Home/2015, Dospělí, Mezinárodní/Squash British Open 2015
Squash British Open 2015 2016-12-19T00:27:20+00:00

Project Description

British Open 2015 / 11.-17.května 2015

Lahůdka světového squashe je za námi a známe šampióny pro rok 2015. Camille Serme a Mohamed Elshorbagy získávají tituly ze Squash British Open a zapisují se tak do historie tohoto prestižního turnaje.

15-05-11-squash-british-open-11-800-400Finálové utkání žen si asi obě hráčky představovaly trochu jinak. Laura Massaro se po sobotním vyřazení aspirantky na titul Nicol David cítila blíže k vítězství než Camille Serme, která vyřadila kvalifikantku Deliu Arnold. Papírové předpoklady však ve sportu nic nezaručují a tím méně ve squashi. Camille Serme předvedla skvělý výkon a za 50 minut Lauru Massaro po setech 11-3, 11-5, 8-11 a 11-8 porazila 3:1.

15-05-11-squash-british-open-10-800-400Posledním utkáním letošního Squash British Open byl souboj Gregory Gaultiera a Mohameda Elshorbagy. Letošní finále bylo třetí v řadě pro Grega. V roce 2013 prohrál s Ramy Ashourem 1:3 a v roce 2014 porazil Nicka Matthewa 3:0. Elshorbagy ve finále BO ještě nikdy nebyl.Začátek prvního setu byl neobvykle klidný, hrálo se na přesnost a skóre bylo vyrovnané. Za stavu 8:8 došlo ke strkanici, diksuzi s rozhodčím a rozhozený Greg set ztratil 9:11. Druhý set začal úplně jinak, hrálo se tvrdě a agresivně, pro diváky rozhodně zajímavější podívaná. Greg hrál skvěle až do stavu 6:2, pak nepochopitelně polevil až na stav 6:6, naštěstí se vzpamatoval a set dotáhl do konce 11:6. Ve stejném tempu nastoupil do třetího setu a svého soupeře doslova přejel 11:5. Další set bylo zase všechno jinak. Mohamed nasadil drtící zahájení, získal vedení a přestože Greg stahoval, nestačilo to na víc než 8:11. V pátém bitva pokračovala, bohužel Greg udělal několik zbytečných chyb, v situaci kdy měl vítězný úder spoléhal na rozhodnutí v jeho prospěch, což se nestalo. Jeho koncentrace se vytratila, chyb přibývalo a konečný výsledek tak byl 11:5. Bylo to 93 minut skvělého squashe a určitě se vyplatí se podívat ještě jednou na PSA Squash TV.

Výsledky finálových utkání:

[6] Camille Serme (Fra) 3-1 [3] Laura Massaro (Eng) 11-3, 11-5, 8-11, 11-8 (51m)[1] Mohamed Elshorbagy (Egy) 3-2 [2] Gregory Gaultier (Fra) 11-9, 6-11, 5-11, 11-8, 11-5 (93m)

16.května 2015

Dnešní čtyři utkání na British Open slibovalo přinést squash té nejvyšší světové úrovně. V ženském pavouku jedna dvojice zkušených matadorek a druhá dvojice, která tak vysoko ještě nehrála. Kvalitu mužské čtyřky zaručovali čtyři nejvýše nasazení v turnaji.

V prvním utkání žen bylo vidět, že Delia Arnold nechala všechny síly ve včerejším neuvěřitelném zápase. Snažila se, co mohla, ale Camille Serme nepustila svou šanci na velké finále z ruky a zvítězila bez ztráty setu. Ve druhém utkání nastoupila přesvědčivě Nicol David na Lauru Massaro a v prvních dvou setech na kurtu dominovala. Ve třetím jako by ztrácela na rychlosti i přesnosti, taktovku převzala postupně Laura a získala set pro sebe. Ve čtvrtém se hra opět vyrovnala, už to vypadalo, že Nicol utkání vyhraje, ale Lauře se podařilo odvrátit matchball a bylo z toho pětisetové drama. V pátém opět bitva o každý míč a nakonec zasloužené vítězství a postup do finále Laury Massaro.

V dalším utkání se opět potkaly squashové generace – Mohamed Elshorbagy a Nick Matthew. Od začátku se do toho pustili naplno a první set, který získal Elshorbagy trval 20 minut. Stejným skóre 11:9 získal i druhý set, ale za poloviční čas. Matthew se ale nehodlal vzdát a ve třetím setu snížil náskok na 1:2. Další set však dělal chyby jako školák, zkazil na co sáhnul a za chvíli prohrával 0:5. Pokusil se ještě výsledek korigovat, ale Elshorbagy si postup do finále nenechal uniknout.

