tím pádem bylo jasné, že přes Francouze nepostoupí me, děvčata už hrát nemusely a šetřily si síly. Po netrpělivém čekání a dlouhých utkáních mezi Španěly a Finy jsme čekali na soupeře. Nakonec do semifinále postoupili Španělé a našim soupeřem v bojích o 5.-8. místo se stali Finové.

Zahajovací utkání měl v rukách Petr Zatřepálek proti Miko Aijanenovi. Od počátku utkání byla vidět velká zodpovědnost za výsledek na obou stranách. Od prvního míče se utkání proměnilo v tuhý boj o každý bod. Domácí Finové měli jasnou převahu v hledišti, ale na kurtu to tak jasné nebylo. První set po dlouhé tahanici nakonec získal Petr. Ve druhém opět dlouhé výměny, skóre bylo pořád vyrovnané, ale na jeho konci byl šťastnější Fin na 1:1. Ve třetí hře Petr opět přidal na trpělivosti a soustředěným výkonem získal hru pro sebe. Ve 4. setu začal spěchat a ve hře se objevila řada nevynucených chyb. K tomu se přidala velmi nepřesná práce ze strany rozhodčích a Finsko srovnalo na 2:2. Rozhodující set byl plný sporných momentů, nekonečných diskuzí a čekání na rozhodnutí, ale nakonec Petr udržel emoce na uzdě a vydřel bod pro tým výsledkem 3:2. Honza Ryba nastoupil proti druhému ze sourozenců Jamimu Aijanenovi. Úvodní dvě hry hrál pasivně a odevzdal je na stav 0:2. Od třetího setu změnil hru, začal makat a soupeře p ostupně přehrával. Podařilo se mu srovnat na 2:2 a podobně jako u Petra rozhodoval pátý set. Od začátku poctivá práce vedla k mírnému vedení, ale pak se Honza jako už vícekrát nechal zbytečně vyvést z koncentrace, místo pěkného squashe předváděl, jak se nemá hráč v kurtu chovat a závěr utkání si sám pokazil na konečný výsledek 2:3. Rozhodující duel byl na raketách Kristýny Alexové a Emilie Soini. Kristýně jako už vícekrát nesedla nestandardní hra soupeřky, trápila se od počátku každé výměny s excelentním lobovaným podáním a těžko se dostávala do hry. Ve druhém setu už se zdálo, že našla na Soini medicínu, ale i tento prohrála a nakonec podlehla Fince 0:3. Po této prohře se náš tým utká neděli v 10 hodin o konečné 7.-8. místo s Izraelem.

Kompletní přehled výsledků ME družstev je na webu esf.tournamentsoftware.com.

Fotogalerie ze soboty jsou ZDE.

18.4.2014

ME juniorů družstev do 19 let - pátek

...
V pátek se dohrávaly zbylé dva souboje o postup ze skupiny A do pavouka o 1. - 8. místo. Naši hráči se nejprve utkali s Anglií a ve druhém utkání nastoupili proti Nizozemsku.

Proti Anglii nastoupil na pozici 2 David Zeman a Kristýnu Alexovou vystřídala Karolína Holinková. Nalosované pořadí utkání bylo 1-G-2. Zahajovací duel mezi Janem Rybou a Angusem Gillamsem přinesl svižnou hru a k vidění byla spousta útočných shotů ze všech pozic. Vícemistr Evropy z Anglie si utkání pohlídal a přehrál Honzu 3:0. Ve druhém utkání Karolíny proti Lily Taylorové bylo od první chvíle vidět, že výše postavená soupeřka nechce ponechat nic náhodě, přesnou hrou dostávala Karolínu pod neustálý tlak, což vedlo k častým chybám a prohře 0:3. Benjamínek našeho týmu David Zeman chtěl ukázat, že je nedílnou součástí družstva a že se nazalekne ani 3. hráče Evropy George Parkera. Po úvodním oťukávání soupeře se David otrkal, vyslechl si rady mezi sety a do další hry nastoupil podstatně lépe. Často dokázal soupeři kvalitně zatápět a občas ho i překvapit nečekaným úderem. Zkušený soupeř měl v závěru více sil a pohlídal si konec utkání až do stavu 3:0. Pro naše hráče to byla dobrá zkušenost, zahrát si proti nejlepším hráčům šampionátu jednotlivců, a hned po zápase se hecovali do dalších bojů.

Proti Holandsku nastoupil kvalitně rozehraný Jan Ryba s Christophem Winzerem a od úvodních výměn nutil soupeři svou rychlou útočnou hru, kterou ho dokázal přetlačit. Ve druhé sadě se opět ozvala Honzova nevolnost, ale nakonec vše ustál a utkání dovedl do vítězného konce 3:0. Proti Kristýně Alexové nastoupila teprve třináctiletá Elena Wagenmansová a hned z úvodu nás zaskočila svou nepředvídatelnou a urputnou obrannou hrou. Kristýna si díky svým zkušenostem začala lépe připravovat útočné pozice a přesnou hrou nakonec po setech 12:10, 11:8 a 11:6 zvítězila. Tím bylo jasné, že náš tým postupuje mezi osmičku nejlepších týmů Evropy a čekalo se, kdo postoupí ze skupiny B z první pozice jako náš první soupeř v pavouku. Petr Zatřepálek šel ještě dohrát poslední utkání a přejel Thijse Van Der Pluijma 3:0.

Našemu týmu se tak podařilo postoupit do elitní osmičky, přestože jsme měli hodně těžkou skupinu, nasazení do turnaje nás řadilo až do druhé osmičky a také umístění chlapců v soutěži jednotlivců nám papírově moc šancí nedávalo. Celý tým si zaslouží pochvalu a poděkování za zodpovědný přístup.

Našim soupeřem se nakonec stali vítězové skupiny B Francouzi. K tomuto utkání nastoupí náš tým v sobotu ve 12 hodin, v pořadí 2-1-G.

Kompletní přehled výsledků ME družstev je na webu esf.tournamentsoftware.com.

Fotogalerie z pátku jsou ZDE.

17.4.2014

ME juniorů družstev do 19 let - čtvrtek

...
Ve čtvrtek 17.4. se po volném dni v Helsinkách rozehrálo Mistrovství Evropy družstev juniorů do 19 let. Náš tým má nesmírně těžkou obhajobu 4. místa z loňského šampionátu ve Švýcarsku. Úkol je o to těžší, že náš tým je nasazen jako číslo 9 a ve skupině máme nasazenou jedničku Anglii, letos velmi silnou Itálii, Holandsko a Švédy. Do hlavní soutěže ze skupin postupují nejlepší dvě družstva, takže bude tvrdý oříšek se tam dostat.

K úvodnímu utkání se naši hráči postavili proti nepříjemnému Švédsku. Hrálo se v pořadí G-B1-B2. Kristýna Alexová nastoupila proti Linnea Wallstenové a sebevědomým výkonem ji přehrála 3:0. Důležitý bod měl ve svých rukách Jan Ryba proti Pontusi Rengbovi. Honza se bohužel nedokázal plně koncentrovat, na svého soupeře nestačil a po prohře 0:3 Švédsko srovnalo na 1:1. Rozhodující bod byl na Petru Zatřepálkovi, který nastoupil proti odpočinutému Toru Christoffersonovi. Utkání mělo rychlý spád, bylo plné dlouhých a tvrdých výměn a Petr se pevně držel herního plánu. Po celou dobu tak držel soupeře pod velkým tlakem, nutil ho k chybám a udržoval si lehký náskok. Po setech 11:7, 11:7 a 11:5 zaslouženě zvítězil 3:0 a náš tým vyhrál poměrem 2:1.

Pravděpodobně nejdůležitější utkání ve skupině bylo na programu od 17:00 hodin proti týmu Itálie. Kristýna Alexová opět zahájila, lehce potvrdila roli favoritky a po setech 11:1, 11:1 a 11:1 vyprovodila Benedettu Buccalovou z kurtu 3:0.Ve druhém duelu se utkal Jan Ryba s Olivierem Ventricem. Po přátelském posezení s trenéry ohledně nevydařeného ranního utkání se na kurtu prezentoval Honza v daleko lepší světle. Utkání od prvního úderu mělo vysoké tempo plné krásných a dlouhých výměn. První set 13:11 po zásluze patřil Honzovi. Ve druhém pokračovalo utkání v ještě vyšším tempu, oba soupeři byli naprosto vyrovnaní a Honzovi těsně utekla koncovka 10:12. Přestože jsme se obávali, jestli Honza vydrží tempo utkání, ani ve třetím setu nepolevil a dotáhl utkání až do stavu 9:9. Za toho stavu se proti nám štěstí obrátilo, Honzovi se udělalo špatně a musel opustit kurt, takže byl tento v jeho neprospěch skrečován. Do následující hry šel Honza zkusit, jestli to ještě půjde a zase bojoval jako lev. Nakonec jen těsně podlehl 9:11 a v utkání celkově tedy 1:3. Veškerá tíha tak zůstala na bedrech Petra Zatřepálka, který “musel” porazit Yuriho Farnetiho. Petrovi, přestože je Zatřepálek, se ruce neroztřepaly, stejně jako ráno se skoro vzorně držel nastavené taktiky, v úvodní hře neúnavně běhajícího soupeře honil po celém kurtu a vyhrál 11:9. Ve druhé hře bitva pokračovala, protože oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání. Ke hře se tak přidala i řada sporných okamžiků a na obou stranách přibylo s únavou více nevynucených chyb. V dramatické koncovce setu měl více štěstí Ital a po setu 16:14 bylo srovnáno. Petr se nechal v pauze ještě více nabudil do další hry, výborně si pozičně připravoval výměny k zakončení, Ital kolem něj běhal jako torpédo ale vyběhal si jen 5 bodů. Ve čtvrtém setu Petr nepolevil ani na chvilku, měl celou dobu hru pod kontrolou až do vyhecovaného závěru, kdy Ital stáhl z 4:8 až na 8:8. Naštěstí Petra nezaskočil ani další Italův bod na 9:8 a rychlým útočným squashem dotáhl set a zápas do vítězného konce . Celý tým na kurtu i na lavičce si zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a nasazení v tomto důležitém utkání.

V pátek naše hráče čeká v 10hodin nejtěžší soupeř skupiny Anglie a ve 14:30 závěrečné utkání skupiny s Holandskem.

Kompletní přehled výsledků ME družstev je na webu esf.tournamentsoftware.com.

Fotogalerie ze čtvrtka je ZDE.

16.4.2014

Tomáš Fořter jmenován rozhodčím WSF

Česko se tento týden významně zviditelnilo ve světovém squashi. Održeli jsme informaci ze Světové federace squashe, že Tomáš Fořter byl jmenován WSF rozhodčím, což je nejvyšší rozhodcovská kvalifikace.

Jmenovací proces probíhá ve třech fázích, po přezkoumání výsledků dlouholeté práce rozhodčího dvěmi komisemi vydává definitivní rozhodnutí výbor WSF. Tomáš byl úspěšný na všech třech úrovních a tuto kvalifikaci si plně zaslouží.

Ke jmenování mu blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

15.4.2014

ME juniorů do 19 let - jednotlivci dohráli

...
V úterý, poslední den turnaje byla na programu finálová utkání a dohrávka o konečná umístění. Hned v úvodu si poradila Karolína Holinková s Finkou Maarit Ekholm 3:0 a pátři ji 27. příčka.

Nejlepší umístění naší výpravy patří zaslouženě Kristýně Alexové. K poslednímu utkání jednotlivců nastoupila proti Oceane Wadoux (FRA). Utkání mělo kvalitní úroveň, první set získala Kristýna 11:7. Druhý set byl kromě přetahování o každý bod plný kontaktů a sporných rozhodnutí a závěr bohužel patřil soupeřce 13:11. Průběh následujících setů byl více v režii hráček, neboť rozhodčí z Turecka si nevěděly s řadou situací rady. Naštěstí obě hráčky hrály fair play a samy přiznávaly sporné míče. Kristýna v dalších dvou setech poněkud ztratila na přesnosti, byla na ní vidět únava z těžkého utkání se Španělkou nakonec prohrála 1:3. Nicméně ji patří krásné 10. místo.

Petr Zatřepálek si měl udělat se Švédem Pontusem Rengbem dle pokynů tréninkové utkání před soutěží družstev, ale zápas se mu poněkud vymkl zpod kontroly. Nejprve soupeře téměř z místa rozstřílel, aby ve druhém setu usnul na vavřínech, zpomalil hru, přestal tlačit a bylo to 1:1. Ve třetí i čtvrté sadě opět dominoval Petr, ale za stavu 10:6 ve 4. setu přišel zlom, Petr vytuhnul, nebyl schopen dohrát úder a prohrál 10:12. V posledním setu už se trápil, jeho hra byla plná chyb, set prohrál 9:11, utkání 2:3 a odváží si 28. místo. Jan Ryba a David Zeman se podělili o 29. a 30. místo.

Vítězkou mistrovství se stala Nele Gillis (BEL), když ve finále zdolala Marie Stephan (FRA) 3:0, třetí příčku obsadila Nada Elkalaawy z Anglie. Žádného přemožitele nenašel Richie Fallows (ENG), když zdolal ve finále svého krajana Anguse Gillamse 3:0 a třetí místo patří Georgi Parkerovi, taktéž z Anglie.

Ve středu mají hráči volný den a ve čtvrtek ve 12hodin místního času zahajují naši hráči soutěž družstev proti týmu ze Śvédska. Utkání bude možné sledovat na streamu.

Kompletní přehled výsledků turnajů jednotlivců esf.tournamentsoftware.com.

Fotogalerie z úterý je ZDE.

14.4.2014

Extraliga po základní části

...
Ve stínu informací z probíhajícího ME juniorů ve Finsku proběhla v sobotu 12.4.2014 poslední kola základní části extraligy žen i mužů. Na postup do play-off, mělo naději pět týmů a to jak v extralize žen, tak v soutěži mužů. V obou případech určily konečné složení finálové čtyřky až v poslední zápasy. Ty rozhodly, že postup si v obou extraligách zajistily stejné týmy jako v loňském roce a také složení semifinálových dvojic je stejné.

Semifinále žen:
SC Strahov A ženy – SC Otec TOPO ženy A a FOTOROBOT – Moravská Slavia Dream Team.

Semifinále mužů:
Viktoria Brno Sportprofit – Viktoria Brno Phiten a SC Strahov A muži – CORKERS A Ostrava

Baráž si letos zahrají týmy Svijany Shot PRO 6 a SCC Hradec Králové „ A“ Oliver team

14.4.2014

ME juniorů do 19 let - pondělí

...
Helsinky nám dnes konečně ukázaly svou hezčí tvář a ve lepší náladě ze svítícího sluníčka jsme se vypravili do sportcentra k dalšímu dění evropského mistrovství. Jan Ryba měl dnes volný los, tak si užíval den odpočinku a povzbuzoval své týmové kolegy, kteří dnes měli na programu pouze jedno utkaní, které každý užil po svém.

Petr Zatřepálek nastoupil proti Thomasu Laursenovi (DEN). Po nevydařeném, netrpělivém začátku a prohře 5:11 si nechal mezi sety poradit, uklidnil a zpřesnil hru, což vedlo po výhře 11:7 ke srovnání stavu a vypadalo to slibně. Jenže soupeř nechtěl povolit za žádnou cenu, stále Petrovi nutil svou rychlou hru a především ho překvapoval svým zarputilým pohybem, kdy byl schopen vybrat i ty nejtěžší míče. Petrovi po těžkém utkání z předešlého dne postupně docházely síly, přesto se snažil do poslední výměny, ale na Dána to dnes nestačilo, takže utkání prohrál 1:3. David Zeman se střetl s Petrovým včerejším soupeřem Belgičanem Xanderem De Deygerem a od záčátku bylo jasné, že to nebude vůbec jednoduché. David se snažil celou dobu držet soupeře pod tlakem. První set sice nevypadal úplně přesvědčivě výsledkem 15:13, ale ve druhém “drtikol" ukázal svou sílu a smazal soupeře 11:2. Soupeř se ale za tohoto nepříznivého stavu nesložil, David už také nevyvinul potřebný tlak a nechal soupeře srovnat, takže připravil drama nejen pro sebe, ale i realizační tým. V pátém setu se vrátil důsledněji ke stanovené taktice a během dlouhých výměn začaly být na Belgičanovi vidět stopy včerejšího těžkého utkání s Petrem. David Xandera postupně utahal a připsal si vítězství 11:8 a 3:2. Karolíně Holinkové se dnes podařilo v ranním utkání prolomit dosavadní průběh mistrovství a konečně se dočkala vítězství, když zdolala Finku Neu Falck 16:14, 11:7 a 13:11.

