Aktuality ze světa squashe

05.03.2015

MČR žen, mužů a masters 2015 dnes začíná

Dnes bude prvními zápasy zahájeno Mistrovství ČR. Po oficiálním otevření šampionátu v Metropoli Zličín ve 13:00 se od 14:00 začne hrát na skleněném kurtu. Ve Sportcentru Evropská a Squashparku Cibulka budou první zápasy zahájeny už ve 13:20. Výsledkový servis a časy utkání najdete na www.tournamentsoftware.com.

..
Zatím co dospělí hráči ladí formu před blížícím se Mistrovstvím republiky, šestnáct našich juniorských hráčů se zúčastnilo ve Vídni dalšího z mezinárodních turnajů ESF junior circuit, Austrian JO, který je hodnocen jako Grand Prix. Dařilo se hlavně chlapcům, kteří se dostali do finále ve třech ze čtyř věkových kategorií. Finálovou účast ve zlato dokázal přetavit pouze Ondřej Vorlíček, v kategorii BU15, který tak pokračuje ve výborných výkonech. Stříbro si vybojoval v nejmladší kategorii BU13 Marek Panáček a v nejstarší kategorii BU19 Jan Ryba. Výsledky jsou k dispozici na tournamentsoftware.com.

28.02.2015

Žebříček mužů před MČR

..
V souvislostí z MČR byly zveřejněny březnové žebříčky s předstihem. Z výše uvedených hráčů se nakonec 32 nejlepších utká o titul Mistra ČR 2015. Přidá si Honza Koukal další titul do sbírky, nebo se někomu podaří přerušit jeho vítěznou šňůru?

28.02.2015

Žebříček žen před MČR

..
V souvislostí z MČR byly zveřejněny březnové žebříčky s předstihem. Z výše uvedených hráček se nakonec 32 nejlepších utká o titul Mistryně ČR 2015. Můžete si začít sázet na vítězku.

27.02.2015

Turnajová aplikace

..
Fanoušky moderních technologií bude asi zajímat aplikace vytvořená pro účastníky turnajů organizovaných prostřednictvím tournamentsoftware. K dispozici je kompletní přehled o turnaji - seznam hráčů, pavouky, výsledky, časy a řada dalších informací. Aplikaci je možné stáhnout z App Store nebo Google Play ZDE.

25.02.2015

Masters Newsletter

..
Evropská federace squashe vydává první číslo občasníku věnovanému masters squashi. Autory Masters Newsletter jsou Colin White a Pavel Sládeček. Další číslo se připravuje. Masters Newsletter je možné si stáhnout na uvedeném odkazu.

Masters-Newsletter-14-15-01

25.02.2015

Mistrovství republiky dospělých

..
S ohledem na blížící se Mistrovství republiky jsou už publikovány na webu březnové žebříčky. Propozice MČR je možné si stáhnout na uvedeném odkazu.

Propozice MČR

07.02.2015

Výsledky Mistrovství republiky juniorů 2015

..
V sobotu se dohrálo letošní Mistrovství republiky juniorů. Přinášíme seznam medailistů v jednotlivých kategoriích, kompletní výsledky jsou k dispozici na tournamentsoftware.com. Vítězům blahopřejeme.

Mistrovství republiky juniorů 2015

Los a pavouky MR juniorů 2015 jsou k dispozici na tournamentsoftware.com.

SQUASH NA OLYMPIÁDU

VOLTE SQUASH NA OLYMPIÁDU 2020 V TOKIU ... ZDE.