15-05-11-squash-british-open-09-800-400Večer uzavírali Miguel Angel Rodriguez a Gregory Gaultier. To, co předváděl Rodriguez hned v první výměně, bylo neuvěřitelné. A pokračoval v tom samozřejmě dál, ne nadarmo se mu říká „cannon ball“. Greg už nevěděl kam má balón zahrát, aby se mu zase nevrátil. Naštěstí zůstal v klidu a nakonec se mu podařilo dotáhnout první set do vítězného konce za 27 minut!! Ve druhém hrál Greg lépe takticky, zpomaloval výměny, měnil tempo a výsledek se dostavil – 11:3. Ve třetím se opět válčilo o každý balón a v těsné koncovce 11:9 se nakonec Greg Gaultier nominoval do nedělního finále.

Kompletní výsledky ze soboty jsou dole, pavouky mužské i ženské soutěže jsou na allambritishopensquash.com. Finále v neděli bude v přímém přenosu na PSA Squash TV. Od 16:00 hodin nastoupí Laura Massaro a Camille Serme, po nich následuje finále mužů Greg Gaultier a Mohamed Elshorbagy.

Kompletní výsledky semifinále mužů

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt [3] Nick Matthew (ENG) 11-7, 11-7, 5-11, 11-5 (54m)
[2] Gregory Gaultier (FRA) bt [4] Miguel Angel Rodriguez (COL) 11-9, 11-3, 11-9 (57m)

Kompletní výsledky semifinále žen

[3] Laura Massaro (ENG) bt [1] Nicol David (MAS) 5-11, 9-11, 11-9, 12-10, 11-8 (77m)
[6] Camille Serme (FRA) bt [Q] Delia Arnold (MAS) 11-3, 11-7, 11-6 (32m)

15.května 2015

Pátek na Squash British Open 2015 byl poklidný v soutěži mužů, ale pohromou pro egyptská děvčata. Ze soutěže vypadly hned dvě vysoko nasazené hráčky – Nour El Sherbini a Raneem El Welily! Překvapení obou vítězek z nečekaného výsledku je vidět na fotce …

15-05-11-squash-british-open-08-700-534Hned první ženské utkání přineslo pětisetovou bitvu mezi Camille Serme a Nour El Sherbini. Přestože El Sherbini nevyniká nijak atletickou postavou, když je potřeba, dovede sebou pořádně hodit. V závěrečném pátém setu se tahaly vyrovnaně bod po bodu až do konce, aby nakonec Serme vyhrála 11:9. Další utkání mezi nasazenou dvojkou Raneem El Welily a kvalifikantkou Deliou Arnold vypadalo po prvním setu 11:4 na hladkou záležitost. Ve druhém se ale hra vyrovnala a nakonec ho po čtvrthodině získala Arnold 16:14. Ve třetím se čekal nástup favoritky, ale Arnold si ze začátku udělala náskok, který si držela po celý set. Až v závěru, kdy se zdálo, že Arnold dochází fyzička, El Welily zabrala a set zachraňovala 12:10. Ve čtvrtém setu se ale zase vše otočilo a El Welily dostala za 9 minut 11:6. V pátém opět vyrovnaný boj a nakonec se výsledkem 12:10 Deliou Arnold postarala o senzační vyřazení nasazené dvojky. Pravděpodobně se další favoritky poučily z těchto dvou utkání a jak Nicol David, tak Laura Massaro si zajistily účast v semifinále výsledkem 3:0.

V mužském pavouku si favorité výsledek pohlídali, nekonalo se žádné překvapení a semifinále tak mezi sebou sehrají čtyři nejvýše nasazení hráči – Elshorbagy/ Matthew a Rodriguez/ Gaultier.