Krásné utkání se odehrálo na skleněném kurtu, kde se střetly dvě Kristýny - Alexová z Česka s Gomez ze Španělska. Obě lavičky tak povzbuzovaly stejně. Zápas měl neuvěřitelně vysoké tempo a houževnatá Španělka přes svou masivní tělesnou konstrukci překvapovala svým pohybem, čtením hry a výbornou obranou, kdy dokázala dosáhnout na míče, o kterých si už všichni mysleli, že jsou konečné. První set patřil těsně Španělce, ale druhý set volnější a přesnější hrou získala Kristýna pro sebe. V dalším trochu zlobila, nedržela se herního plánu, častěji chybovala a set ztratila. Závěrečné dva sety to byla skutečná bitva, Španělka nevypustila jediný míč, ale Kristýna hrála přesněji, těžila ze svých zkušeností a zaslouženě zvítězila 3:2. Závěrečné utkání dne měla na raketě Karolína Holinková proti Mathilde Lauridsen (DEN), bohužel tento zápas v boji o 25. příčku ji opět nevyšel a podlehla 0:3 po setech 7:11, 4:11 a 9:11.

Zítřejší program nabídne pro naše barvy tyhle zápasy:

10:45 Karolína Holinková vs. Maarit Ekholm (FIN) o 27. místo
12:15 Kristýna Alexová vs. Oceane Wadoux (FRA) o 9. místo
13:45 David Zeman vs Jan Ryba o 29. místo
13:45 Petr Zatřepálek vs. Ponthus Rengbo (SWE) o 25. místo

Stránka s přímým přenosem z kurtu č.1 a č.4 je na adrese www.squash.fi/live.

Kompletní přehled výsledků turnajů jednotlivců esf.tournamentsoftware.com.

Fotogalerie z pondělí, hlavně z krásného utkání na skle je ZDE.

13.4.2014

ME juniorů do 19 let - neděle

...
Dnešní dopoledne bylo pro naše barvy bohužel velice černé.. V úvodním utkání po nekoncentrovaném výkonu nejdříve prohrál Jan Ryba s Roee Avrahamem (ISR) 2:11, 4:11 a 10:12. V dalším utkání nedokázal ani Petr Zatřepálek na Němce Lucase Wirthse vyvinout potřebný tlak a prohrál po setech 8:11, 5:11 a 8:11. Karolína Holinková nestačila na Francouzku Lauru Gamblinovou a utkání odevzdala 9:11, 2:11 a 0:11. Jiskřičku naděje se pokoušel rozsvítit David Zeman proti Owain Taylorovi (WAL), svou kůži nedal zadarmo a byl nejblíže k úspěchu. Utkání mělo od prvních úderů vysoké tempo plné dlouhých výměn a zápas se lámal po třetím setu, který David neuvěřitelně vybojoval 12:10, ale současně přišel o spoustu sil. V další hře už nedokázal soupeři vnutit svou útočnou hru a nakonec podlehl 2:3. Kristýna Alexová nastoupila proti vysoko nasazené (3/4) Nada Elkalaawy (ENG) velice koncentrovaně, přesnými údery ji držela v pohybu, jistě zakončovala a prví set získala ve svůj prospěch. Zaskočená Angličanka pozměnila taktiku a razantní hrou Kristýnu ve druhé sadě přetlačila. Třetí se byl velmi vyrovnaný, obě hráčky předváděly krásné výměny a nedaly jediný bod zadarmo. Nakonec dotáhla utkání do vítězného konce hráčka z Anglie díky lepší fyzické kondici a unavená Kristýna podlehla 1:3.

V odpoledním utkání Jan Ryba s Mathiasem Grondinem (FRA) předvedl sice lepší výkon než ráno, nicméně stále hledá ideální formu a zatím se trápí - prohrál 0:3. David Zeman po dalším bojovném výkonu nestačil na hráče z Dánska Thomase Laursena a podlehl také 0:3. Naopak kvalitně zahrál Petr Zatřepálek s Belgičanem Xanderem De Deygerem. Dva hodně vysocí hráči s podobným stylem hry připravili řadu úsměvných situací i napínavých výměn. Po setech 15:13, 11:6, 6:11 a 11:9 nakonec vykráčel s vítězným gestem z kurtu Petr. Ve druhém utkání dne si lehce poradila Kristýna Alexová s Linneou Wallstenovou (SWE), včerejší přemožitelkou Karolíny a za 19 minut ji vyprovodila z kurtu 3:0.

Pondělní utkání:

11:30 Petr Zatřepálek vs. Thomas Laursen
11:30 David Zeman vs. Xander De Deygere
13:45 Karolína Holinková vs. Nea Falck
14:30 Kristýna Alexová vs. Cristina Gomez (live stream na skleněném kurtu)

Stránka s přímým přenosem z kurtu č.1 a č.4 je na adrese www.squash.fi/live.

Kompletní přehled výsledků turnajů jednotlivců esf.tournamentsoftware.com.

Fotogalerie z druhého dne je zde.

12.4.2014

ME juniorů do 19 let - sobota

K prvnímu utkání naší výpravy nastoupil hned ráno na skleněném kurtu lehce ospalý Jan Ryba (17/24) proti domácímu Mirko Muukkonenovi (FIN). V prvním setu byl vidět poněkud nervózní a opatrný výkon obou hráčů, ale postupně se rozehrál a dokázal využít převahy Honza. Po trpělivý výměnách nedal mladému Finovi šanci sáhnout po vítězství, po setech 11:3, 11:4, 11:1 zaslouženě vyšel z kurtu s úsměvem. V následujícím utkání David Zeman s Patrickem Stroblem (AUT) byl opět David, kdo diktoval průběh hry. Pouze po zaváháni ve druhém setu (po vedení 6:3 a následné prohře 7:11) bylo Davidovi třeba vytknout pár drobností, aby nakonec opět dostal ke své koncentrované hře. Po setech 11:3, 7:11, 11:2 a 11:4 mohla propuknout radost z postupu do 2. kola. Petr Zatřepálek jako poslední člen mužské výpravy nastoupil proti velice nepříjemnému soupeři Danielu Berginovi (WAL). Od první chvíle to bylo utkání tělo na tělo a jeden druhému nedali ani jedinou výměnu zadarmo. Houževnatý soupeř neustále chodil do soubojů a Petra znervózňoval důraznou hrou tělem. Naštěstí po prvním prohraném setu si Petr udržel koncentraci, utkání otočil ve svůj prospěch a také se po výhře 3:1 mohl těšit na druhé kolo hlavní soutěže.

Ve druhém kole se kvalita soupeřů posunula o stupínek výše. Začal Jan Ryba proti Auguste Dussourdovi (7/8) z Francie. Z počátku veliká nervozita a souboj především sám se sebou vedly k výsledku 0:1. Ve druhém setu výrazné zlepšení koncentrace a po dlouhých výměnách přišlo zasloužené srovnání stavu na 1:1. Bohužel to stálo Honzu spoustu sil, už nedokázal ve zbylých setech zopakovat svůj výkon a nakonec podlehl 1:3. Zítra v 9:00 se utká s Roee Avrahamem (ISR). David Zeman nastoupil na Daniela Poleshchuka (3/4) sebevědomě a s vysokým nasazením. Vysoko nasazený soupeř ale neponechal nic náhodě a po rychlých výměnách dostával Davida čím dál více pod svůj tlak, tím ho nutil k častějším chybám a po setech 9:11, 8:11 a 7:11 nakonec David 0:3 podlehl. Zítra se utká v 9:40 s Owainem Taylorem (WAL). Petr Zatřepálek nastoupil na dalšího vysoko nasazeného hráče Davida Ryana (5/6) z Irska. Po precizní a přesné hře v prvním setu se Petr dokázal ujmout vedení výsledkem 12:10. Velice kvalitní hru předváděl i ve druhé sadě, která mu bohužel utekla až v samotném závěru 9:11. Podobně jako Honzu tyto dva sety Petra stály sposutu energie a v dalším průběhu nedokázal udržet vysoké tempo a tlak, takže nakonec podlehl Ryanovi 1:3. Petr v neděli v 9:40 nastoupí proti Lucasu Wirthsovi (GER).

Dívky celý den relaxovaly a připravovaly se až na svá první utkání v 19 hodin místního času. K prvnímu utkaní nastoupila Kristýna Alexová proti domácí Nea Falckové (FIN), během celého utkání si stále udržovala mírný bodový odstup od soupeřky, potvrdila roli favoritky a 3:0 zvítězila. Zítra ve 12:40 nastoupí proti Angličance Nada Elkalaawy (3/4). Po Kristýně nastoupila k poslednímu utkání Karolína Holinková s Linneou Wallsteovou (SWE). Utkání bylo od počátku velice vyrovnané a Karolína získala první sadu 11:9. Ve druhé se koncovka otočila a set prohrála 11:13. Další průběh byl dramatický, plný kontaktů a sporných míčů. Karolína bohužel v závěru nenašla na soupeřku recept a podlehla 2:3. V neděli v 9:40 se utká s Laurou Gamblin z Francie.

Některé zápasy je opět možné sledovat živě na internetu. Z našich juniorů se dnes na streamu objeví

09:40 Petr Zatřepálek
12:20 Kristýna Alexová

Stránka s přímým přenosem z kurtu č.1 a č.4 je na adrese www.squash.fi/live. Kompletní přehled výsledků turnajů jednotlivců esf.tournamentsoftware.com. Fotogalerie z prvního dne je zde.

12.4.2014

ME juniorů do 19 let / live stream

Některé zápasy z letošního ME juniorů do 19 let je možné sledovat živě na internetu. Z našich juniorů se dnes na streamu objeví

16:20 Jan Ryba vs. Auguste Dussourd [7/8]
17:00 David Zeman vs. Daniel Poleshchuk [3/4]
19:00 Kristyna Alexova vs. Nea Falck [25/32]

Stránka s přímým přenosem z kurtu č.1 a č.4 je na adrese www.squash.fi/live. Kompletní přehled výsledků turnajů jednotlivců esf.tournamentsoftware.com.

10.4.2014

Mistrovství Evropy juniorů do 19 let

Zítra večer odlétají čeští junioři na Mistrovství Evropy juniorů do 19 let. Letos se šampionát koná v Helsinkách ve Finsku. Jako každý rok i letos se hraje jak soutěž jednotlivců, tak soutěž týmů. Jako první se bude od soboty 12.4. hrát turnaj jednotlivců, po jeho skončení následuje den volna a od 17.4. budou o evropský titul bojovat družstva.

Českou republiku budou reprezentovat Kristýna Alexová, Karolína Holinková, Jan Ryba, Petr Zatřepálek a David Zeman. Realizační tým tvoří Pavel Sládeček a Jan Břeň, o tělesnou schránku našich hráčů se bude starat Jakub Šichnárek. V týmech se naši hráči i přes velkou konkurenci pokusí obhájit loňské čtvrté místo.

Oficiální stránky turnaje www.squash.fi/eitc-u19. Kompletní přehled výsledků turnajů jednotlivců esf.tournamentsoftware.com.

 

7.4.2014

Czech Squash Masters Open 2014 - neděle

...
Včera se dohrál v Praze na Hectoru Czech Masters open 2014, první turnaj nově otevřené série turnajů Evropské federace squashe – ESF Masters Circuit. Realizace tohoto projektu je důležitá také z pohledu zviditelnění českého squashe, nejen tím, že se historicky první turnaj hrál v Praze, ale i tím, že na zrodu této myšlenky a její více než dvouleté realizaci se významně podílel náš zástupce v masters komisi Evropské federace squashe Pavel Sládeček.

Po famózním úspěchu loňského ME Masters v Praze se tak Česko znovu zapisuje do historie evropského squashe. Turnaj byl rozložen do tří dnů, účastnilo se necelých 80 hráčů z Česka, Maďarska, Německa, Slovenska, Ruska, Izraele, Švédska, Itálie, Polska, Belgie, Francie a Lotyšska, mužské kategorie se hrály až po M65+ a ženy se díky menšímu počtu přihlášených nedostaly přes W45+. Turnaj společně s loňským ME bude základem pro první evropský masters žebříček.

Realizační tým na Hectoru kromě kvalitní organizace nabídl hráčům také novou službu, o kterou byl nakonec velký zájem. Bylo možné si objednat záznam utkání, takže nakonec se současně natáčelo na několika kurtech a hráči si domů odváželi studijní materiál pro další přípravu. Za vzornou přípravu a hladký průběh turnaje děkujeme realizačnímu týmu ve složení Denisa Tichá, Honza Mutina, Lenka Pastyrniaková, Dan Kantor, Pavel Sládeček a také kolektivu sportovního centra Hector.

Do bojů o body a poháry se v jednotlivých kategoriích samozřejmě zapojili i naši hráči. Škoda, že jich nebylo více, řada z nich se mohla v mezinárodní konkurenci určitě prosadit, nebo si alespoň dobře zahrát. Czech Masters Open se bude opakovat každý rok, takže si mohou příští ročník vyzkoušet i ti, kteří se letos neúčastnili. Pokud jde o jednotlivé kategorie, konečné výsledky jsou tyto.

Ženy W35+ si poháry rozdaly v bohužel jen tříčlenné skupině:
1. Stefanie Leiber
2. Helena Vladyková
3. Soňa Brabcová

Mužská M35+ byla početnější, přihlášení cizinci se v této kategorii ale neprosadili a všechna medailová místa obsadili naši hráči:
1. Vít Barnáš [3/4]
2. Aleš Knotek [2]
3. Vlastimil Kozák [1]

Ve čtyřčlenné skupině žen W40+ se utkalo Německo s Českem a na medaile vyhrály 2:1 německé hráčky:
1. Iris Stockbauer [1]
2. Denisa Linhartová [2]
3. Nina Janisch [3/4]

Muži M40+ už měli plný pavouk a větší zahraniční konkurenci. Nakonec ale naši hráči medailové pozice uhájili a potvrdili své nasazení do turnaje:
1. Petr Vesely [1]
2. Jan Daňsa [2]
3. Luboš Walter [3/4]

Ženy W45+ se hrály společně s padesátnicemi, které se přihlásily jen dvě. Nakonec se obě hráčky starší kategorie setkaly ve finále a „juniorkám“ sebraly zlato i stříbro. Je nutné podotknout, že obě finalistky ve finále běhaly jako lasičky a mnohé mladší hráčky by se mohly učit, jak hrát s plným nasazením. Čest našich barev zachránila třetím místem Romana Adámková.
1. Elanit Alayof [1]
2. Doris Lewalski [2]
3. Romana Adámková [3/4]

V kategorii M45+ se našim hráčům na bednu protlačit nepodařilo. Nejlépe se umístil na čtvrtém místě Robert Alexa, kterému bronz utekl o vlásek, když prohrál 9:11 v pátém setu.
1. Lahourcade Guillaume [3/4]
2. Istvan Bottyan [3/4]
3. Peter Balint Nagy
4. Robert Alexa

Nejpočetnější kategorie M50+ byla také nejkvalitněji obsazena. Kromě řady dobrých hráčů do Prahy přijel stříbrný medailista z loňského ME Jonas Ulvsback, který své kvality také potvrdil. Nejlépe z našich s umístil Pavel Sládeček, který si vybojoval sedmé místo vítězstvím nad čerstvým mistrem republiky Pavlem Krajsou:
1. Jonas Ulvsback [1]
2. Jean-Marc Fraipont [3/4]
3. Marko Kruse [2]
7. Pavel Sládeček

Také muži M55+ měli silnou konkurenci ze zahraničí. Přesto se na stupně vítězů protlačil Jarda Zajpt a domů si odváží bronzový pohár, vítězství si zajistil nenasazený René Schyns z Belgie:
1. René Schyns
2. Uwe Marrek [2]
3. Jaroslav Zajpt [3/4]

M60+ byla kategorie také poznamenaná malou účastí, takže se spolu utkali jen dva Němci a naše barvy hájil poloviční Čech Keith Crawford. Nakonec přesile podlehl a obsadil třetí příčku.
1. Christian Bröcker
2. Udo Dackweiler
3. Keith Crawford

V nejstarší kategorii M65+ se snažil ve čtyřčlenné skupině jednu z medailí zahraničním hráčům vyfouknout Honza Folk, ale konkurence byla nad jeho síly:
1. Bernd Götsch [1]
2. Enzo Zini [3/4]
3. Dieter Jörn [3/4]
4. Jan Folk

Kompletní výsledky turnaje jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com. Fotogalerie je rozdělena po jednotlivých dnech - pátek, sobota, neděle a vyhlášení vítězů.