18.01.2015

Czech Junior Open 2015

O víkendu 16. – 18. 1. 2015 se konal v Praze turnaj zařazený do ESF Junior Circuit Czech Junior Open. Poprvé za dobu jeho konání měl turnaj status Super Série. Turnaje se zúčastnilo 200 hráčů téměř ze všech zemí Evropy. Kvalitně byly obsazeny kategorie GU13 a BU13, ve kterých startovali čtyři hráči z první evropské desítky. Nejlépe zastoupenou kategorií, byli chlapci do 15 let, ve které startovalo hned osm hráčů z top 10. Čeští reprezentanti se rozhodně neztratili a v každé kategorii, jsme měli hráče ve hře o medaile. Svoji evropskou extra třídu potvrdili v U15 Michaela Čepová, Viktor Byrtus a Ondřej Vorlíček. Míša si zkompletovala svoji sbírku ze Super Sérií, když po bronzu z Nordic JO a stříbru z Belgian JO se dočkala také zlata a to na domácím Czech JO. Že zlato zůstane v ČR, bylo jasné v kategorii chlapců do 15 let, když se ve finále střetli tréninkoví partneři Viktor Byrtus a Ondřej Vorlíček. První místo bral nakonec Viktor, který zvítězil 3:1. I když je v kategorii BU15 teprve první rokem, získal v této sezóně už své druhé vítězství na Super Sérii. S ohledem na kvalitu soupeřů, je české finále skvělým výsledkem. V medaile přetavili svá vystoupení také Tereza Široká – 3. místo GU13, Marek Panáček – 3. místo BU13, Kristýna Alexová – 2. místo GU19 a Honza Ryba 3. místo BU19. Nepopulární bramboru vybojovali Tereza Zdubová – 4. místo GU15, Kristýna Fialová – 4. místo GU17 a David Zeman 4. místo BU17. Všem hráčům gratulujeme a děkujeme za vynikající sportovní zážitek. Pochvalu a poděkování si také zaslouží realizační tým pod vedením Pavla Sládečka za výbornou organizaci turnaje, obě sportovní centra kde se hrálo - Hector + Pro-6 a tým rozhodčích. Kompletní výsledky turnaje jsou na esf.tournamentsoftware.com. Fotogalerie je k dispozici na www.flickr.com.

13.01.2015

Recertifikace trenérských lektorů WSF

..
V návaznosti na jednání WSF Development & Coaching Committee proběhla ve druhé polovině minulého týdne v Praze, ve sportovním centru Hector, recertifikace lektorů pro vzdělávání trenérů v rámci nového systému WSF. Workshopu se účastnili zástupci zemí z celeho světa, včetně řady národních a reprezentačních trenérů.

Za Českou republiku recertifikaci úspěšně absolvovali a získali titul Tutor WSF Dominik Šácha a Pavel Sládeček. V průběhu několika týdnů bude nový systém prezentován na webu Světové federace squashe a oba výše zmínění budou oprávněni školit trenéry pro celosvětově platnou licencí WSF. Úspěšný víkend završil Honza Mutina, který dokončil svou mezinárodní trenérskou odbornost a získal nejvyšší trenérskou třídu v rámci Evrospké federace squashe - ESF Coach Level 3. Všem úspěšným absolventům gratulujeme.

13.01.2015

Český squash zastoupen poprvé ve WSF

Český squash se dočkal dalšího milníku. Poprvé má Česká republika zastoupení ve vrcholových orgánech Světové federace squashe (WSF) a to hned v jedné z nejprestižnějších oblastí. Pavel Sládeček byl jmenován členem WSF Development & Coaching Committee, kde zastupuje Evropský kontinent.

Tato odborná komise se zabývá metodikou výchovy a práce trenérů a také oblastí obecného rozvoje squashe v celosvětovém měřítku. Komise měla své zasedání minulý týden v Praze a jednání se účastnili i Vice Presidentka WSF Linda MacPhail a generální sekretář WSF Andrew Shelley.

Kromě běžné agendy byl dopracován a schválen zcela nový koncept vzdělávání trenerů, který sdruží jednotlivé regiony do jednotného systému WSF certifikovaných trenérů a lektorů. Předlohou konceptu byl systém podobných školení Evropské a Asijské federace squashe, ze kterého vzešly nové osnovy pro vzdělávání trenerů v celosvětovém měřítku pod hlavičkou WSF.