Kompletní výsledky čtvrtfinálových kol jsou dole, pavouky mužské i ženské soutěže jsou na allambritishopensquash.com. Utkání v sobotu budou opět v přímém přenosu na PSA Squash TV v následujících časech:

14:00 [6] Camille Serme (FRA) v [Q] Delia Arnold (MAS)
následuje[1] Nicol David (MAS) v [3] Laura Massaro (ENG)

17:00 [1] Mohamed Elshorbagy (EGY) v [3] Nick Matthew (ENG)
následuje[4] Miguel Angel Rodriguez (COL) v [2] Gregory Gaultier (FRA)

Kompletní výsledky čtvrtfinále mužů

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt [7] Simon Rösner (GER) 11-6, 11-6, 11-5 (36m)
[3] Nick Matthew (ENG) bt Mathieu Castagnet (FRA) 11-7, 11-7, 11-7 (50m)
[4] Miguel Angel Rodriguez (COL) bt [5] Tarek Momen (EGY) 11-8, 5-11, 11-5, 11-7 (67m)
[2] Gregory Gaultier (FRA) bt Mazen Hesham (EGY) 11-7, 11-7, 11-9 (45m)

Kompletní výsledky čtvrtfinále žen

[1] Nicol David (MAS) bt [13] Sarah-Jane Perry (ENG) 11-6, 11-8, 12-10 (46m)
[3] Laura Massaro (ENG) bt [10] Joelle King (NZL) 11-6, 11-2, 11-7 (33m)
[6] Camille Serme (FRA) bt [4] Nour El Sherbini (EGY) 6-11, 11-7, 7-11, 11-9, 11-9 (66m)
[Q] Delia Arnold (MAS) bt [2] Raneem El Welily (EGY) 4-11, 16-14, 10-12, 11-6, 12-10 (69m)

14.května 2015

Squash British Open 2015 se přehoupl do čtvrtfinále. Ve čtvrtek se dohrálo druhé kolo mužů i žen a tím jsou dány dvojice, které si vybojovaly zmíněné čtvrtfinále. Účast si zajistila Nicol David, přestože ztratila set s Emmou Beddoes. Čtyři sety potřebovala taky Sarah-Jane Perry proti Donně Urquhart, stejně jako Laura Massaro proti Nouran Gohar. Jediné Joelle King stačily tři sety a půlhodinka hry na Victorii Lust.

15-05-11-squash-british-open-06-800-500Mužské zápasy proběhly také skoro všechny v režii favoritů a v pavouku zůstávají Miguel Rodriguez, Tarek Momen a Gregory Gaultier. O jedinou senzaci se postaral mladík z Egypta Mazen Hesham, který v pěti setech poslal domů nasazenou osmičku Omara Mosaada. Jakou z toho měl radost je vidět na fotce. Kompletní výsledky druhého kola jsou dole, pavouky mužské i ženské soutěže jsou na allambritishopensquash.com. Utkání v pátek budou opět v přímém přenosu na PSA Squash TV v následujících časech:

13:00 [6] Camille Serme (FRA) v [4] Nour El Sherbini (EGY)
14:00 [Q] Delia Arnold (MAS) v [2] Raneem El Welily (EGY)
15:00 Mathieu Castagnet (FRA) v [3] Nick Matthew (ENG)
16:00 [1] Mohamed Elshorbagy (EGY) v [7] Simon Rösner (GER)
18:30 [3] Laura Massaro (ENG) v [10] Joelle King (NZL)
19:15 [1] Nicol David (MAS) v [13] Sarah-Jane Perry (ENG)
20:15 [4] Miguel Angel Rodriguez (COL) v [5] Tarek Momen (EGY)
21:00 Mazen Hesham (EGY) v [2] Gregory Gaultier (FRA)

Kompletní výsledky 2.kola mužů

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt Borja Golan (ESP) 4-11, 11-8, 11-6, 1-11, 11-7 (67m)
[7] Simon Rösner (GER) bt Fares Dessouki (EGY) 11-9, 11-4, 12-14, 13-11 (91m)
Mathieu Castagnet (FRA) bt Marwan Elshorbagy (EGY) 11-6, 11-3, 11-4 (41m)
[3] Nick Matthew (ENG) bt Gregoire Marche (FRA) 7-11, 11-7, 11-8, 11-7 (65m)
[4] Miguel Angel Rodriguez (COL) bt Karim Abdel Gawad (EGY) 11-4, 11-2, 11-4 (28m)
[5] Tarek Momen (EGY) bt [Q] Zahed Mohamed (EGY) 10-12, 11-5, 11-4, 11-6 (47m)
Mazen Hesham (EGY) bt [8] Omar Mosaad (EGY) 10-12, 11-5, 4-11, 11-7, 11-7 (64m)
[2] Gregory Gaultier (FRA) bt [Q] Tom Richards (ENG) 11-3, 11-1, 11-7 (34m)