5.4.2014

Czech Squash Masters Open 2014 - sobota

Výsledky soborních zápasů jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com. Fotogalerii ze soboty najdete ZDE.

4.4.2014

Czech Squash Masters Open 2014 - pátek

První den turnaje je za námi. Přinesl celou řadu dramatických utkání a další přehlídku umění dříve narozených hráčů bude možné sledovat v sobotu i v neděli. Vstup do centra Hector Sport v Malešicích je volný a utkání probíhají po celý den. Výsledky všech zápasů jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com. Fotogalerii z prvního dne najdete ZDE.

4.4.2014

Czech Squash Masters Open 2014

...
Dnes od 13 hodin startuje Czech Squash Masters Open 2014 - historicky první turnaj European Masters Tour. Hraje se od pátku do neděle na Hectoru a mezi hráči je řada účastníků loňského Mistrovství Evropy. Více informací je k dispozici na webu turnaje.

2.4.2014

Soustředění juniorské reprezentace


...
Honza Břeň sestříhal krátké video z reprezentačního campu v Brně ... drive, drive, drive, drive ...

1.4.2014

Mistrovství Evropy juniorů do 19 let 2014

Příští týden začíní ve Finsku Mistrovství Evropy juniorů do 19 let jednotlivců i družstev. České barvy budou v obou soutěžích hájit Kristýna Alexová, Karolína Holinková, Jan Ryba, Petr Zatřepálek a David Zeman. Soutěž jednotlivců je už nalosovaná - na webu šampionátu je k dispozici pavouk DÍVEK i CHLAPCŮ.

29.3.2014

Czech Masters Open 2014

...
Už příští týden začíná druhý ročník mezinárodního turnaje Czech Masters Open 2014. Uskuteční se v Praze v termínu 4.-6.dubna 2014, v centru Hector Sport. Turnaj je součástí Masters okruhu Evropské federace squashe - ESF Masters Circuit. Nalosování turnaje a časy prvních utkání jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

29.3.2014

Soustředění juniorské reprezentace

...
Juniorská reprezentace se pilně připravuje na blížící se evropské šampionáty do 19 let ve Finsku a 15/17 let v Praze. Pár fotografií z campu najdete ZDE.

23.3.2014

Pravidla squashe 2014

Koncem loňského roku přepracovala WSF squashová pravidla platná od roku 2009. Cílem bylo zmenšit objem textu a zjednodušit výklad některých částí. ČASQ ve spolupráci s Tomášem Fořterem, osobou nejpovolanější, připravila kompletní překlad tohoto obsáhlého materiálu, včetně průvodního dopisu z WSF. Nová pravidla platí od 1.ledna 2014 a jsou k dispozici v české i originální verzi na webu ČASQ v sekci pravidla a předpisy.

22.3.2014

Malé ohlédnutí za MR ve squashi 2014

16.3.2014

German Junior Open 2014 - neděle

...
Zlato, stříbro i bronz z German Junior Open 2014 pro Českou republiku!!

Jako první nastupovala k utkání o cenný kov Michaela Čepová proti Ciaře Richards (WAL). První set patřil Míši 11:5, ve druhém setu naše hráčka nepochopitelně znervózněla a soupeřka srovnala na 1:1. Ve třetím setu to byl boj o každý míč, Míša odvrátila gameball a zvítězila 12:10. Ve čtvrtém setu opět zapracovaly nervy a opět bylo srovnáno na 2:2. Pátý set dospěl do tie-breaku. V koncovce měla více trpělivosti Míša a po výsledku 11:5, 6:11, 12:10, 4:11 a 13:11 si z letošního German JO odveze skvělé 3.míto.
První finále s českou účastí bylo utkání Viktora Byrtuse proti Jamesu Wyattovi (ENG). Viki nastoupil ke svému prvnímu finále v kategorii BU15 soustředěně a v prvním setu nedal soupeři vůbec žádnou šanci. Ve druhém setu to bylo do stavu 8:2 stále v režii Viktora, dvě chyby a dva stroke a James hru vyrovnal. Vybudovaný náskok však Viki udržel a vyhrál 11:9. Do třetího setu šel Viktor opět zkoncentrovaný a celý průběh měl pod kontrolou a po setech 11:6, 11:9 a 11:6 se stal vítězem German JO 2014 v kategorii BU15.
Další naději na cenný kov měl Ondra Vorlíček v utkání o třetí místo v BU15 proti Yannicku Wilhelmimu (SUI). Ondrovi vzalo včerejší semifinále spoustu sil a dnes již nebyl tak důrazný a i když bojoval, jak jsme u něho zvyklí na přesnou ruku soupeře to nestačilo. Ondřej Vorlíček Yannick Wilhelmi 0:3 ( 6:11, 9:11, 8:11). Ondra i přes prohru dosáhl na výborné čtvrté místo na turnaji super série.
Druhé finále, ve kterém jsme měli želízko, bylo finále v kategorii BU17, kde se utkal David Zeman s Balazasem Farkasem (HUN). V prvním setu měl David ze soupeře zbytečný respekt a celkem jasně prohrál 3:11. Ve druhém setu se začal hrát fyzicky náročný squash plný dlouhých a hezkých výměn. David v tento set dokázal získat ve svůj prospěch 11:7. Ve třetím setu pokračovala hra ve stále rychlém tempu a bohužel se začala únava více projevovat na Davidovi. Ten sice nedal soupeři nic zadarmo, ale v některých výměnách chyběl důraz, aby dostal soupeře ještě pod větší tlak. David nakonec prohrál po výborném výkonu 1:3 (3:11, 11:7, 7:11, 6:11) a z German JO si odveze skvělé druhé místo.

Konečné výsledky jsou k dispozici na esf.tournamentsoftware.com. Fotografie opět na squashnet.rajce.idnes.cz.

16.3.2014

Mistrovství světa žen 2014

...
Olga Ertlová zvítězila ve druhém kole kvalifikace na ženském Mistrovství světa v malajském Penangu nad domácí hráčkou Liu Tsz-Ling (Mas) 3:1. Držíme place do dalšího kola.

15.3.2014

German Junior Open 2014 - sobota

Po sobotě dvě finále a dvě utkání o třetí místo! Do finále se probojovali v kategorii BU15 Viktor Byrtus a v kategorii BU17 David Zeman. Více práce měl David, který svého semifinálového soupeře Švýcara Dimitri Steinmanna přehrál až v pátém setu. Zítra bude Davidovým soupeřem nepříjemný Balazs Farkas (HUN). Viktor v semifinále ztratil první set na turnaji, když malým důrazem dal soupeři moc prostoru. V dalších setech však Viki zabral a nasazenou jedničku Yannicka Wilhelmiho (SUI) porazil 3:1 (10:12, 11:3, 11:5, 11:7). Finálovým soupeřem Vikiho bude James Wyatt (ENG). Finále bude reprízou z kategorie BU13 před dvěma lety. Výsledkem dne byl postup Ondřeje Vorlíčka přes nasazenou trojku Petera Dévalda (HUN) 3:0 (11:6, 11:7, 11:9). Ondra hrál agresivně a svoji bojovností přiváděl soupeře k zoufalství. V semifinále byl Ondra první dva sety vyrovnaným soupeřem Jamesu Wyattovi (ENG), který nakonec dokázal zúročit své zkušenosti a Ondra prohrál 0:3 (9:11, 8:11, 5:11) a zítra se v zápase o třetí místo potká s Yannickem Welhelmim (SUI). Pro Ondru je to zatím největší úspěch na zahraničních turnajích. Dalším semifinalistou byla Michaela Čepová, která bohužel opět neuspěla proti Nadie Usenko (UKR) a po setech 7:11, 1:11, 6:11 bude Míša zítra hrát o třetí místo s Ciarou Richards (WAL). Dnes se odehrály také dvě české derby. V prvním porazila Tereza Široká Markétu Zemanovu a ve druhém v pětisetové bitvě udolal Farid Farrag Karla Matouška. Nesmazatelně se ve squash centru zapsal Petr Zatřepálek, který po utkání otevřel dveře, tak šikovně, že se rozsypaly. Zranění na levé ruce si vyžádalo tři stehy, ale Petr je už v pořádku a další zápas s Italem Cipollettou vyhrál 3:1.

Průběžné výsledky jsou k dispozici na esf.tournamentsoftware.com. Fotografie opět na squashnet.rajce.idnes.cz.

14.3.2014

German Junior Open 2014 - pátek

V pátek byl zahájen další z juniorských turnajů Evropské Junior Circuit, super série German Junior Open 2014. Letos se tohoto turnaje, který se koná v Norimberku, zúčastnila početná výprava 25 Českých hráčů. Asociační služby využilo hned 11 hráčů. Vzhledem k množství hráčů, budeme pro report vybírat nejzajímavější okamžiky turnaje. Kompletní výsledky jsou k dispozici na esf.tournamentsoftware.com.
Z dopoledních zápasů našich hráčů byly k vidění dva pětiseťáky. Oba sehrály holky. Tereza Široká v kategorii GU13 se proti Alesiie Osborne (IRL) ujala vedení 2:0 na sety. Bohužel ve třetím setu jí utekl úvod a soupeřka začala být agresivnější a přesnější. Terka od třetího setu začala dělat hodně nevynucených chyb a její hra ztratila razanci a Irka vyrovnala stav utkání na 2:2. V pátém setu byla hra vyrovnaná a vypadalo to, že Terka našla ztracený rytmus. Bohužel v závěru utkání rozhodly dvě chyby naší hráčky o tom, že nakonec prohrála 2:3 (11:8, 11:5, 6:11, 1:11, 9:11). Ve druhém pětiseťáku bojovala Kristýna Fialová s Maarit Ehkolmovou (FIN). Tento zápas se vyvíjel obdobně, jako zápas Terky. Týna vedla 2:0 na sety, ale nepřesnou hrou a nevynucenými chybami, dala soupeřce možnost vyrovnat na 2:2. V pátém setu se však Týna zkoncentrovala, zpřesnila a protáhla míče a utkání dotáhla do vítězného konce 3:2 (12:10, 11:8, 6:11, 7:11, 11:3). Těžké utkání odehrál Marek Lapáček, který bohužel nepřešel přes Lucu Zattiho (SUI), když za stavu 1:1 na sety, zkazil dva míče v koncovce třetího setu a ve čtvrtém setu mu utekl začátek a zápas prohrál 1:3 (6:11, 11:5, 9:11, 6:11). Dominik Dubský předvedl výborný výkon proti nasazené dvojice Claudiu Pintovi (POR). Byl mu v prvních dvou setech více než vyrovnaným soupeřem, ale bohužel nevydržel až do konce vysoké tempo utkání a prohrál 1:3 (11:7, 13:15, 9:11, 3:11). Za zmínku stojí český souboj o postup mezi nejlepších osm v kategorii BU15. V tomto utkání se střetli Ondřej Vorlíček a Matouš Sochůrek. Ondra byl důraznější a Matouše držel častěji pod tlakem a vyhrál 3:0 (11:6, 11:7, 11:6). Dobrý výsledek se podařil Míši Čepové, když si dokázala poradit s obávanou Kačenkou Týcovou. Míša dokázala držet stanovenou taktiku a v důležitých momentech utkání nekazila, byla koncentrovaná a zaslouženě zvítězila 3:1 ( 12:10, 4:11, 11:5, 11:9). Po prvním dnu zůstali v hlavním pavouku Terka Široká, Marek Panáček, Michaela Čepová, Viktor Byrtus, Ondřej Vorlíček, David Zeman a Honza Ryba.
Fotografie z prvního dne jsou na squashnet.rajce.idnes.cz.

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - MEDAILISTÉ

Další fotografie z vyhlášení vítězů jsou k dispozici na adrese squashnet.rajce.idnes.cz. Fotografie z afterparty jsou rovněž k dispozici na squashnet.rajce.idnes.cz. Kompletní výsledky šampionátu jsou k dispozici na webu tournamentsoftware.com.

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - REALIZAČNÍ TÝM

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - ŽENY
1. Olga Ertlová, 2. Lucie Fialová, 3. Anna Klimundová

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - MUŽI
1. Jan Koukal, 2. Petr Martin, 3. Daniel Mekbib

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - W35+
1. Helena Vladyková, 2. Soňa Brabcová, 3. Lenka Nováková

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - M35+
1. Dominik Šácha, 2. Vlastimil Kozák, 3. Pavel Jakubů

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - W40+
1. Denisa Linhartová, 2. Romana Adámková, 3. Renata Nejtková

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - M40+
1. Jan Daňsa, 2. Štěpán Marko, 3. Ladislav Burian

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - M45+
1. Tomáš Kubáň, 2. Robert Alexa (Michal Jadrníček), 3. Miloš Šauer

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - M50+
1. Pavel Krajsa, 2. Michal Vojtovič, 3. Jaroslav Záruba

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - M55+
1. Milan Vlasák, 2. Jaroslav Zajpt, 3. Jiří Vágner

10.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014

...
MISTROVSTVÍ ČR - M60+
1. Vladimír Pospíšil, 2. Michal Šlachta, 3. Jaroslav Kříbek

6.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014 - čtvrtek

První dvě kola MČR 2014 žen a mužů jsou za námi. Kompletní výsledky všech utkání a časový plán na pátek najdete na tournamentsoftware.com a všechny ostatní informace na webu šampionátu.

K dispozici je také kvalitní přímý přenos, který zajišťuje PLAYO TV. Odkazy na streamované video najdete také zde. V pátek začínají hrát i masters, takže se pojede naplno od ráno od 9:00 hodin. Všechny zveme do klubu Fajne a SBA Squash v Ostravě, protože na vlastní oči je to nejlepší.

5.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014 - info

V souvislosti s odhlášením Kristýny Fialové ze zdravotních důvodů bude do pavouku MČR žen dosazena první náhradnice. Pavouky a tabulky všech kategorií MČR jsou k dispozici na webu tournamentsoftware.com.

4.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014 - pavouky

Mistrovství republiky 2014 je nalosováno. Pavouky a tabulky všech kategorií MČR jsou k dispozici na webu tournamentsoftware.com. Časy a místa utkání budou doplněna dnes večer.

3.3.2014

MČR žen, mužů a masters 2014 - losování

Veřejné losování Mistrovství republiky ve squashi žen, mužů a masters 2014 proběhne v úterý 4.března 2014 od 12:00 hodin v BSO Squash Clubu, Cihelní ulice, Ostrava 2.