05.01.2015

British Junior Open 2015 - pondělí

Pondělí 5. 1. znamenalo pro naše hráče poslední den na letošním British JO a začínalo se časně. Hned v 9:00 šla do kurtu Michaela Čepová s Ellen Cooper (ENG). Míša předvedla svůj nejlepší výkon na tomto turnaji, bohužel v každém setu udělala o dvě chyby více než soupeřka a to rozhodlo o výsledku utkání, které Míša prohrála 0:3. Hned po skončení tohoto utkání nastoupil Viktor Byrtus a Jack Newey. Viktor na letošním British JO nehraje ve své obvyklé pohodě a i s tímto soupeřem se trápil, nakonec se přece jen zmobilizoval a zvítězil 3:2. V průběhu Viktorova zápasu, začalo utkání Ondry Vorlíčka a Nilse Roesche (SUI). Ondra odehrál velmi dobré utkání a zvítězil 3:0. Karim Farrag se dočkal svého druhého vítězství, když 3:0 porazil Alexe Van Blerka (ENG) a celkově skončil na 49. místě. Farid Farrag i přes snahu a bojovnost neuspěl v utkání proti Nathanielu Hemasovi (POL) a po boji prohrál 2:3 a patří mu 56. místo. O 19. místo nastoupila Míša Čepová proti Lauře Neill (ENG). Míša navázala na svůj výkon z dopoledního utkání a po prohraném prvním setu se dostala do vedení 2:1, v dalších dvou setech byl průběh utkání naprosto vyrovnaný, bohužel pro naši hráčku byla šťastnější soupeřka, která vyhrála v pátém setu 11:9, Míša tak nakonec prohrála 2:3 a obsadila 20. místo. Vojtěch Babišta měl za soupeře Jorgeho Rodrigueze (MEX). Po prvních dvou setech to vypadalo na vítězství pro našeho hráče, ale Mexičan se nevzdal, utkání otočil a Vojta prohrál 2:3 a celkově se umístil na 58. místě. Jako poslední hráli svá utkání Viktor Byrtus a Ondřej Vorlíček, jak se již na letošním British JO stalo pravidlem, zápasy měli naplánované na stejný čas. Ondra více než s Enriguem Moncadou (MEX) bojoval s divně odskakujícím míčkem, ale nástrahy zvládl, zvítězil 3:1 a z British JO 2015 veze 25. místo. Viktor si užil menší US Open, když i v posledním zápase na něho čekal americký hráč, v pořadí už třetí, Tucker Martino. Viktor tentokrát nepřipustil vůbec žádné pochyby o výsledku utkání a zvítězil 3:0 a celkově je na 21. místě. Hráčům bych chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci a za profesionální přístup. Přesvědčili jsme se zde, že máme co dohánět a získali cenné zkušenosti o tom, kde je dnes úroveň světového juniorského squashe. Věřím, že tato zkušenost posune naše juniory o další krok dopředu.

Novinky z WSF

Světová federace squashe vydává magazín informující o důležitých událostech ze squashového dění. Pro ty, kteří ovládají anglický jazyk přikládáme jeho kopii.

WSF Instant Update

04.01.2015

British Junior Open 2015 - neděle

Třetí hrací den na British JO, zahájila za naše barvy Michaela Čepová. Její soupeřkou byla Eve Driver (ENG). Míša nastoupila do utkání koncentrovaně a od začátku byla lepší hráčkou. Kromě třetího setu byla stále ve vedení a zvítězila 3:1. Vojtěch Babišta hrál proti Junaidovi Thokerovi (IND). Vojta byl v rozhodujících okamžicích trpělivější, těžil ze soupeřových chyb a zvítězil 3:0. Ondřej Vorlíček měl za soupeře Lewise Poola (ENG). Po prvních dvou vyrovnaných setech došly soupeři síly, Ondra zápas zcela ovládl a vyhrál 3:1. Viktor Byrtus proti Daelumu Mawjim (USA) rozehrál utkání velmi dobře a vedl 2:1. Ve čtvrtém setu za stavu 5:4, při dobíhání míčku došlo ke kontaktu se soupeřem. Američan si vzal čas na zotavení a zápas pokračoval po 15 minutové pauze. Odpočinek více prospěl Američanovi a Viktor prohrál 2:3. Farid Farrag v dopoledním zápase proti Alexu Van Blerkovi (ENG) odehrál zatím své nejlepší utkání na turnaji. Bohužel, přes dobrý výkon prohrál 2:3. První vítězství na letošním British JO vybojoval Karim Farrag, který porazil Nathaniala Hernase (POL) 3:1. Večer měli na programu své utkání jen Karim s Faridem. Karim s Matthewem Readshawem (ENG) po nevýrazném výkonu v prvním setu, hru zlepšil a zvítězil 3:1. Farid nedokázal najít recept na dobře hrajícího Usmana Aliho (ENG) a i když ve třetím setu byl blízko k jeho získání nakonec, prohrál 0:3. Zítra čekají naše hráče poslední zápasy o konečné umístění, přejme jim, ať neskončí na sudém místě.

03.01.2015

British Junior Open 2015 - sobota

Druhý hrací den British JO měli bratři Farragové volný den. Další hráči, kromě Vojty Babišty, měli naplánované jen jedno utkání. Hrací den české výpravy tedy zahajoval v 10:00 Vojta. Jeho soupeřem byl Amadeo Costa (SUI). První dva sety se Vojta vůbec nemohl dostat do tempa, údery postrádaly přesnost a délku. Ve třetím setu se Vojta rozehrál a snížil na 1:2. Začátek čtvrtého setu naznačoval, že by utkání mohlo dospět až do setu pátého, v polovině si však Vojta lehce natáhl břišní sval a utkání prohrál 1:3. Zápasy, jsou v rozpise plánované na 30 minut a i když si pořadatelé během dne nechávají volnou půlhodinu na srovnání tak to nestačí a utkání měly odpoledne už více než hodinové zpoždění. Ondřej Vorlíček a Viktor Byrtus měli utkání naplánovaná na shodný čas, ale dříve začal Ondra. Proti němu nastoupil Veer Chotrani (IND). První set vyzněl docela jednoznačně pro Inda. Od druhého setu Ondra srovnal hru a dovedl utkání do pátého setu. V něm byl bohužel pro našeho hráče o něco šťastnější soupeř a Ondra po velm i dobrém výkonu prohrál 2:3. V průběhu Ondrova utkání začal svůj zápas i Viktor Byrtus s Richardem Hallem (ENG). Viktor měl první dva sety pod kontrolou. Ve třetím setu si protivník vybudoval náskok 10:6 a i když Viktor hodně finišoval, tak set ztratil. Do čtvrtého setu šel Viktor velmi koncentrovaně a utkání vyhrál 3:1. Druhý zápas na letošním British JO čekal na Michaelu Čepovou. Za soupeřku měla Lucy Soulby (ENG). V prvních dvou setech byla Míša nervózní a nepřesnou hrou dávala soupeřce příležitosti k zakončování. Ve třetím setu Míša zlepšila rozehrávku, začala být aktivnější a snížila na 1:2. Začátek čtvrtého setu se vyvíjel zcela jednoznačně pro naši hráčku. Míša vedla 5:0, za tohoto si soupeřka přivodila při dobíhání míčku zranění kolene a utkání bylo ukončeno ve prospěch Míši. Vítězství má tak sladkohořkou příchuť, ale Míša by určitě zvítězila, i kdyby se utkání dohrálo. Poslední nastupoval až po osmé hodině večerní Vojtěch Babišta proti Oliveru Harrisovi (ENG). Soupeř měl přesnější zakončení a ani fyzicky na tom nebyl hůře než Vojta, což Vojtovi vzalo jeho hlavní zbraň, kterou je fyzička. Vojta, přes snaživý výkon, prohrál 0:3. Zítra nastoupí k utkání kompletní šestice našich hráčů, tak držme palce.

02.01.2015

British Junior Open 2015 - pátek

Každoročně na Nový rok se do Sheefieldu v Anglii sjedou špičkoví squashoví juniorští hráči, aby zde bojovali o tituly na nejprestižnějším turnaji British JO. I letos zde má zastoupení český squash. Česká výprava má šest hráčů, jedinou dívčí zástupkyní je letos v kategorii GU15 Michaela Čepová. Kategorii BU13 hraje bratrské duo Farid a Karim Farragové, v kategorii BU15 se pokusí uspět Ondřej Vorlíček a Viktor Byrtus, který v loni v mladší kategorii BU13, vyválčil skvělé 4. místo. V nejstarší a nejprestižnější kategorii BU19 je Vojtěch Babišta.