2.3.2014

Austrian Junior Open 2014 - neděle

...
Finálový den rozehrála děvčata kategorie GU13 a GU15, kde se o první místo utkaly naše hráčky Michaela Čepová a Denisa Rohunová. Po nervózním a vyrovnaném úvodu se dostala do vedení Denisa 2:0. K očekávanému obratu v utkání nakonec nedošlo, když Denisa ve 4.setu otočila vedení Michaely z 9:6 na konečných 9:11 a celkově zvítězila 3:1. Tereza Šlehoferová neponechala nic náhodě, jednoznačné vedení ve skupině GU13 si udržela a díky výhře nad Irinou Dshandsehgavavou (AUT) získala cenné zlato. O třetí místo v kategorii BU13 se utkali kamarádi a věční rivalové Marek Panáček a Petr Nohel, když ve dnešním napínavém a velice pěkném utkání, plném dlouhých útočných výměn, zvítězil tentokrát Marek 3:1. Dalším bojem o cenný kov bylo utkaní Ondřeje Vorlíčka a Roko Vončiny (CRO), kde Ondra předváděl jeden ze svých nejlepších výkonů vůbec a zaskočil favorita vedením 1:0. Bohužel nedokázal stejnou taktiku udržet v dalších setech, a tak na něj zbylo pěkné 4. místo po výsledku 1:3. V kategorii GU17 se o konečném pořadí v tabulce rozhodovalo mezi hráčkami z Čech, čekalo se na utkaní Hanky Matouškové s Ninou Kustec (SLO). Hanka zvítězila 3:1, ale díky vyššímu bodovém zisku nakonec celou kategorii vyhrála Patricie Panáčková. Další umístění našich hráčů:

BU 13
Karim Farrag 12.
Farid Farrag 14.
Karel Matoušek 15.
Matyáš Smetana 25.

BU 15
Matěj Příman 15.

BU 17
Vojtěch Ryba 7.
Jan Šlehofer 26.

BU 19
Filip Richtárech 10.
Vojtěch Babišta 12.
Jakub Vaněk 13.

Kompletní agenda turnaje je k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

1.3.2014

Austrian Junior Open 2014 - sobota

Druhý den zahájily turnaj naše holky do 17ti let, kde ve vyrovnaném utkání zvítězila Patrice Panáčková nad Izraelkou Saar Keidarovou 3:2. Bohužel ji nenapodobila Eliška Omelková, která podlehla Karin Velické ze Slovenska 0:3. Michaela Čepová stále potvrzuje roli favoritky skupiny a porazila Švýcarku Michelle Bucherovou 3:0, vzápětí ji zkopíroval i Marek Panáček, který si poradil s Cedricem Hirtem ze Švýcarska také 3:0. Hanka Matoušková v pěti dlouhých setech zdolala Kristínu Šmičkovou 3:2. Vojta Ryba dnes bohužel prospal své úvodní utkání a podlehl Paulu Mairingerovi z Rakouska 0:3. Petr Nohel vyprovodil z kurtu výše nasazeného švýcarského hráče Miguela Mathise 3:1 a Karim Farrag opět v dlouhém boji dnes nakonec přehrál Slováka Filipa Šipoše 3:2 (11:13,11:5,5:11,11:7,11:9). Mladší z Farragů Karim dnes neměl svůj den a podlehl Polákovi Jakubu Pytlowanymu 0:3. Kája Matoušek podobně jako Farid dnes nestačil na Švýcara Tima Roesche 0:3. Naopak se dnes konečně zadařilo Janu Šlehoferovi, když porazil domácího hráče Dušana Medakoviče 3:0. Tereza Šlehoferová s lehkým zaváháním zvítězila nad Klárou Kohlerovou (SVK) 3:1. Patricie se svou věčnou rivalkou ze Slovenska Kristínou Šmičkovou se po setech 13:11, 11:4, 13:11 radovala z vítězství a Hanka se nenechala zahanbit, když druhou Slovenku Karin Velickou přehrála 3:1. Ondřej Vorlíček svým urputným stylem hry opět slavil vítězství o postup do semifinále turnaje nad Viktorem Miloševičem z Chorvatska 3:1. Vojta Ryba dnes neměl svůj den, když nestačil ani na Luca Wilhelmiho (SUI) 0:3. Matěj Příman nestačil na Slováka Davida Németha a podlehl mu 1:3. Opačně si vedl Filip Richtárech, když smetl z kurtu Martina Sisku (SVK) 3:0. Dlouhé a napínavé utkaní se šťastným koncem předvedla Tereza, když porazila nasazenou hráčku č.1 Maďarku Vandu Laskaiovou 3:2. Denisa Rohunová bez zaváhání vyprovodila Saru Nagy (HUN) 3:0. Švýcar Jan Kurzmeyer byl nad sily Jakuba Vaňka, který mu podlehl 1:3.

V semifinále BU13 nejprve po boji a rychlé houževnaté hře prohrál Marek Panáček s nasazenou jedničkou Švýcarem Davidem Maierem 0:3 a následně bohužel i Petr Nohel s Tamasem Dévaldem z Maďarska, po ještě delším a napínavém duelu 2:3. Karim nestačil ve vyrovnaném utkání na Nicolaouse Sophoclise (CYP) a podlehl mu 1:3. Poláka Wiktora Kralaka vyprovodil Jan Šlehofer 3:0. Eliška si také poradila hladce s Ninou Kustečovou (SLO) 3:0 a Matyáš Smetana smáznul 3:0 Andrease Hadjimichaela z Kypru. Dalším českým duelem bylo utkání mezi Faridem Farragem a Karlem Matouškem, kde se stal šťastnějším nakonec Farid po výhře 3:1. Následné utkání ČR vs. SK, tedy Patricie a Karin Velická dopadlo se šťastným koncem pro naše barvy 3:1 a Patrika pak s napětím čekala na utkání Hanky Matouškové s Izraelkou Saar Keidarovou, protože v případě prohry Hanky by byla vitězkou GU17. Hanka ze začátku hodně podcenila soupeřku a prohrávala 0:2 na sety, ale nakonec zmobilizovala síly, otočila utkání a první místo si ve skupině nakonec uhrála. Ondra v semifinálovém zápase nestačil na favorizovaného Yannicka Wilhelmi (SUI) a prohrál 0:3. Filip Richtárech pokračoval ve vítězné linii, když porazil Christopha Winzera (FRA) 3:1 a na vítězné vlně se vezl i Matyáš Smetana, kde v utkání s Polákem Kajetánem Lipskim vyhrál 3:0. Bohužel v závěru dne nestačil Vojta Babišta, podobně jako Kuba, na Jana Kurzmeyera (SUI) 0:3 a ani Matěj Příman už neměl dost sil, aby zdolal hráče z Ruska Pavla Shsherbina 0:3.

V nedělních bojích o kovy nejcennější se nejprve utkají v GU13 Tereza Šlehoferová proti domácí Irině Dshandshgavavové, v GU15 Michaela Čepová a Denisa Rohunová, v BU13 o 3. místo Marek Panáček a Petr Nohel, Ondřej Vorlíček a Roko Vončina (CRO) v BU15. V kategorii GU17 se zítra rozhodne, jestli zvítězí Patricie Panáčková nebo Hanka Matoušková. Kompletní agenda turnaje je k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

28.2.2014

Posunutá uzávěrka MR masters 2014

Termín uzávěrky přihlášek na MR masters se posunuje na pondělí 3.března, 23:59 hodin z důvodu probíhajících jarních prázdnin a z toho plynoucí nepřítomnosti některých hráčů.

28.2.2014

Austrian Junior Open 2014 - pátek

...
K úplně prvnímu utkáni české výpravy nastoupila Tereza Šlehoferová proti Polce Julii Patalagové a bez větších potíží zvítězila 3:0. Druhé utkání bylo v podání dvou klubových spoluhráček Elišky Omelkové a Patricie Panáčkové, kde v “přátelském” utkání na mezinárodní scéně zvítězila Patricie. Michaela Čepová neponechala nic náhodě a hladce si poradila s Rakušankou Katarinou Glavicovou 3:0. Po lehkém zaváhání a prohře v prvním setu musela Denisa Rohunová otáčet utkaní se Švýcarkou Michelle Bucherovou. Naštěstí se jí to povedlo a zvítězila 3:1. Karim Farrag v úvodním utkání turnaje vodil Andrease Hadjimichaela z Kypru z rohu do rohu a zaslouženě vyhrál v poměru 3:0. Žádné zbytečné zaváhání nepředvedl ani Petr Nohel, když hladce porazil Maďara Martina Manheima 3:0. Vojtěch Ryba hladce smetl Rakušana Bastiana Nagelmüllera 3:0. Bojovným a vyrovnaným utkáním byl zápas Farida Farraga, který nejprve svého soupeře podcenil, aby mohl obracet z nepříznivého stavu 0:1 na 2:1, a pak opět zaváhání v setu čtvrtém. Ale zřejmě to bylo vše dokonale promyšleno, aby mohl v rozhodujícím setu divákům ukázat několik rybiček a dlouhých výměn, které mu nakonec přinesly vítězství 12:10. Jediným stínem úvodních klání bylo utkání Matyáše Smetany, když nestačil na útočnou a přesnou hru dopředu Poláka Jakuba Pytlowanyho. Přestože se v každém setu zlepšoval, nakonec mu podlehl 0:3. Jan Šlehofer ve svém prvním utkaní proti výše nasazenému Dánovi Magnusovi Laursenovi bohužel nenašel recept na jeho hru a podlehl 0:3. Karel Matoušek s Rakušanem Christopherem Pfurnerem neměl sebemenší potíže a hladce vyhrál 3:0. Tereza i ve svém dalším boji hladce vyprovodila hráčku z Turecka Ruzgar Boylevou 3:0. Denisa si podobně jako Michaela poradila v GU15 s Rakušankou Glavičovou 3:0. Patricie až na nekoncetrovanou hru v prvním setu, který prohrála 5:11, neměla další potíže a vyprovodila Slovinku Ninu Kustečovou 3:1. V dalším velice vyrovnaném utkaní k sobě ve skupině GU17 opět nastoupily hráčky z Čech Eliška s Hankou Matouškovou, aby se nakonec šťastnější stala v pátém setu po výhře 11:6 a celkově 3:2 Eliška. Filip Richtárech opět předváděl nekonečnou bitvu až do pátého setu, jak je poslední dobou jeho zvykem, ale dnes bohužel neměla tahle taktika proti Patricku Maierovi šťastný konec a podlehl 2:3. Matěj Příman potvrdil roli favorita v utkání se Slovincem Jostem Dolinarem a vyhrál 3.0. Bohužel v opačném gardu dopadlo utkaní Jakuba Vaňka s výše nasazeným Andre Ergenzem z Německa, kdy Kuba nedokázal zakončovat dobře připravené výměny a podlehl 0:3. Vojtěch Ryba potvrdil dobře naladěnou formu a v kvalitním utkaní poslal Angličana Hamise Gillamse v poměru 3:1 z hlavní soutěže. Opět dramatické a dlouho trvající utkání mezi Karimem a lépe nasazeným Švýcarem Cedricem Hirtem bylo divákům příjemnou lahůdkou. Bohužel spousta dlouhých výměn nakonec stála více sil českého hráče a po gamech 11:13,11:3,11:16,10:12 a 3:11 podlehl. Utkaní Česko : Slovensko, nebo-li Marek Panáček vs. Filip Šipoš mělo nejen vysokou herní úroveň, ale prozatím nejpočetnější a nejbouřlivěší diváckou kulisu, kde nakonec zkušenější Marek zvítězil 3:0. Farid bohužel nenašel žádnou zbraň na Švýcara Miguela Mathise a podlehl mu 0:3. Peťa Nohel jako v předchozím utkaní s přehledem vyprovodil Poláka Pytlowanyho 3:0. Bohužel v dalším utkaní si Kája Matoušek, podobně jako Farid vylámal zuby na nasazené dvojce turnaje Maďarovi Tamas Dévaldovi 0:3. Janu Šlehoferovi se nedařilo ani v dalším utkání, když podlehl Michaelu Haunschmidovi z Rakouska 0:3. Eliška Omelková se po prvním vítězství dobře rozjela a precizní hrou přehrála Kristýnu Šmičkovou ze Slovenska 3:0. Další česke “derby” Panáčková vs. Matoušková mělo klasický vyrovnaný průběh a v utkání ve vysokém tempu měla nakonec poslední slovo Hanka, když přehrála Patriku 3:1. Michaela Čepová potvrdila roli favoritky i proti Maďarce Sáře Nagy 3:0. Matyáš Smetana v bojovném duelu s Maďarem Martinem Manheimem dělal co se dalo, ale nakonec podlehl 0:3. Vojta Babišta podobně hledal recept na Dennise Grütera, ale kromě druhého setu, kdy těsně se Švýcerem prohrál 11:13, ho nemohl najít a prohrál 0:3. Ondřej Vorlíček si vyběhal vítězství s Davidem Némethem ze Slovenska a zaslouženě vyhrál 3:0. V závěrečném utkání měl méně ze hry náš Matěj Příman, když nestačil na Slovince Viktora Milosavljevice a ke sklonku dne podlehl 0:3. Držme palce všem našim hráčům i do dalších bojů v Rakousku! Kompletní agenda turnaje je k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

28.2.2014

Žebříčky březen 2014

S ohledem na přihlášky na Mistrovství republiky ve squashi 2014 byly dnes s předstihem zveřejněny březnové žebříčky žen a mužů. Žebříčky masters, které nemají vliv na nominaci hráčů na Mistrovství republiky masters, budou zveřejněny v pondělí 3. 3. 2014.

27.2.2014

Mistrovství republiky masters 2014

Vzhledem k tomu, že hráči na MR masters se mohou přihlašovat nejen přes systém ČASQ, ale také mailem a on line formulářem na webu, kompletní seznam přihlášených je k dispozici na webu tournamentsoftware.com. Správnost přihlášek je nutné kontrolovat, takže seznam přihlášených se aktualizuje s určitým zpožděním. Pokud se vaše jméno neobjeví ihned po přihlášení v seznamu hráčů, neznamená to, že byla špatně provedena, ale že se zpracovává.

27.2.2014

Turnaj juniorů kategorie B v Praze

Z důvodu menší účasti hráčů, se všechny kategorie juniorského turnaje kategorie B v Praze budou hrát v sobotu 1.3.2014.

23.2.2014

Mistrovství republiky žen, mužů a masters 2014

...
Jménem České asociace squashe a pořádajícího klubu HKC Ostrava bychom Vás chtěli pozvat na Mistrovství České republiky ve squashi žen, mužů a masters 2014, které se uskuteční v Ostravě, v termínu 6.-8.března 2014, v centrech Fajne a SBA. Podrobné informace, propozice a možnosti přihlášení na šampionát jsou k dispozici na webu Mistrovství republiky ve squashi 2014.

23.2.2014

Frech Junior Open 2014 - neděle

Poslední den French Junior Open 2014 měl na programu utkání o konečné umístění. Jediný z naší výpravy, který si svá utkání odehrál už včera byl Farrid Farrag. Utkání našich začalo v 9:30. Kristýna Fialová nastoupila proti Beth Parker (ENG) a poslední zápas si chtěl zjevně užít. Při vedení 2:0 na sety ztratila její hra na přesnosti a razanci a hrálo se tak na pět setů. V pátém setu se Kristýna vrátila ke své hře ze začátku utkání a vyhrála 3:2 (11-9, 11-7, 10-12, 9-11, 11-7), čímž obsadila konečné 11. místo. Ve stejnou dobu svůj zápas zahájil i Karim Farrag. Tomu dělalo problémy hlavně soupeřovo lobované podání. Navíc ve druhém setu neudržel slibný náskok 6:2 a Gregorymu Malsangovi (FRA) nakonec podlehl 0:3 (4-11, 7-11, 3-11). Celkově skončil Karim na slušném 16. místě, což je zatím jeho nejlepší umístění na zahraničním turnaji. Kristýna Alexová nastupovala proti Nadie Pfister (SUI) s obavami, které se ale naštěstí nepotvrdily. Kristýna s přehledem zvítězila 3:0 (11-3, 11-4, 11-6), vyhrála plate a skočila tak na 9. místě. V 11:10 začalo utkání o třetí místo v kategorii BU15 mezi naším Viktorem Byrtusem a Ahmedem El Mashadym (EGY). Po výborném výkonu v prvním setu se ujal Viki vedení 1:0. Bohužel, ve dvou dalších setech soupeři jako by narostly křídla, zrychlil pohyb, byl před Viktorem všude o krok napřed a ujal se vedení 2:1 na sety. Ve čtvrtém setu Viki sice zabojoval, bohužel mu nevyšla koncovka setu a zápas tak prohrál 1:3 (11-8, 1-11, 2-11, 9-11). Viktor skončil těsně pod stupni vítězů na skvělém 4. místě. Poslední utkání měl na programu Petr Zatřepálek. Do zápasu vstoupil aktivně a elimininoval jakoukoli snahu soupeře o útok. Petr Zatřepálek – Tiago Goriely (BEL) 3:0 (11-5, 12-10, 11-6). Petr skončil na hezkém 13. místě. Všem hráčům patří gratulace za předvedené výkony a poděkování za reprezentaci českého squashe. Poděkování také patří Honovi Muitnovi, který celý tým nejen kaučoval, ale současně zastal funkci manažera, psychologa, řidiče, fotografa, reportéra a pečovatelky :-) Kompletní výsledky jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

22.2.2014

Frech Junior Open 2014 - sobota

Předposlední hrací den začal pro naše hráče časně ráno. Už v 9:00 nastoupila na kurt Kristýna Alexována které byla trochu znát ranní rozespalost, ale v rozhodujících momentech se dokázala včas zkoncentrovat a utkání dotáhla do vítězného konce. Kristýna Alexová – Charlotte Demange (FRA) 3:1 (11-5, 10-12, 11-7, 11-9) Jako druhý šel hrát Viktor Byrtus. Viktor hrál o postup mezi nejlepší čtyři hráče. Jeho soupeřem byl Egypťan Ziad Ayman Viktor nastoupil do utkání plně koncentrovaný a zejména v prvních dvou setech nedal soupeři šanci. Ve třetím setu se hra vyrovnala, ale Viktor si výsledek pohlídal a po setech 11-4 11-4 a 11-9 postoupil do semifinále. Bratři Farragové na své soupeře nestačili. Farrid prohrál s Jimmym Sandersem (BEL) 0:3 (6-11, 7-11, 6-11) a Karim s Denisem Gilevskiym (IRL) 0:3 (8-11, 8-11, 4-11) Kristýna Fialová neměla se svoji dopolední soupeřkou Joy Half (NED) moc starostí a s přehledem zvítězila 3:0 (11-2, 11-5, 11-9). Petr Zatřepálek se utkal s Emyrem Evansem (WAL). První dva sety byly naprosto vyrovnané a rozhodovala koncovka, v níž nebyl Petr dostatečně přesný. Do půlky třetího setu to vypadalo rovněž na vyrovnanou partii, ale tři nevynucené chyby ze strany Petra utkání rozhodly - 0:3 (11-13, 10-12, 7-11). Karim Farrag ve svém druhém zápase dne odehrál se svým soupeřem vyrovnaný zápas a jen menší důraz ho stál vítězství. Karim Farrag – Harold Castiaux (BEL) 0:3 (5-11, 11-13, 8-11). Své poslední utkání na turnaji si užil Farrid Farrag, který podal tady svůj nejlepší a nejbojovnější výkon. Bohužel v pátém setu už nestačil na domácího Baptiste Bouina a prohrál 2:3 (8-11, 11-9, 12-14, 12-10, 5-11) Kristýna Alexová ve svém odpoledním utkání s Leao Van Der Zwalmen (FRA) vedla rychle v prvním setu 8:1, bohužel vedení neudržela a v koncovce set ztratila v poměru 10-12. Při předposledním míčku si však soupeřka zvrtla kotník, do druhého setu sice nastoupila, ale po jeho skončení utkání skrečovala. Na řadě bylo semifinále mezi domácím Hugo Mandilem a naším Viktorem Byrtusem. Zápas začal lépe Viktor a ujal se vedení 1:0 na sety, ve druhém setu ale udělal více nevynucených chyb a bylo srovnáno. Skóre setů se dál přelévalo jako na houpačce. V pátém setu už Viktor prohrával 7:10, dokázal však náskok soupeře stáhnout a postupně si vypracoval tři matchbally. Bohužel tam ani jeden „nepadl“ a z vítězství se 16:14 v pátém setu nakonec radoval soupeř. Kristýna Fialová, vstoupila do podvečerního utkání velkým stylem, bohužel nedokázala udržet nasazené tempo a koncentraci až do konce. Po jasně vyhraných prvních dvou setech nakonec Sanne Veldkamp (NED) podlehla 2:3 (11-6, 11-3, 12-14, 8-11, 10-12). Jako poslední šel o půl desáté na kurt Petr Zatřepálek. Poslední zápas dne si užil. Hrálo se na pět setů a každý set jako kdyby hráli jiní hráči. Petr nakonec s Jeremiem Aissaouiem zvítězil 3:2 (8-11, 11-9, 11-7, 3-11, 11-5). Po dnešku zná již své konečné umístění Farrid Farrag, který skončil v kategorii BU13 na 36. místě. Ostatní budou o svá konečná umístění bojovat v neděli. Viktor Byrtus nastoupí k utkání o třetí místo v kategorii BU15, v BU 13 bude hrát Karim Farrag o 16. místo, v GU17 Kristýna Fialová o 11. místo, v BU19 Petr Zatřepálek o 13. místo a v GU19 Kristýna Alexová o místo 9. Podrobné informace jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

21.2.2014

Frech Junior Open 2014 - pátek

Druhý hrací den se na French JO představili již všichni naši hráči. Jako první nastoupil ke svému utkání Viktor Byrtus proti Oliveru Wallsovi (ENG). Po prvních dvou jasně vyhraných setech nic nenasvědčovalo dramatu. Viktor však jako kdyby zapomněl, že už nehraje kategorii BU13. Zvolnil hru a snažil se výměnu rozhodnout „překvapivým“ shotem. Soupeř situaci využil srovnal na 2:2. V pátém setu měl Viktor od začátku vždy o bod navíc a to nakonec také v koncovce rozhodlo. Viktor Byrtus – Oliver Walls (ENG) 3:2 (11-4, 11-4, 4-11, 4-11, 13:11). Další z našich hráčů šla na kurt Kristýna Alexová, které nenadělala soupeřka, vyjma úvodního setu, příliš starostní. Kristýna Alexová – Charlote Knaggs (TRI) 3:0 (11-9, 11-2, 11-5). Také Petr se při úvodním utkání příliš nenadřel. Petr Zatřepálek – Sebastian Wiesner (SUI) 3:0 (11-3, 11-5, 11-6). Karim Farrag se po slušném výkonu dostal do první šestnácky, když si poradil s Mathisem Marthelotem 3:0 (11-5, 11-6, 11-2). Farridovi se v dolní části pavouku dařilo. První utkání s Elliottem Kellym (IRL) vyhrál 3:0 (11-7, 11-2, 11-3). Bohužel první zápas nevyšel Kristýně Fialové. Ta spíše než se soupeřkou bojovala sama se sebou a Stephanii Ryan (IRL) podlehla 1:3 (4-11, 11-9, 3-11, 4-11). Druhé zápasy dne našich hráčů opět zahajoval Viktor. Ten podal proti Joe Rhysu Curtisovi (WAL) lepší výkon než v dopoledním utkání a kromě nedůslednosti ve druhém setu nebylo o jeho vítězství pochyb. Viktor Byrtus – Joe Rhys Curtis (WAL) 3:1 (11-4, 9-11, 11-3, 11-4). Kristýně Alexové se utkání s Marii Stephan (FRA) nevyvedlo podle představ. Kristýna měla sice příležitosti k vítězným míčkům a určitě nebyla horší než soupeřka, ale zradila ji koncovka. V každém setu si připsala 4-5 chyb a utkání prohrála 1:3 (14-12, 8-11, 5-11,7-11). Petr Zatřepálek měl o postup mezi osmičku Augusta Dussourda (FRA). Bohužel v rozhodujících okamžicích padaly vítězné míče na stranu Francouze a Petr v utkání soupeři podlehl 1:3 (8-11, 8-11, 11-1, 5-11). Poslední zápasy dne hráli nejmladší účastníci výpravy. Farrid si s přehledem poradil s Jakem Creavenem (IRL) 3:0 (11-8, 11-7, 11-6). Na Karima byl soupeř bohužel příliš těžký. Karim Farrag – Srikar Mummidi (WAL) 0:3 (5-11, 0-11, 2-11). V horní části pavouka tak zůstává pouze Viktor, který bude zítra hrát s Egypťanem Ziadem Aymanem. Ostatní hráči budou bojovat o 9. místo. Farrid se pokusí vyválčit vítězství v plate. Podrobné informace jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

20.2.2014

Frech Junior Open 2014 - čtvrtek

První hrací den měl na programu zápas jen nejmladší účastník výpravy Farid Farrag. Ten se v 19:00 utkal s Paulem Marthelotem (FRA). V prvních dvou setech byla hra vyrovnaná, bohužel Faridovi chybělo v koncovce více jistoty. Ve třetím setu utekl našemu hráči začátek a potom už se nedokázal zkoncentrovat. Farid Farrag – Paul Marthelot (FRA) 0:3 (9:11, 9:11, 3:11). Ostatní hráči absolvovali lehký trénink a z výrazu jejich tváří lze zatím vyčíst spokojenost :-) Zítra nastoupí na kurt jako první Viktor Byrtus a to v 9:30, dále v 11:10 Kristýna Alexová, 12:20 Petr Zatřepálek, 12:50 Karim Farrag, 15:00 Farid Farrag a v 15:40 Kristýna Fialová. Podrobné informace jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

19.2.2014

Frech Junior Open 2014

Dnes odcestovala výprava našich hráčů na další juniorský turnaj ESF junior circuit French Junior Open. Tento turnaj je zařazen do seriálu jako Super Série. Turnaje se zúčastní šest našich hráčů. Kategorii BU13 budou hrát bratři Karim a Farid Farragové, kategorii BU15 Viktor Byrtus, kategorii GU17 Kristýna Fialová a v nejstarších kategoriích se představí Kristýna Alexová a Petr Zatřepálek. Při dnešním cestování se o dobrou náladu starali naši biatlonisté a Martina Sábliková, bohužel nám večer při společném fandění, trochu zvadl úsměv při utkání našich hokejistů. Věříme, že si naši junioři vezmou příklad spíše z odpoledních zápolení našich olympioniků a dosáhnou co nejlepších umístění. První utkání odehraje ve čtvrtek v 19:00 nejmladší člen Farid Farrag. Ostatní hráči vstoupí do turnaje v pátek. Podrobné informace jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com.

14.2.2014

Czech Masters Open 2014

...
Jménem České asociace squashe bychom Vás chtěli pozvat na druhý ročník mezinárodního turnaje Czech Masters Open 2014, který se uskuteční v Praze, v termínu 4.-6.dubna 2014, v centrech Hector Sport a Squash Point. Turnaj je součástí Masters okruhu Evropské federace squashe - ESF Masters Circuit. Podrobné informace, propozice a přihlášení na turnaj je k dispozici na webu Czech Masters Open 2014.

12.2.2014

Ohlédnutí za Czech Junior Open 2014

12.2.2014

Turnaj masters na Pro-6

V Praze na Pro-6 se o víkendu hrál další turnaj ze série masters. Účast hráčů byla tentokrát o poznání větší a je vidět, že nově sestavené komisi v čele s Jardou Zajptem se daří tuto skupinu hráčů probudit. Výsledky turnaje jsou k dispozici zde a fotogalerie je na webu rajce.net.

10.2.2014

Medailisté MR juniorů 2014

...
Od čtvrtku 6. 2. do soboty 8. 2. 2014 se v pražském Sportcentru Hector a na Pro-6 bojovalo o juniorské tituly Mistra republiky ve squashi. Hrálo se celkem v šesti věkových kategorií dívek a šesti věkových kategorií chlapců. Současně s tituly byli vyhlášeni junioři roku v dívkách i chlapcích. Juniorkou roku se stala Kristýna Alexová z Brna a squashovým juniorem roku se stal Viktor Byrtus z Třince. Nejúspěšnějšími tréninkovými středisky se stala střediska z Ostravy (celkem 9 medailí, z toho 5 titulů) a středisko z Brna (celkem 6 medailí, z toho 4 tituly). Nejlepšího výsledku na MR dosáhl Viktor Byrtus, který získal zlatý double v kategoriích do 13ti a do 15ti let. Celkový přehled vítězů:

Kategorie do 11ti let:
Dívky – 1. místo Tamara Holzbauerová, 2. místo Kateřina Drábiková, 3. místo Nikola Rysová
Chlapci – 1. místo Karim Farrag, 2. místo Karel Matoušek, 3. místo Farid Farrag

Kategorie do 13ti let:
Dívky – 1. místo Tezera Široká, 2. místo Tereza Sára Šlehoferová, 3. místo Markéta Zemanová
Chlapci – 1. místo Viktor Byrtus, 2. místo Petr Nohel, 3. místo Marek Panáček

Kategorie do 15ti let:
Dívky – 1. místo Michaela Čepová, 2. místo Denisa Rohunová, 3. místo Karolína Füzy
Chlapci – 1. místo Viktor Byrtus, 2. místo Ondřej Vorlíček, 3. místo Marek Koutník

Kategorie do 17ti let:
Dívky – 1. místo Hedvika Suchánková, 2. místo Eliška Jirásková, 3. místo Kristýna Fialová
Chlapci – 1. místo David Zeman, 2. místo Marek Lapáček, 3. místo Vojtěch Ryba

Kategorie do 19ti let:
Dívky – 1. místo Kristýna Alexová, 2. místo Karolína Holinková, 3. místo Eliška Jirásková
Chlapci – 1. místo Jan Ryba, 2. místo Petr Zatřepálek, 3. místo David Zeman

Kategorie do 23ti let:
Dívky – 1. místo Tereza Svobodová, 2. místo Karolína Holinková, 3. místo Dominika Kejíková
Chlapci – 1. místo Martin Švec, 2. místo Jakub Solnický, 3. místo Martin Volf

10.2.2014

Chlapci do 23 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Martin Švec
2. místo Jakub Solnický
3. místo Martin Volf

10.2.2014

Dívky do 23 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Tereza Svobodová
2. místo Karolína Holinková
3. místo Dominika Kejíková

10.2.2014

Chlapci do 19 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Jan Ryba
2. místo Petr Zatřepálek
3. místo David Zeman

10.2.2014

Dívky do 19 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Kristýna Alexová
2. místo Karolína Holinková
3. místo Eliška Jirásková

10.2.2014

Chlapci do 17 let - MR juniorů 2014

...
1. místo David Zeman
2. místo Marek Lapáček
3. místo Vojtěch Ryba

10.2.2014

Dívky do 17 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Hedvika Suchánková
2. místo Eliška Jirásková
3. místo Kristýna Fialová

10.2.2014

Chlapci do 15 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Viktor Byrtus
2. místo Ondřej Vorlíček
3. místo Marek Koutník

10.2.2014

Dívky do 15 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Michaela Čepová
2. místo Denisa Rohunová
3. místo Karolína Füzy

10.2.2014

Chlapci do 13 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Viktor Byrtus
2. místo Petr Nohel
3. místo Marek Panáček

10.2.2014

Dívky do 13 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Tezera Široká
2. místo Tereza Sára Šlehoferová
3. místo Markéta Zemanová

10.2.2014

Chlapci do 11 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Karim Farrag
2. místo Karel Matoušek
3. místo Farid Farrag

10.2.2014

Dívky do 11 let - MR juniorů 2014

...
1. místo Tamara Holzbauerová
2. místo Kateřina Drábiková
3. místo Nikola Rysová

8.2.2014

MR juniorů 2014 - pátek a sobota

Fotogalerie z pátku a soboty jsou na webu rajče.net.

6.2.2014

MR juniorů 2014 - čtvrtek

Ve čtvrtek začalo v Praze na Hectoru letošní MR juniorů. Průběžné výsledky jsou k dispozici na adrese tournamentsoftware.com. Fotogalerie ze čtvrtka je na webu rajče.net.

4.2.2014

Pavouky MR juniorů 2014

Mistrovství republiky juniorů pro rok 2014 je nalosováno. Pavouky jednotlivých kategorií jsou k dispozici na webu tournamentsoftware.com. Časy a místa utkání se momentálně zpracovávají a budou zveřejněny nejpozději ve středu dopoledne.

3.2.2014

Losování MR juniorů 2014

Rozlosování Mistrovství republiky juniorů pro rok 2014 proběhne v úterý 4.2.2014 v 17:00 hodin v centru Hector Sport.