První zápas čekal dnes v 9:00 právě Vojtu, který měl za úkol postoupit z kvalifikace mezi nejlepších 64 hráčů. Jeho soupeřem byl domácí Adam Pritchard. Vojta těžil hlavně ze svého fyzického fondu a bojovnosti. První dva sety získal soupeř, zejména díky Vojtovým chybám. Postupně, ale docházely Anglickému hráči síly, Vojta utkání otočil a dotáhl do vítězného konce. Po výhře 3:2 se mohl od 11:30 „těšit“ na nasazenou jedničku Diego Eliase (PER). Vojta předvedl sympatický výkon, ale Diego potvrdil své nasazení a zvítězil 3:0. Jako druhý se představil Ondřej Vorlíček, který nastoupil proti Simonu Tietzovi (GER). Ondra byl od začátku lepším hráčem a bez větších obtíží zvítězil 3:0. Po Ondrovi se na druhém centru postavil Karim Farrag proti Adrianu Garciovi (SPA). Karim prohrál první set, ve druhém setu začal být více agresivní a vyrovnal na stav zápasu na 1:1. Bohužel nedokázal udržet v dalších setech nátlakovou hru a zejména díky nevynuceným chybám utkání prohrál 1:3. Farid Farrag nastoupil proti mistru Mexika E miliu Velazquesovi, který byl přesnější a razantnější a Farid bohužel prohrál 0:3. Další zápas čekal na Viktora Byrtuse, který měl za soupeře Charlese Easta (USA). Soupeř byl houževnatý a nedal Viktorovi nic zadarmo. Viktor v prvních setech předvedl soustředěný výkon a vedl v utkání 2:0, ve třetím setu si nechal utéct začátek a i když dotáhl stav na 10:10, set nakonec prohrál. Začátek čtvrtého setu byl zcela v režii našeho hráče a Viktor nakonec zvítězil 3:1. Jako poslední v bloku prvních zápasů nastupovala Michaela Čepová proti Si Yi Ma (MAL). Ta bohužel naší hráčce nedala moc šancí. Míša si s její přesnou, rychlou a téměř bezchybnou hrou nevěděla rady a prohrála 0:3.

V podvečer hráli svá druhá utkání čtyři naši hráči. Karim Farrag měl za soupeře Sama Osborna-Wylda (ENG). Soupeř byl lepší a Karim prohrál 0:3. Hned vzápětí šel do kurtu Farid Farrag proti Alhassanovi Khalilovi. Farid bojoval a zejména ve druhém a třetím setu byla hra docela vyrovnaná, bohužel to na protivníka nestačilo a Farid si po prohře 0:3 může užít volnou sobotu, další zápasy ho, stejně jako jeho bratra, čekají až v neděli. O postup mezi nejlepších šestnáct nastoupil Ondřej Vorlíček proti jednomu z favoritů Mohamedovi ElShamymu (EGY). Ondra předvedl bojovný a houževnatý výkon, jak je jeho zvykem nedal soupeři nic zadarmo, ale vyhranost a zejména zakončení Egypťana se ukázalo být nad Ondrovy síly. Ondra po velmi dobrém výkonu prohrál 0:3. Poslední z našich hráčů, který měl naději udržet se v hlavním pavouku, byl Viktor Byrtus. Ten měl za soupeře Joshua Owena (ENG). Viktor měl utkání skvěle rozehrané, vedl 1:0 a 6:1, poté však polevil v důrazu a soupeř srovnal na 1:1. Ve třetím setu už vedl náš hráč 10 :6, ale bohužel gamebally nedokázal proměnit a prohrál. Ve čtvrtém setu se hráči tahali o každý míč, ale bohužel pro naše barvy byl Angličan důslednější a Viktor prohrál 1:3.

I přes opuštění hlavního pavouka čeká naše hráče řada kvalitních soupeřů. Držme palce, do další bojů.

28.12.2014

SPIN - OSOBNÍ ČÍSLO HRÁČE

Od roku 2014 zavedla Světová federace squashe (WSF) a s ní souběžně i Evropská federace squashe (ESF) identifikační číslo hráče - SPIN (Squash Player Identification Number). Toto číslo je přiděleno každému hráči, který je členem národní squashové federace, a má zájem se účastnit mezinárodních turnajů a mistrovství konaných pod hlavičkou ESF nebo WSF. Jedná se o všechna světová a evropská mistrovství a současně o mezinárodní turnaje juniorské a masters tour, které se konají po 1. lednu roku 2014. Hráči se musí sami zaregistrovat na webu WSF, vyplnit osobní a kontaktní údaje a uhradit poplatek ve výši 10 GBP. Tento poplatek je jednorázový na celý život a po přidělení SPINu už žádné další registrační poplatky nebudou požadovány. Pro registraci do systému navštivte stránku www.worldsquash.org/spin a pod odkazem „REGISTER HERE“ proveďte zaregistrování do systému.