3.2.2014

Uzávěrka turnaje masters

Upozorňujeme zájemce o účast na turnaji masters, který se koná 9.února v klubu Pro-6, že uzávěrka přihlášek je posunuta do čtvrteční půlnoci. Pro neregistrované hráče nabízíme možnost účasti na turnajích kategorie masters za zvýhodněných podmínek. Více informací obdržíte dotazem na adrese squashmasters@seznam.cz.

2.2.2014

Extraliga muži

...
Tabulka mužské extraligy po 5. a 6.kole.

2.2.2014

Extraliga ženy

...
Tabulka ženské extraligy po 5. a 6.kole.

31.1.2014

MČR 2014

...
Vzhledem k tomu, že došlo k dohodě mezi všemi subjekty zainteresovanými na pořádání Mistrovství republiky dospělých 2014, je možné upřesnit místo pořádání. Šampionát se uskuteční v Ostravě, ve stanoveném termínu, pro kategorie žen, mužů i masters.

29.1.2014

Žebříčky a přihlašování na MČRJ 2014

Vzhledem k blížícímu se termínu MČRJ 2014, byly juniorské žebříčky zveřejněny s předstihem. Současně byla otevřena na webu ČASQ přihlašovací aplikace a je možné se hlásit na šampionát obvyklým způsobem.

27.1.2014

Web MR juniorů 2014

Webové stránky Mistrovství republiky juniorů ve squashi 2014 byly spuštěny na adrese www.cz-squash.net/mrj2014/home.aspx Před i v době mistrovství najdete na této adrese aktuální informace a také průběžné a konečné výsledky.

Propozice pro letošní MR juniorů jsou k dispozici ke stažení ... zde.

26.1.2014

Mistrovství republiky juniorů 2014

...
Propozice pro letošní MR juniorů jsou k dispozici ke stažení ... zde.

21.1.2014

SPIN - URGENCE WSF

Znovu připomínáme požadavek Světové federace squashe (WSF) a Evropské federace squashe (ESF) na registraci hráčů pod unikátním identifikačním číslem - SPIN (Squash Player Identification Number). HRÁČI, kteří nebudou mít tento týden provedenou registraci BUDOU VYŘAZENI Z EVROPSKÝCH A SVĚTOVÝCH ŽEBŘÍČKŮ. TÝKÁ SE ZEJMÉNA JUNIORŮ!! Podrobné informace byly uvedeny v novinkách 10.ledna 2014.

19.1.2014

Czech Junior Open 2014

...
Czech Junior Open 2014 se dohrál dnes odpoledne. Jako každý rok se podařilo našim hráčům získat medailová zastoupení, letos to byli Tereza Široká (G13) - zlato, Vojta Ryba (B15) - zlato, Kristýna Alexová (G19) - zlato, Eliška Jirásková (G17) - zlato, David Zeman (B17) - stříbro, Kristýna Fialová (B15) - stříbro, Matouš Sochůrek (B15) - stříbro, Hedvika Suchánková (B17) - bronz, Honza Ryba (B19) - bronz a Viktor Byrtus (B15) - bronz. Vítězům, stejně jako všem hráčům, kteří turnaj dokončili děkujeme za vzornou reprezentaci a k výsledkům blahopřejeme. Poděkování patří také realizačnímu týmu, rozhodčím, sportcentru Hector a Pro-6, kde se turnaj hrál. Pavouky a konečné výsledky jsou k dispozici na webu esf.tournamentsoftware.com. Záznamy utkání z hlavního kurtu nejdete na odkazu Czech Junior Open 2014 - Media. Fotogalerie je k dispozici po jednotlivých dnech zde - pátek, sobota, neděle a vyhlášení vítězů.

17.1.2014

Czech Junior Open 2014

Dnes startuje pro český squash významný turnaj evropské tour - Czech Junior Open 2014. Tento ročník by měl definitivně přesvědčit svou kvalitou o oprávněném požadavku na zařazení mezi prestižní turnaje Super Serie. Přípravě turnaje věnovalo vedení ČASQ velké úsilí a do Prahy letos přijede hrát více než 170 juniorů z celé Evropy. Na turnaji se objeví reprezentanti některých zemí poprvé, bohužel díky vízové "součinnosti" ambasády v Islamabádu nakonec nepřiletí dohodnutá výprava z Pakistánu. Přesto je turnaj kvalitně obsazen a k vidění bude po celé tři dny řada napínavých utkání. Silné zastoupení má i český squash a věříme, že uvidíme naše hráče na stupních vítězů. Turnaj se hraje ve dvou centrech - Hector Sport a Pro-6, každý den od 9:00 ráno až do večera. Naši junioři určitě uvítají podporu od domácích diváků, vstup je po celou dobu turnaje volný. Celkový přehled a informace o turnaji jsou na webu Czech Junior Open 2014. Pavouky a průběžné výsledky můžete sledovat na webu esf.tournamentsoftware.com. Z hlavního kurtu bude po celou dobu turnaje on-line vysílání, které nejdete na adrese Czech Junior Open 2014 - Media.

15.1.2014

Nasazení, los a časy CZJO 2014

Letošní Czech Junior Open je nalosován. Časy a místa utkání jsou k dispozici na esf.tournamentsoftware.com. Celkový přehled a informace o turnaji jsou na webu Czech Junior Open 2014.

10.1.2014

SPIN - DŮLEŽITÁ INFORMACE

Od roku 2014 zavádí Světová federace squash (WSF) a s ní souběžně i Evropská federace squash (ESF) unikátní identifikační číslo hráče - SPIN (Squash Player Identification Number). Toto číslo bude přiděleno každému hráči, který je členem národní squashové federace, a má zájem se účastnit mezinárodních turnajů a mistrovství konaných pod hlavičkou ESF nebo WSF. Jedná se o všechna světová a evropská mistrovství a současně o mezinárodní turnaje juniorské a masters tour, které se konají po 1. lednu roku 2014.

Hráči se musí sami zaregistrovat na webu WSF, vyplnit osobní a kontaktní údaje a uhradit poplatek ve výši 10 GBP. Tento poplatek je jednorázový na celý život a po přidělení SPINu už žádné další registrační poplatky nebudou požadovány.

Pro registraci do systému navštivte stránku www.worldsquash.org/spin a pod odkazem „REGISTER HERE“ proveďte zaregistrování do systému.

Hráči, kteří se v dřívější době účastnili mezinárodních akcí v rámci reprezentace, případně juniorských a masters mezinárodních turnajů jsou už v systému registrováni a SPIN je vygenerován. V tomto případě se během registrace objeví zpráva, že uvedené jméno už v systému existuje a registraci proveďte na stávající jméno. Seznam takto registrovaných hráčů je pro kontrolu přiložen. Pokud je vaše jméno v seznamu uvedeno, registraci je nutné udělat na stávající jméno a datum narození, aby se zamezilo duplikaci stejné osoby v systému.

Hráči, kteří mezinárodní turnaje nehráli a nejsou v seznamu uvedeni, provedou kompletní registraci na uvedené adrese a jejich SPIN jim bude vygenerován v jejím průběhu.

V případě potíží s registrací zasílejte dotazy na email info@cz-squash.net s uvedením jména, příjmení, ID hráče v systému ČASQ, data narození, mailové adresy, telefonu a stručného popisu problému. Do předmětu mailu uveďte SPIN a jméno hráče.

Seznam registrovaných hráčů je zde.

8.1.2014

Seznamy přihlášených hráčů CZJO 2014

Seznamy přihlášených hráčů - esf.tournamentsoftware.com

6.1.2014

Viktor Byrtus čtvrtý na British JO

...
Pátý den British Junior Open 2014 byly na programu už jen zápasy nejlepších osmi hráčů v každé kategorii. K naší radosti a očekávání se to týkalo i České republiky. V kategorii BU13 nastoupil Viktor Byrtus k utkání o třetí místo proti Asseru Hishamovi (EGY). Potvrdilo se, že Viki s egypťany hrát umí. První set vyhrál 11:6, a na obou hráčích začínala být vidět únava ze včerejšího težkého semifinále. Ve druhém a třetím setu Viktor už nebyl tak důrazný a Asser získal vedení v utkání 2:1. Náš hráč nehodlal dát nic zadarmo a čtvrtý set získal v poměru 11:7. Pátý set už byla loterie. Bojovalo se o každý míč a oba hráči si sáhli na dno svých sil. Viki dokázal otočit ze stavu 7:9 na 9:9, soupeř však vybojoval matchbal. Při této výměně Viki skočil za míčkem a krvácel na lokti. Proběhlo ošetření a za mohutného povzbuzování české výpravy se snažili dosáhnout obratu. Bohužel se to nepodařilo. Forehandový boast, těsně nad tin utkání ukončil. Viktor Byrtus skončil na British Junior Open 2014 na fantastickém 4. místě, když v semifinále a v utkání o bronz podlehl dvěma nejvýše nasazeným hráčům po vyrovnaném boji shodně 9:11 v pátém setu. Další dobrý výsledek má Česká republika v kategorii GU19, kde Kristýna Alexová obsadila 10. místo.

Umístění dalších českých hráčů:
BU13 Karim Farrag – 47. místo
GU15 Kristýna Fialová – 16. místo
GU15 Michaela Čepová – 24. místo
BU15 Vojtěch Ryba – 20. místo
GU17 Hedvika Suchánková – 27. místo
GU19 Kristýna Alexová - 10. místo
GU19 Karolína Holinková - turnaj nedohrála
BU19 Petr Zatřepálek – 60.místo

Vítězi prestižní kategorie se stali Yathreb Adel (EGY) a Ahmad Al-Saraj (JOR). Všem hráčům děkujeme za výbornou reprezentaci českého squashe, stejně jako trenérovi Honzovi Mutinovi, který se o výpravu během BJO staral.

Kompletní přehled výsledků zde.

5.1.2014

Juniorský turnaj B - posunutá uzávěrka

Uzávěrka přihlášek na juniorský turnaj kategorie B v Uherském Hradišti, který se koná 11. – 12. 1.2014, je posunutá na středu 8.1.2013.

5.1.2014

British Junior Open 2014 - neděle

...
Čtvrtý den British Junior Open 2014, byl pro České barvy semifinálový. Ve 12:00 anglického času hrál Viktor Byrtus v kategorii BU13 semifinále s nasazenou jedničkou. Před očekávaným zápasem, nastoupila na kurt Kristýna Fialová s Hannah Blatt (CAN). Ve vyrovnaném utkání nakonec byla úspěšnější Kanaďanka, když Týně chyběl větší důraz. Kristýna Fialová – Hannah Blatt (CAN) 0:3. Dalším na řadě z našich hráčů byla Míša Čepová. Bohužel ji utkání nevyšlo podle její představy a prohrála s Karinou Tyma (ENG) 0:3. Po utkání Míši začalo semifinále BU13 s Českou účastí. Viktor Byrtus nastoupil proti nasazenému hráči č. 1 Mohamadovi El Shamym (EGY). Lepší vstup do utkání jsme si asi nemohli přát. Viktor se, po prvních dvou setech, ujal vedení 2:0. Ve třetím setu, po výměně trička, nastoupil do zápasu jeho soupeř jako vyměněný. Ukázal svoji sílu. Hru zrychlil, chodil více do volejů a eliminoval Vikiho tlak. Od čtvrtého setu byla hra naprosto vyrovnaná, bohužel nám chyběly dva body ve čtvrtém i pátém setu k tomu, aby se dostal český hráč do finále British JO. Viktor po vynikajícím výkonu nakonec prohrál 2:3. Zítra ve 12:40 (13:40 SEČ) bude bojovat o třetí místo, které by mu určitě slušelo. Pozitivní zprávou může být, že trenér si po třech dnech může vyměnit tričko a bude doufat, že sáhne po vítězném. Další zápasy českých hráčů se už hrály o konečné umístění Hedvika Suchánková zvítězila 3:2 nad Haykey Openshaw Blovewer (ENG) a obsadila konečné 27. místo. Vojtěch Ryba podlehl Michaelu Mehlovi (CAN) 0:3 a obsadil konečné 20. místo. Petr Zatřepále v prvním utkáni porazil Kyrana Younga (ENG) 3:2 a v utkání o konečné umístění podlehl Adrienu Gronndibovi (FRA) 0:3 a odváží z Britishe 60. místo. Naše děvčata v GU15 doplatily na nedůraznou hru a obě svým soupeřkám v posledních zápasech podlehly Kristýna Fialová – Nikita Joshi (IND) 0:3 a pro Kristýnu konečné 16. místo. Michaela Čepová – Ellen Cooper (ENG) 1:3 a Míša skončila celkem 24. Kristýně Alexové dnes po jednom vítězství 3:1 a prohře 1:3 patří hezké 10. místo. Karolína Holinková už včera svá utkání pro nemoc skrečovala.
Kompletní přehled výsledků zde.

4.1.2014

British Junior Open 2014 - sobota

...
Třetí den British Junior Open, byl v očekávání, jestli se podaří českému hráči postoupit mezi nejlepší čtyřku. První zápas dne odehrál Vojtěch Ryba s Danielem Harrisonem (ENG) 3:1. Po Vojtovi nastoupila Michaela Čepová proti Lucy Turmel (ENG). Míša si nevěděla rady s délkou úderů soupeřky a prohrála 0:3.
Ve 12:30 nastupoval na skleněném kurtu k boji o semifinále Viktor Byrtus. Jeho soupeřem byl Yehia El Nawasany (EGY), který byl nasazený na pozici 3/4 a egyptský tým nepočítal se žádným překvapením. V prvním setu Viki prohrával už 6:9, dokázal skóre dotáhnout a ujal se vedení 10:9 na gameball. K překvapení všech, včetně trenéra :-), vyhodil podáni do autu, ztratil koncentraci a set prohrál 11:13. Ve druhém setu Viki přitlačil a vyhrál 11:7. Ve třetím setu tým soupeře využil všechny možnosti jak rozjetého Vikiho zastavit. Egyptští trenéři dokonce nechali Viktora 2x ošetřit kvůli nepatrným oděrkám na koleni a loktu, Viktora to sice vyvedlo z tempa, ale přesto set vyhrál 11:9. Čtvrtý set Viktor převzal výsledek utkání do svých rukou, opanoval celý kurt, získal set 11:5 a tím zvítězil v utkání 3:1. Zítra ve 12:00 (13:00 SEČ) nastoupí v semifinále proti nasazené jedničce.
Současně s Viktorem hrál své utkání i Karim Farrag, který v podlehl Simaovi Nevesovi (POR) 0:3. Své první sobotní utkání zvládla Hedvika Suchánková na výbornou a porazila Zoe Kaiser (ENG) 3:0. Ve večerních zápasech Vojtěch Ryba podlehl Mahammadu Alterkimu (KUW) 1:3. Kristýna Fialová nestačila, díky vlastním chybám, na Nadu Abbas Zain (EGY) 0:3 a Hedvika Suchánková si po nadějném prvním setu nedokázala poradit s Grace Gear (ENG) a rovněž prohrála 0:3. Vítězně z večerních utkání vyšla Kristýna Alexová, která porazila Kacey Dodd (RSA( 3:0).
Kompletní přehled výsledků zde.