Tato registrace je nezbytná pro juniory, kteří se chtějí účastnit Czech Junior Open 2015.

20.12.2014

Titul pro Nicol David

..

Osmý titul mistryně světa získala v egyptském Cairu po dramatickém finále Nicol David. Přestože ve čtvrtém setu prohrávala 6:10, podařilo se jí odvrátit všechny matchbally a nakonec v pátém setu dotáhnout utkání do vítezného konce. Konečný zápis tedy zní [1] Nicol David (MAS) vs [3] Raneem El Welily (EGY) 3:2 (5-11, 11-8, 7-11, 14-12, 11-5). Záznam fantastického finále si můžete užít na Youtube.

18.12.2014

Nový mikrobus ČASQ

..
Jak bylo dříve avizováno, ČASQ v dnešních dnech obdržela nový mikrobus. Jedná se opět o 9.místný typ, je však podstatně větší, pohodlnější a lépe vybavený, než starý mikrobus. Věříme, že pohodlné a bezpečné cestování přispěje k dobrým výsledkům našich hráčů. Speciální poděkování patří Denise Tiché, která pro tuto investici vyřídila státní dotaci.

17.12.2014

Zrušení turnaje masters

2. mistrovský turnaj masters, který se měl konat 20.12.2014 ve Sportcentru PRO-6 je pro malý počet účastníku zrušen.

14.12.2014

PSA Imet Open 2014

..
Trofej vítěze si z letošního ročníku slovenského PSA turnaje Imet Open 2014 odváží Honza Koukal, když ve finále porazil za necelou hodinu nasazenou dvojku Reiko Petera (SUI) 3:2. Kompletní výsledky turnaje jsou na adrese squash-imet.sk.

09.12.2014

ESF Masters Tour 2015

..

8.12.2014

Squash vítá pohled nového MOV na OH v roce 2020

Výsledek dnešního zasedání MOV v Monaku nadále udržuje vyhlídky na zařazení squashe na program Olympijských her v Tokiu. Poté, co squash prohrál se zápasem hlasování o "nový sport" pro hry v roce 2020, na zasedání MOV v Buenos Aires byl zvolen Thomas Bach jako nový prezident MOV. Po svém zvolení slíbil změny a zahájil konzultační iniciativu za účelem podrobného posouzení řady aspektů her - včetně složení programu Olympijských her a jakým způsobem se bude dále vyvíjet.

Prezident WSF Ramachandran, který se zasedání MOV účastnil, slyšel potvrzení, že bude zaveden flexibilnější přístup založený především na počtu sportovců než vlastních sportů a že změna může přijít již v roce 2020. Ramachandran je opatrně optimistický v pohledu na tento výsledek: "Vždy jsem říkal, že mým úkolem bylo neustále tlačit na otevření dveří programu Olympijských her pro squash. Teď vidím vycházet malé světlo, což mě samozřejmě těší. Musíme prostě stále doufat, že snaha o změny prezidenta Bacha a MOV bude pokračovat dále a splnění našeho snu se uskuteční při nejbližší příležitosti."

8.12.2014

Turnaj mužů A

V sobotu se v centru SquashPoint odehrál turnaj muži A, kterého se zúčastnilo celkem 46 hráčů. K zajímavým utkáním patřilo předkolo Čaboun – Bodiš, kde nakonec Michal Bodiš zvítězil 3:2 na sety a 14:12 v posledním setu nad Honzou Čabounem. Napínavé utkání bylo také v 2.kole mezi Petrem Zlámalem a Dominikem Šáchou, kdy Dominik zvítězil po velkém boji 3:2 a 12:10 v posledním setu. Smolně dopadlo semifinále pro Jakuba Solnického, který v zápase o postup do finále dostal ve čtvrtém setu s Martinem Švecem křeče a utkání nedohrál. Ondra Ertl, který neprošel přes Honzu Koukala a skončil na 3.místě (zápas o 3.místo se nekonal pro křeče Jakuba Solnického) měl ale nejdelší sety: proti Petrovi Zatřepálkovi čtvrtfinále 17:15 a s Honzou Koukalem v semifinále 13:15. Z vítězství na turnaji se nakonec radoval Honza Koukal, který porazil jednoznačně Martina Švece 3:0. Fotogalerii naleznete na plus.google.com.

8.12.2014

Junior Squash Talent

Poslední turnaj série Junior Squash Talent v Praze, tentokrát "vánoční" se bude konat v Nových Butovicích. Vše můžete sledovat na stránkách Junior Squash Talent.

7.12.2014

Swiss Junior Open - neděle

Poslední zápasy na Swiss JO, určily konečné umístění našich hráčů. Hezké páté místo získala Eliška Jičínská v kategorii GU13, když si poradila s Ninon Lemarchand (FRA) 3:1 (8-11, 11-8, 11-3, 13-11). Ondřej Vorlíček dnes neměl větší problémy s Mathisem Lemarchandem (FRA) a s přehledem svého soupeře přehrál 3:0 (11-6, 11-4, 11-4). Benjamin Bergel měl proti Adrienu Douillardovi pouze jednu světlou chvilku ve třetím setu, jinak tahal v utkání za kratší konec a prohrál 1:3 (4-11, 3-11, 11-7, 3-11) a obsadil konečné 14. místo. Jeden z nejhezčích a zároveň nejdramatičtějších zápasů odehrál Matouš Sochůrek s Nilsem Roeschem (SUI). Hráči se vydali ze všech svých sil, každý set měl hodně dramatickou koncovku, když Matouš postupně neproměnil pět gameballů a čtyři matchbally. Po velkém boji nakonec Matouš podlehl 2:3 (11-13, 11-7, 14-12, 12-14, 9-11) a obsadil tak velmi slušné 6. místo. Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci a předvedené výkony. Kompletní výsledky na esf.tournamentsoftware.com.

6.12.2014

Swiss Junior Open - sobota

Sobotní hrací den Swiss JO měli hráči do 15 let na programu pouze jedno utkání. Benjamin Bergel si bez větších obtíží poradil s houževnatým Campbellem Wellsem (SUI) 3:0 (11-7, 11-2, 11-3). Ondřej Vorlíček nestačil na Roka Voncinu (CRO), když mu byl vyrovnaným soupeřem pouze ve druhém setu a prohrál 0:3 (3-11, 9-11, 5-11). Matouš Sochůrek velmi dobře rozehrál utkání s Manuelem Paquemarem (FRA), když získal první set. Na začátku druhého setu, mu Francouz musel pro zranění kotníku vzdát a Matouš tak bude zítra bojovat o 5. místo. Ondra čeká zápas o 11. místo a Benyho o místo 13. Adam Sinkule dnes měl 100% úspěšnost, když vyhrál obě svá utkání a skončil na konečném 29. místě. Marušce Jičínské patří v kategorii GU15 po vítězství na Mercédesz Szabó (HUN) celkové 11. místo. Elišku čeká zítra poslední utkání o konečné 5. místo. Všem hráčům držíme do zítřejšího finálového dne palce.