3.1.2014

British Junior Open 2014 - pátek

Dnes se na British Junior Open 2014 hrály v horních pavoucích utkání o postup mezi posledních osm hráčů. Z Českých hráčů jsme měli ve hře tři želízka. Samozřejmě se turnaj dohrává až do konečného umístění, takže hráli všichni naši hráči.
První utkání dne hrál tradičně Karim Farrag. Ten setřepal včerejší nervozitu a podal daleko lepší výkon, na soupeře to bohužel nestačilo. Karim Farrag – Druv Vazirani (IND) 0:3. Druhý šel na kurt s půlhodinovým zpožděním Viktor Byrtus. První dva sety měl pod kontrolou, potom přestal tlačit, začal chybovat a utkání se zdramatizovalo. Naštěstí se Viki zkoncentroval, pátý set vyhrál 11:5 a utkání nad Jaredem Carterem (ENG) celkově 3:2 a postoupil mezi top 8. Třetím v řadě a druhé utkání o postup mezi 8 hrála Kristýna Fialová. Ta měla za soupeřku Rowan Redu (EGY). Soupeřka dokázala svoji kvalitu a Kristýna prohrála 0:3. Petr Zatřepálek nedokázal ani dnes navázat na výkony z posledních zahraničních turnajů a po nevýrazném výkonu podlehl Roeemu Avrahamovi (ISR) 0:3. Kristýna Alexová měla v utkání o elitní osmičku druhou nasazenou a současnou 31.hráčku světa Yathreb Adel (EGY). Kristýna podala sympatický výkon, ale bohužel Egypt je Egypt. Po setech 7-11, 4-11 a 4-11 bude hrát naše hráčka o 9. až 16. místo. Michaela Čepová v dnešním utkání svým standardním bojovným a běhavým výkonem zvítězila nad Katie Cox (ENG) 3:0. Vojtěch Ryba si poradil, bez větších potíží s Devem Vaziranim (IND) 3:0. Karolíně Holinkové se stále nedaří a prohrála s Kip Quiney (ENG) 3:0. Hedvika Suchánková ve svém dnešním utkání doplatila na neuvěřitelné množství nevynucených chyb a prohrála s Annikou Engstrom (ENG) 1:3.
Ve večerním utkání, které začalo s hodinovým zpožděním prohrál Karim Farrag s Srikarem Mummidim (WAL) 0:3. Poslední utkání dne z našich hráčů odehrál Petr Zatřepálek proti Jamesovi Evansovi (ENG), bohužel potvrdil svoji „formu“ a po křečovitém výkonu prohrál 0:3. Kompletní přehled výsledků zde.

2.1.2014

British Junior Open 2014 - čtvrtek

Dnes bylo zahájeno British Junior Open 2014. Na tomto prestižním turnaji, který je brán jako neoficiální juniorské Mistrovství světa hraje celkem devět Českých hráčů. Letos se do Anglie sjelo celkem 423 hráčů z 36 zemí světa.
Jako první šel na kurt v 10:30 teprve desetiletý Karim Farrag. V prvním utkání doplatil na nervozitu z velkého turnaje, kterou nedokázal během utkání setřást a prohrál s Perry Malikem (Sussex) 0:3 (4:11, 1:11, 1:11).
Jako druhý hráč, resp. hráčka se představila Michaela Čepová. Jako obvykle byla před zápasem nervózní, ale první set zvládla bez problémů 11:2. Druhý set po větším množství nevynucených chyb prohrála 8:11. Míša se i přes prohru ve druhém setu dokázala uklidnit a utkání dotáhnout do vítězného konce. Michaela Čepová – Poppie Jaram (Yorkshire) 3:1.
Další na řadě byl Vojtěch Ryba a Hedvika Suchánková. Vojta si se soupeřem poradil za 20min. 3:0. Hedvika měla do zápasu špatný vstup, první set prohrála a ve druhém prohrávala 6:10, nakonec zmobilizovala síly, přidala na důrazu a set vyhrála 16-14. Ve třetím setu Hedvika vyhrála přetahovanou 11-9 a čtvrtý set již byl pod kontrolou naší hráčky. Hedvika Suchánková – Beth Parker (Gloucestershire) 3:1.
Zřejmě nejtěžší los měl Petr Zatřepálek. Bohužel se naše obavy potvrdily a Petr proti Kushu Kumarovi (IND) nedokázal najít protizbraň 0:3. Nutno říci, že zápas soupeři usnadnil, když v každém setu udělal pět nevynucených chyb.
Viktor Byrtus prošel prvním kolem bez ztráty setu, i když se svoji hrou nemůže být spokojen. Doufejme, že se dostane do tempa. Viktor Byrtus – Nathan Mead (Warwickshire) 3:0.
V zápasech o postup mezi 16 nejlepších podlehla Karolína Holinková Rhianne O´Donnell (Somerset) 0:3. Kristýna Alexová ve svém utkání proti Eleanor Lake (Gloucestershire) vyhrála první set, ve druhém setu změnila soupeřka taktiku a začala hrát styl lop-drop a Kristýna uhrála pouze dva body. Ve třetím a čtvrtém setu se Kristýně podařilo eliminovat snahu soupeřky o zpomalování hry a Kristýna tak postoupila mezi 16 nejlepších.
Ve večerních utkáních byla nejúspěšnější Kristýna Fialová, která porazila Annu Chemaly (RSA) 3:0. Naopak neúspěšná byla Míša Čepová proti favorizované Haně Ayoub (EGY) 0:3. Hedvika Suchánková měla proti Aice Azman (MAL) pomalejší rozjezd, ve třetím setu začala hrát svoji nátlakovou hru, ale bohužel na rozjetou soupeřku to nestačilo a Hedvika prohrála 1:3. Vojta Ryba podlehl po dobrém výkonu Curtisi Malikovi (Sussex) 1:3.
Po prvním dnu British JO, máme tedy tři hráče v elitní 16. Jsme zvědavi, co přinesou páteční utkání. Kompletní přehled výsledků zde.

2.1.2014

British Junior Open 2014

Dnes začíná British Junior Open 2014. Z České republiky na tento turnaj odcestovalo 9 hráčů (BU13-Viktor Byrtus, Karim Farrag, GU15-Kristýna Fialová, Michaela Čepová, BU15-Vojtěch Ryba, GU17-Hedvika Suchánková, GU19-Kristýna Alexová, Karolína Holinková, BU19-Petr Zatřepálek). Do místa konání v Sheffieldu naše výprava dorazila včera. Cesta probíhala bez větších komplikací, zvládli jsme i jízdu vlakem a přestup :-). Jako první nastoupí na kurt benjamínek výpravy Karim Farrag v kategorii BU13 a to v 10:30 proti Perry Malikovi (Sussex). Ostatní naši hráči hrají po obědě. Rozlosování turnaje zde.

23.12.2013

PF 2014

...

21.12.2013

Junioři A Praha

Těsně před Vánoci se na Strahově koná juniorský turnaj kategorie A. V předsváteční čas se posledního juniorského turnaje v roce 2013 zúčastní přes sto hráčů a hráček. Dnes se hrály kategorie U11, U15 a U19. V mladších kategoriích se žádné překvapení nekonalo, v U11 zvítězily nasazené jedničky Tamara Holzbauerová a Karim Farrag, v U15 Kristýna Fialová a Viktor Byrtus. Bez překvapení byla i kategorie dívek do 19ti let, kterou ovládla Kristýna Alexová. Neočekávaný výsledek se zrodil v kategorii chlapců do 19ti let, když David Zeman porazil nasazenou jedničku Petra Zatřepálka 3:0 a v turnaji zvítězil. Výsledky ze soboty ...

20.12.2013

Prague Open 2013

Dnes byl v Praze na hamru rozehrán WSA turnaj Prague Open 2013 za účasti řady českých hráček, včetně naší nejlepší dvojice Lucky Fialové a Olgy Ertlové. Výsledkový servis bude k dispozici zde.

13.12.2013

Masters turnaje

Mistrovství republiky masters bude letos opět součástí MR dospělých, takže je potřeba sbírat body pro dobré nasazení. Kromě toho startuje v roce 2014 první ročník European Masters Circuit, který bude zahájen turnajem v Praze - Czech Masters Open 2014 v dubnu 2014. Další evropské turnaje budou následovat, program je tedy bohatý a masters tak mají možnost se prezentovat doma i v zahraničí. Nepropásněte poslední letošní možnost získat body do žebříčku a ověřit si momentální výkonnost na turnaji MUELLER - Safesport.cz 21.prosince na SquashPointu v Praze.

13.12.2013

Imet Open 2013 - druhé kolo

...
Výsledky druhého kola Imet Open 2013 v Bratislavě. Z našich hráčů zůstal v soutěži už jenom Honza Koukal.

13.12.2013

Coronation London Open 2013

Nejdéle se v pavouku Coronation London Open 2013 udržela z tria Fialová, Ertlová, Klimundová hráčka Lucka Fialová, která prohrála ve čtvrtfinále až v pátém setu 9:11 po 88 minut dlouhé pětisetové bitvě.

12.12.2013

Imet Open 2013

V Bratislavě se hraje každoroční PSA turnaj Imet Open 2013 za hojné účasti našich hráčů. Výsledky utkání předkola a prvního kola jsou uvedeny v přiloženém souboru.

08.12.2013

Swiss Junior Open - nedělePoslední hrací den, měli již někteří hráči volno a měli za úkol udržovat dobrou a bojovnou náladu. To se hned projevilo ranním nástupem, na který zaspala Kristýna Fialová, která měla naplánovaný zápas jako první z našich hráčů :-). Kristýna nastoupila proti Francouzce Fanny Segers. Utkání bylo od prvních míčků vyrovnané a napínavé až do konce, Kristýna dokázala udržet hlavu a stanovenou taktiku, zvítězila v pátém setu 11:9 a celkově ji patří 5. místo. Jako další šel na kurt Petr Nohel, ale utkání proti Mattéo Cremouxovi z Francie mu nevyšlo a prohrál 0:3. Ondra Vorlíček si s Viktorem Milosavljevičem z Chorvatska zahrál pětiseťák, bohužel soupeř byl v koncovce šťastnější a Ondra prohrál 2:3. Patricie Panáčková pokračovala i dnes v nepřesvědčivých výkonech a své soupeřce Maaritě Ekholm z Finska podlehla 0:3. Viktor Byrtus si svůj poslední zápas v premiéře v kategorii BU15 užil. Nad Němcem Tobiassem Weggenem se sice ujal vedení 2:0 na sety, ale houževnatý soupeř dotáhl zápas až do pátého setu, v něm si už však Viktor vítězství nenechal ujít, po vítězství 3:2 mu patří 5. místo. Karolína Holinková se Švýcarkou Nadiou Pfister odehrála taky pětiseťák, ale prohrála 2:3. Vynikající zápas odehrál Marek Lapáček proti Katařanu Umairovi Zamanovi, když po prvním setu přitlačil a zvítězil 3:1. Český souboj Petra Zatřepálka s Honzou Rybou se taky odehrál v pěti setech, zvítězil Petr 3:2. V utkání o třetí místo nedal Jakub Solnický svému soupeři ze Švýcarska Remu Handlovi šanci, po téměř profesorském výkonu zvítězil 3:0 a ze svého posledního juniorského turnaje Super Serie si odvezl bronzovou medaili. Všem hráčům děkujeme za bojovné výkony, přístup a atmosféru, jakou si navzájem dokázali při svých utkáních vytvořit. Děkujeme také Honzům Mutinovi a Břeňovi, kteří se zdatně zhostili multifunkce trenér, psycholog, chůva, řidič, novinář a fotograf. Konečné výsledky najdete na tournamentsoftware.com. Fotografie z neděle jsou k dispozici na rajce.net.

07.12.2013

Swiss Junior Open - sobotaPři výjezdu z hotelu při nádherném azuru jsme konečně v sobotním ránu spatřili i krásně zasněžené vrcholky místních hor a díky skvělé náladě v týmu jsme se mohli těšit na další souboje v Tenis & Squash Centru Sihltal.

K prvnímu utkání nastoupila sebevědomě Kristýna Fialová proti Francouzce Marion Romaba a vedla si dobře. Sice se nevyhnula zaváhání ve 3. setu, který prohrála a ve čtvrtém setu dopustila menší drama, ale nakonec vše zvládla a vyhrála 3:1. Ve stejný čas nastoupil Karim Farrag s Rusem Daniiliem Taminim a Farid Farrag s Němcem Luisem Grubelem. Karim zvládl utkání na jedničku a s přehledem soupeře vyprovodil z kurtu poměrem 3:0. Farid se snažil a bojoval co mu síly stačily, ale soupeř měl bohužel více ze hry a Farid tak prohrál 0:3. Následovalo utkání Petra Nohela s Francouzem Toufikem Mekhalfim. Utkání bylo velmi vyrovnané plné krásných a dlouhých výměn. Bohužel však za stavu 2:2 na sety Petr neudržel koncentraci a udělal spoustu nevynucených chyb, což ho stálo utkání - prohrál 2:3. Benjamin Bergel se utkal se Švýcarem Janem Kempfem, ale domácí hráč byl po celou dobu utkaní o krok napřed a nedal Benymu moc příležitostí. Beny soupeři podlehl 0:3 a v konečném účtování mu patří 15. místo. K dalšímu utkání nastoupil Ondra Vorlíček s Maďarem Petrem Dévaldem, ale po celou dobu utkání se pouze bránil a nedokázal najít účinný recept jak to změnit - prohrál 0:3. Viktor Byrtus proti Švýcarovi Nilsu Roeschovi nastoupil koncentrovaně a bez zaváhání diktoval od začátku tempo a průběh každé hry. Po celou dobu byl důraznější než soupeř, a tak se nakonec mohl radovat z vítězství 3:0. Karolína Holinková s Francouzkou Marine Benardovou neměla moc práce a s přehledem ji porazila 3:0. Utkání mezi Markem Lapáčkem a Francouzem Amandem Costou bylo plné dlouhých pomalých výměn, když ani jeden z hráčů nedokázal zužitkovat vytvořený tlak a zahrát vítězný úder. Na Markovi byla vidět značná únava, ale dokázal utkání z nepříznivého stavu 0:2 dotáhnou do páteho setu, tam bohužel nedokázal jít do maxima a prohrál 2:3. Krásný koncert předvedli hráči v semifinálovém utkaní Jakub Solnický a Angus Gillams z Anglie. Hra opravdu ve vysokém tempu plné dlouhých výměn a krásných shotů. V některých případech se tajil dech, co hráči dokázali vyběhat. Přemýšleli jsme, čím Anguse v Anglii krmí, protože se na něm téměř neprojevovala únava, nakonec nám Kubu uvařil a postoupil do finále. Petr Zatřepálek nastoupil proti Švýcaru Silvio Soomovi, od začátku si soupeře držel dál od těla a precizní hrou jej vodil po celém kurtu. Díky kvalitně vytvořené poziční hře měl pak více možností zakončovat a zvítězil 3:0. Jan Ryba se Švýcarem Jakobem Kebelem si užil své utkání a v tréninkovém tempu si ho povodil k hladké výhře 3:0. Zítra se utká s Petrem Zatřepálkem :-) Vojta Babišta proti Syedu Alzan Amjidovi nedokázal uplatnit domluvenou taktiku a stále se trápil v roli defenzivního hráče, z čehož pramení prohra 0:3. Farid dnes v krásném pětiseťáku vydřel své druhé vítězství v turnaji proti Ali Al-Dosairovi z Kataru a získal 27. místo. Bohužel Karim takové překvapení uhrát nedokázal a po vyrovnaném souboji 11:13, 8:11 a 11:13 s Rashid Al-Haribem prohrál a skončil na 22. místě. Předposlední utkání měla na raketě Patricie Panáčková s Francouzkou Sarah Machalfi, po vyrovnaném prvním setu 8:11 však ztratila sebedůvěru a nestačila na soupeřku ani ve zbylých setech - utkání skončilo 0:3. Posledním utkáním dne uzavřel squash centrum Vojta Babišta s Patrickem Maierem z Rakouska. Vojta v prvních dvou setech dělal spoustu nevynucených chyb a díky nervozitě předváděl i spoustu nepřesných úderů. Třetí set sice Vojta urval pro sebe, ale ve čtvrtém měl opět soupeř navrch - Vojta prohrál 1:3 a skončil na konečném 20. místě.

Před posledním utkání Vojty jsme měli trochu času, který jsme využili k návštěvě vánočně ozdobeného centra Curychu. K našemu překvapení se žádnému z bratrů Farragových nepodařilo ztratit v davu a úspěšně jsme je po zápase dopravili zpět na hotel :-) Průběžné výsledky najdete na tournamentsoftware.com. Live score najdete zde. Fotografie ze soboty jsou k dispozici na rajce.net.