5.12.2014

Swiss Junior Open - pátek

Druhý hrací den Swiss Junior Open bojovali tři naši hráči v kategorii BU15 o postup mezi elitní osmičku. Jako první šel do kurtu Benjamin Bergel, který měl proti sobě nasazenou jedničku Yannicka Wilheliho (SUI) a ze strany Benyho to byl nejpovedenější zápas v poslední době, i když soupeři podlehl 1:3 (4-11, 11-9, 4-11, 5-11), tak zejména ve druhém setu ukázal, že je s ním třeba v budoucnu počítat. Druhým našim hráčem, který měl šanci se dostat do top 8, byl Matouš Sochůrek. Ten měl proti sobě Campbella Wellse (SUI). Houževnatý soupeř dělal Matoušovi starosti zejména v prvním setu, kde rozhodoval až tie-break. Po jeho vítězném ukončení, měl už Matouš zbytek utkání pod kontrolou a zvítězil 3:0 (13-11, 11-5, 11-7) a postoupil mezi osm nejlepších. Třetí želízko Ondřej Vorlíček šel na kurt s Jackem Mittererem (ENG). Soupeře jsme včera sledovali a Ondru nečekalo jednoduché utkání. To se potvrdilo hned v prvním setu, který Ondra prohrál těsně v koncovce, ve druhém setu Ondra srovnal hru i skóre. Bohužel v dalším průběhu utkání soupeř přehrál našeho hráče zejména délkou svých úderů a přesným zakončením z backhandu. Ondra nakonec prohrál 1:3 (9-11, 11-9, 6-11, 9-11). Po odpoledních zápasech nezůstal v hlavní soutěži bohužel ani jeden náš zástupce. Matouš Sochůrek v souboji o postup do semifinále prohrál po velmi bojovném výkonu s Jaredem Carterem (ENG) 0:3 (10-12, 8-11, 3-11). První dva sety byly naprosto vyrovnané, bohužel se v nich Matoušovi nepodařilo zvítězit, ve třetím setu už našemu hráči trošku došli fyzické i psychické síly a čeká ho tak boj o konečné 5. - 8. místo. Ondra Vorlíček zvítězil proti Nathanovi Meadovi (ENG) 3:1 (11-5, 11-6, 3-11, 11-7), když ve třetím setu trochu ztratil koncentraci a Benjamin Bergel prohrál s Davidem Maierem (LICH) 0:3 (8-11, 11-13, 4-11), soupeř těžil hlavně z nepřesných úderů Benyho. Nováčkům na Super Sérii Elišce a Marii Jičínským a Adamovi Sinkulemu se daří střídavě a získávají zde hlavně cenné zkušenosti.

4.12.2014

Swiss Junior Open - čtvrtek

O mikulášském víkendu se hraje další z turnajů ESF junior Circuit a to Swiss Junior Open, který je zařazen do kalendáře jako super série a hostitelské město je Curych. Na turnaj bylo přihlášeno osm českých hráčů, bohužel vzhledem ke zdravotním problémům svoji účast zrušili Kristýna Fialová a Vojtěch Babišta. Do Švýcarska tak odcestovalo šest našich juniorských nadějí.

Svůj debut si zde odehrály sestry Marie a Eliška Jičínské. Maruška v kategorii GU15 měla těžký los, který ji určil za soupeřku Cassandru Fitze (SUI), nasazenou jako 3/4 . Zkušenosti se projevily i na kurtu a i když byly k vidění hezké výměny, tak Maruška nakonec prohrála 0:3 (3-11, 8-11, 6-11). Její sestra Eliška hraje v kategorii GU13 tabulku a jako první ji čekala nasazená hráčka č. 2 Fleur Maas (NED). Eliška byla hodně nervózní a utkání prohrála 0:3 (0-11, 4-11, 4-11). Další čtyři čeští hráči hrají shodně kategorii chlapců do 15 let. Jako první se představil Adam Sinkule proti Nilsi Roeschovi (SUI). Bohužel Adam nebyl dostatečně důrazný, jeho soupeř toho využil a Adam podlehl 0:3 (2-11, 2-11, 2-11). Po Adamovi nastoupil Benjamin Bergel proti Villovi Koskinenovi (FIN). Větším důrazem a přesností Beny přehrál soupeře 3:0 (11-9, 11-6, 11-8). Matouš Sochůrek měl za soupeře Adrie Kravchuka (UKR) a Matouš byl jasným pánem na kurtu 3:0 (11-3, 11-2, 11-1). Posledním z našich hráčů dohrával Ondřej Vorlíček. Ondru čekal domácí Fabio Fuchs. Začátek prvního setu nebyl ze strany našeho hráče nejpovedenější, po sérii nevynucených chyb brzy prohrával 1:6, potom se však Ondra zahřál, výsledek setu otočil a v dalším průběhu zápasu už dominoval 3:0 (11-9, 11-6, 11-5). V pátek naši hráči začínají zápasy dívek v 9:30.

Kompletní výsledkový servis můžete sledovat na esf.tournamentsoftware.com. Online výsledky ZDE.

Něco z historie ...

Pokud máte nějaké zajímavé fotografie z historie českého squashe, kontaktujte sekretariát ČASQ.

| 2012 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |2014

WEB ČASQ INFORMACE ORGANIZACE ZAJÍMAVOSTI
aktuality squashsite evropská federace squashe Na turnaji US Open 2011 překonal hráč světové dvacítky Cameron Pilley dlouholetý rekord Johna White v rychlosti odpalu squashového míčku. Nová hodnota rekordu je 175 mph, což je přes 281 kilometrů za hodinu.