06.12.2013

Swiss Junior Open - pátek

Páteční utkání odstartovali Karim a Farid Farragovi, když Karim nad Švýcarem Tillem Orteliem hladce zvítězil 3:0, ale mladší ze sourozenců, s taktéž domácím hráčem Iainem Keelingem, nedokázal najít stejný recept jako bratr a prohrál 0:3. Petr Nohel se postavil proti dalšímu hráči ze Švýcarska Campbellu Wellsovi. Soustředěně od začátku utkání vytvářel více tlaku a zaslouženě zvítězil 3:0. Nasazený hráč č. 2 v kategorii BU15 Viktor Byrtus se utkal s Francouzem Adrienem Douillardem. Utkání měl pod kontrolou a výhra 3:0 byla v kapse. Matouš Sochůrek proti švýcarskému hráči Neilsovi Reuchovi odvedl vyrovnaný duel plný dlouhých výměn, ale nakonec se bohužel radoval soupeř v poměru 1:3. Možná se na výsledku podílelo i zranění stehenního svalu, které se během utkání ozvalo. Doufejme, že to nebude nic vážného. Složitou situaci měl před sebou Benjamin Bergel proti Francouzovi Victoru Crouinovi, nasazenému jako č. 1. Beny velice vzdoroval zkušenějšímu soupeři a odvedl své maximum, ale ani to bohužel nestačilo a prohrál 0:3. Ondra Vorlíček vs. Yannick Willhelmi ze Švýcarska bylo utkání, kde jsme věřili v Ondrovu houževnatost, ale přesto, že se snažil ze všech sil, tak na soupeře nedokázal vyvinout dostatečný tlak a nakonec utkání prohrál 0:3. Na nasazenou hráčku č. 2 Elin Harlow z Welsu nastoupila Patricie Panáčková. Po extrémně nervózním prvním setu se naštěstí Patrika nechala povzbudit, v dalších setech hrát vyrovnanou hru, ale na soupeřku to bohužel nestačilo a podlehla 0:3. Ve druhem kole kategorie BU 17 se potkali Marek Lapáček a Švýcar Dimitri Steinmann. Marek velice dobře tvořil hru a dostával soupeře často pod tlak, ale nedokázal zahrát vítězný úder po připravené výměně. Naopak soupeř trestal každou Markovu chybu a nakonec zvítězil 3:0. Vojtěch Babišta s dalším švýcarským hráčem Sebastianem Weisnerem neměl tolik práce a pod svou taktovkou zvítězil 3:0. V kategorii BU 19 nastoupil Petr Zatřepálek proti Emyru Evansovi z Welsu. Trochu smolně prohrál první set, když vedl dokonce 6:0. Nakonec se utkání zajímavě vyvíjelo až do stavu 2:2 na sety, bohužel v rozhodujícím, naprosto vyrovnaném setu se nakonec podepsalo na výsledku pár chybných rozhodnutí a utkání Petr prohrál 2:3. Dalším v pořadí byl Jakub Solnický s Němcem Andre Ergenzem a možná motivace z Belgie, kde s ním prohrál, ho vyburcovala k úžasnému výkonu - vyhrál 3:1. Jan Ryba Nastoupil proti svému dlouholetému rivalovi z Francie Augustu Dussourdovi, kde však nepředvedl výkon, na který jsme čekali, a po nekoncentrované hře prohrál 0:3. Nečekaně skončilo i utkání mezi Kristýnou Fialovou a Alinou Bushmou z Ukrajiny. Po tom, jak jí smetla 11:1 v prvním setu, se Kristýna jakoby zasekla, její chuť do hry skončila a lacině nechala soupeřce vítězství 1:3.

Ke svým druhým utkáním postupně nastoupili Farid s Janem Gastlem z Rakouska a bojovnou hrou si zasloužil výhru 3:1. Karim bohužel nebyl tak důrazný jako mladší brácha a jeho hra nestačila na Švýcara Joela Campa - prohrál 0:3. Petr Nohel s Francouzem Poulainem hrál výborný squash, ale rychlost a důraz měl bohužel lepší soupeř a Petr mu podlehl 0:3. Bohužel naši výpravu potkaly i nepříjemné situace v podobě nedohraného turnaje. Své zápasy musely skrečovat Michaela Čepová pro nemoc, Barbora Krejčová a Matouš Sochůrek pro zranění.

V podvečerním bloku zápasů nastoupil Ondřej Vorlíček proti Švýcarovi Janu Kempfovi a po napínavé koncovce 3. setu 16:14 zvítězil celkově 3:0. Benjamin proti soupeři z Maďarska Petru Dévaldovi měl rozhodně větší šanci a často dokázal jednoznačně diktovat tempo i vývoj hry. Bohužel se projevila nevyrovnanost Benyho hry, začal dělat spoustu nevynucených chyb, soupeř byl v tomhle směru neomylný a trestal je. Výhru 3:2 bral nakonec po zásluze Švýcar. Finka Nea Flack byla soupeřkou Patriky v jejím druhém utkání dnešního dne. Patrika hrála lepe než dopoledne a často soupeřku zaskočila razantními údery a vyrovnanými výměnami. Ale koncovku si soupeřka vždy pohlídala lépe a nakonec skočil zápas v neprospěch Patriky 0:3. Výborný nástup měl do utkání Viktor proti Hugo Mandelovi z Francie, když během krátké doby vedl 2:0 na sety. Ve třetím setu se bohužel začal zápas lámat, Viktorovi přestaly padat jeho pestré "shoty" a rázem bylo srovnáno na 2:2. V rozhodujícím setu Francouz Viktora fyzicky i herně přetlačil a nakonec zvítězil 3:2. Karolína Holinková nastoupila s Welšankou Jennifer Haley, z počátku to vypadalo na dramatické a vyrovnané utkaní, ale pouze do stavu 1:1. Pak Karolíně rychle docházely síly, neudržela tempo utkání a výsledek byl 1:3. Barbora Krejčová i přes problémy s kolenem hrála s Němkou Ramonou Bauerovou, ale bohužel ji nedokázala být rovnocennou soupeřkou, podlehla 0:3 a další utkání pro zranění kolene skrečovala. V dalším utkání Marek nestačil na Francouze Loicu Jarmuzka, po výhře v prvním setu už nedokázal soupeře více trápit a prohrál 1:3. Petr měl dnes smolný den, když i ve druhém utkání nakonec prohrál v pátém setu 9:11 s Němcem Andrejem Ergenzem. Forma na tomto turnaji neprovází bohužel ani Honzu Rybu, když nedokázal udržet déle koncentraci po první setu s Italem Olivierem Ventrice a prohrál 1:3. Naopak pozitivní zpráva je, že forma se drží Jakuba Solnického, který zůstává jako jediný hráč české výpravy v hlavním pavouku - o postup do semifinále porazil Emyra Evanse z Welsu hladce 3:0.

Zajímavě nasazení některých našich hráčů vystihla maminka Báry Krejčové, která prohlásila: "Děti, nelámejte ty rakety, zítra by jste neměli s čím chodit" :-). Naštěstí se to netýká všech, ale pouze určitých momentů v utkáních, jinak bojujeme do posledního nicku. Průběžné výsledky najdete na tournamentsoftware.com. Live score najdete zde. Fotografie z pátku jsou k dispozici na rajce.net.

06.12.2013

Soustředění juniorské reprezentace

Jak naši junioři makali na reprezentačním campu minulý týden ... ...

05.12.2013

European Masters Circuit

Před dvěma roky na konferenci Evropské federace squashe vystoupil v diskuzi za Českou republiku Pavel Sládeček s požadavkem na vytvoření systému evropské Masters Tour a souběžně evropského žebříčku - Masters Ranking. V podstatě se mělo jednat o sérii turnajů kategorie masters s použitím modelu, který hrají junioři po celé Evropě. S myšlenkou se ztotožnila věšina zúčastněných, ale tím veškerá aktivita ESF vyprchala. Díky vytrvalé aktivitě z Česka, nominaci Pavla Sládečka do Masters Committee ESF, úzké spolupráci s Thomasem Troedssonem, který má na starost organizaci soutěží v ESF i WSF a famóznímu úspěchu ME Masters letos v Praze, se podařilo nakonec tento projekt realizovat. Dnes Evropská federace squashe oficiálně vyhlásila první ročník European Masters Circuit, který bude po zásluze zahájen prvním turnajem v Praze - Czech Masters Open 2014. Tento turnaj se uskuteční v dubnu 2014 a po něm budou následovat další v Maďarsku, Itálii, Německu, Holandsku atd. Tímto se otvírá dostatečný prostor pro naše hráče, aby se pořádně opřeli do tréninku a v případě, že neměli možnost prezentovat své kvality na domácí půdě, můžou předvést své kvality v mezinárodním meřítku. Kompletní seznam vypsaných turnajů je zde.

05.12.2013

Swiss Junior Open - čtvrtek

Dnes ve 15:00 vstoupili do turnaje Swiss JO prvními zápasy čeští hráči. K úplně prvnímu utkání české výpravy nastoupila Patricie Panáčková proti Dánce Sofia Mygland. Na Patrice byla patrná dlouhá cesta a pomalejší start do utkání. Nakonec se probrala a s jistotou soupeřku vyprovodila z kurtu poměrem 3:1. Ke druhému utkání nastoupili Petr Nohel s Němcem Luisem Grubelem. Petr nedal soupeři vůbec šanci a rozdílem třídy zvítězil 3:0. Ve stejný čas jako Peťa díky posunu nastoupil i náš tajný favorit turnaje Farid Farrag s domácím hráčem Tim Roesch. Farid bojoval jako lev, ale soupeř byl rychlejší na nohách, trpělivější ve výměnách, tím dostával Farida pod tlak a dělal vítězné body. Švýcar nakonec zvítězil 3:0. Starší sourozenec Karim Farrag proti Skotovi Alasdairu Prottovi, nasazenému 9/16, bohužel neměl moc šancí staršího a silnějšího soupeře něčím překvapit. Dřel v každé výměně, ale ani to mu nestačilo a soupeř zaslouženě vyhrál 3:0. Silným nachlazením a nemocí oslabená Míša Čepová nakonec po váhání nastoupila v kategorii GU 15 proti Švýcarce Michelle Bucher, ale neměla bohužel šanci v takovém stavu tempo utkání udýchat a prohrála 0:3. Následovalo utkáni Kristýny Fialové s Maelle Fuhrer z Francie. Kristýna ve vysokém tempu zvládla první set na jedničku, aby to pak následně zdramatizovala a nechala soupeřku srovnat. Naštěstí si vzala slova kouče Honzy Mutiny k srdci a koncentrovanou hrou soupeřku ve zbylých setech rozbila s konečným výsledkem 3:1. Další utkání bych shrnul následovně: bez větších komplikaci pod českou taktovkou... Benjamin Bergel vs. Quentin Galinier 3:0, Ondra Vorlíček vs. Erwann Poulain 3:0, v závěru zbytečně dramatizované, Matouš Sochůrek vs. Dominic Remind 3:0 a Viktor Byrtus vs. Luc Scholl 3:0. Marek Lapáček nastoupil proti Francouzovi Jean Baptiste Gaiovi z počátku do velice nervózního utkání, plného nevynucených chyb, nakonec jsme ale dokázali najít recept na soupeřovu zbrklou hru a následovala výhra 3:1. Barbora Krejčová po zdravotních komplikacích a tréninkové absenci nastoupila proti Francouzce Charlotte Demange, ale po těsné prohře v prvním setu 10:12 se nedokázala vrátit do zápasu, bohužel tahala za kratší konec a prohrála v poměru 0:3. Vojta Babišta nastoupil proti papírově silnějšímu Švýcarovi Remo Handlovi a i přes velice bojovnou a kvalitní hru nedokázal překvapit, soupeř Vojtu vyprovodil 3:0. Jakub Solnický s velkým přehledem poslal do spodního pavouka domácího hráče Patricka Maiera 3:0. Proti pakistánskému hráči Ali Javed se postavil Jan Ryba a po nervózní hře a respektu ze soupeře v počátku se nakonec dokázal probudit, zkoncentrovat a nakonec zvítězit 3:1. Petr Zatřepálek předvedl kvalitní souboj s Ilijou Stuckim ze Švýcarska a díky zaváhání ve 3.setu vybojoval vítězství 3:1. Na poslední chvíli přiletěla Karolína Holinková k utkání s Rakušankou Melissou Mader a zvítězila 3:0. Nálada v týmu je dobrá, o dramatické momenty mimo kurt se starají navigace trenérů. Cestou na turnaj jsme obdivovali krásy študgardského letiště a dnes nám to opět nedalo, cesta na turnajové centrum, která normálně trvá asi 12 minut, se protáhla na minut 45 díky autokarové prohlídce centra Curychu :-) Fotografie ze čtvrtku jsou k dispozici na rajce.net.

04.12.2013

Swiss Junior Open 2013

Dnes ve 12:00 odjeli naši junioři na další turnaj ESF Circuit - Swiss Junior Open 2013. Na tomto turnaji se představí celkem 17 našich hráčů. V jednotlivých věkových kategoriích nastoupí:
BU13 – Petr Nohel, Farid Farrag, Karim Farrag
GU15 – Michaela Čepová, Kristýna Fialová
BU15 – Viktor Byrtus, Benjamin Bergel, Matouš Sochůrek, Ondřej Vorlíček
GU17 – Patricie Panáčková
BU17 - Marek Lapáček
GU19 – Karolína Holinková, Barbora Krejčová
BU19 – Jakub Solnický, Jan Ryba, Petr Zatřepálek, Vojtěch Babišta
Rozlosování turnaje a průběžné výsledky najdete na tournamentsoftware.com. Live score najdete zde. Oficiální stránky turnaje jsou na www.swissjunioropen.ch.

3.12.2013

Turnaj A - pořadatel

VV ČASQ hledá náhradního pořadatele 5. mistrovského turnaje žen kategorie A, který je naplánován na termín 18. – 19. 1. 2014. Stávající pořadatel se z technických důvodů pořadatelství vzdal. Zájemci o pořádání tohoto turnaje mohou své žádosti posílat na info@cz-squash.net do 15.12.2013. Součástí žádosti musí být místo konání, výše prize money a potvrzení zajistění dalších náležitostí turnaje, jako jsou věcné ceny, poháry, diplomy, pohoštění, dárky pro účastníky, prezentace v médiích apod.

1.12.2013

Camp juniorské reprezentace - neděle

...
...
Poslední den reprezentačního soustředění dokončili junioři testovací baterii a odpoledne se dorazili v kurtu. Všichni hráči odvedli velký kus práce a zaslouží si pochvalu. Fotogalerie z neděle je k dispozici na rajce.net.

31.10.2013

Belgian Junior Open 2013 den I

Dnes odcestovala na letošní Belgian Junior Open početná skupina našich juniorů. Část výpravy zajišťovaná svazem se stále rozrůstá, tentokrát už musely jet dva mikrobusy a snad budou v obdobném počtu i dosažené kvalitní výsledky. Po celodenní cestě junioři s chutí vyplenili v Herentalsu kuchyňi místního Číňana a odjeli relaxovat do přírodního komplexu za městem. Tentokrát je ubytování skutečně netradiční, hotelová část je zasazena přímo do lesa a pokoje tvoří velký kruh, který je uvnitř také zalesněný. Zbytek areálu bude podroben průzkumu za světla. Hrát se začíná v pátek v 10:00 hodin a rozpis utkání je přiložen ve fotogalerii. Současně je možné celý turnaj opět sledovat na tournamentsoftware.com. Pár fotek z prvního dne je na rajce.net.


 

Něco z historie ...

Pokud máte nějaké zajímavé fotografie z historie českého squashe, kontaktujte sekretariát ČASQ.

 

| 2012 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |2014

WEB ČASQ INFORMACE ORGANIZACE ZAJÍMAVOSTI
aktuality squashsite evropská federace squashe Na turnaji US Open 2011 překonal hráč světové dvacítky Cameron Pilley dlouholetý rekord Johna White v rychlosti odpalu squashového míčku. Nová hodnota rekordu je 175 mph, což je přes 281 kilometrů za hodinu.
domácí soutěže squashinfo světová federace squashe
reprezentace squashtalk wsa - ženská profi tour
kalendář squash365 psa - mužská profi tour
řády a předpisy squashplayer
žebříčky časq psa squash tv
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
 • sasq
Česká asociace squashe
Svaz profesionálních klubů v České republice
|Chat |English |Czech |Login