Kompletní výsledky 2.kola soutěže žen

[1] Nicol David (MAS) bt [14] Emma Beddoes (ENG) 11-9, 9-11, 11-8, 11-5 (53m)
[13] Sarah-Jane Perry (ENG) bt [Q] Donna Urquhart (AUS) 11-5, 11-7, 7-11, 11-6 (40m)
[3] Laura Massaro (ENG) bt [16] Nouran Gohar (EGY) 11-9, 11-9, 8-11, 11-1 (48m)
[10] Joelle King (NZL) bt [WC] Victoria Lust (ENG) 11-5, 11-7, 11-2 (28m)
[6] Camille Serme (FRA) bt [9] Dipika Pallikal (IND) 11-5, 11-3, 11-2 (26m)
[4] Nour El Sherbini (EGY) bt [Q] Siyoli Waters (RSA) 11-2, 11-8, 11-5 (24m)
[Q] Delia Arnold (MAS) bt [11] Annie Au (HKG) 7-11, 11-8, 12-10, 11-9 (53m)
[2] Raneem El Welily (EGY) bt [Q] Yathreb Adel (EGY) 11-5, 11-5, 12-10 (36m)

13.května 2015

Na British Open 2015 pokračuje squash na plné obrátky. Feminismus už dorazil i na PSA Squash TV , takže se pravidelně střídají mužské a ženské zápasy. První dvě ženská utkání proběhla hladce a Camille Serme i Nour El Sherbini si zajistily postup do dalšího kola 3:0 obě za cca 25 minut.

Mathieu Castagnet vyhrál taky 3:0, ale už potřeboval na Marwana Elshorbagy minut 40. Pěkný zápas pak nabídli Fares Dessouki a Simon Rösner. První dva sety rychle získal Rösner, ale ve třetím přestal Dessouki kazit a koncentrovanou hrou byl Rösnerovi rovnoceným soupeřem. V napínavé koncovce nakonec set získal mladík z Egypta a hlavně na výměny v prodloužení doporučujeme se podívat opakování. Čtvrtý set bitva pokračovala zase až do stejně napínavého prodloužení. Střídaly se matchbally s gamebally, ale nakonec měl větší štěstí Rösner a ve čtyřech setech, které trvaly hodinu a půl, si zajistil postup do dalšího kola.

Po pauze nastoupily zase ženy, nejprve Delia Arnold proti Annie Au, což byla hodina honkongských a malajských lobů, ve kterých nakonec ty malajské slavily úspěch a kvalifikantka Arnold zvítězila. Po nich přišel už svižnější squash v podání mladých Egypťanek Yathreb Adel a Raneem El Welily. Nasazená dvojka nenechala nikoho na pochybách, že chce postoupit. Po půlhodince a třech setech El Welily potvrdila další kolo.

15-05-11-squash-british-open-05-800-500Pořádný fofr následoval hned v dalším utkání. Gregoire Marche vlítnul na Nicka Matthew od prvního balónu a za chvíli vedl 7:1. Rychlý a pestrý squash pokračoval celý set, Nick dotahoval, ale už to nestihl. Začátek druhého byl podobný, ale tentokrát Matthew zachytil nepříznivý vývoj skóre dříve a přestože Marche byl úplně všude, druhou polovinu setu už patřil kurt více jemu. V dalších dvou setech už si to Nick více hlídal a zvítězil 3:1. Nicméně nutno podotknout, že mu byl Gregoire důstojným soupeřem a hrál skutečně velmi dobře. Poslední utkání večera přineslo další napínavé momenty, o které se postarali Mohamed Elshorbagy a Borja Golan. Španěl se nasazené jedničky nezalekl a od začátku nasadil vysoké tempo, které mu přineslo první set. Ve druhém Elshorbagy srovnal a přidal třetí. Předpokládal se jeho závěrečný tlak na konečné vítězství, ale místo toho udělal Golan šňůru na 6:0. Elshorbagy se pokusil srovnat, ale když mu skóre uteklo až na 8, zbývající míče prakticky vyházel a šlo se do pátého. Až do stavu 7:7 se tahali o každý míč, ale nakonec nasazená jednička dotáhla stav až na 11:7. Úleva vítěze po konci utkání byla velmi zřejmá.

Kompletní výsledky ze středy jsou dole, pavouky mužské i ženské soutěže jsou zde. Utkání ve čtvrtek budou opět v přímém přenosu na PSA Squash TV v následujících časech:

13:00 [10] Joelle King (NZL) v [WC] Victoria Lust (ENG)
14:00 [13] Sarah-Jane Perry (ENG) v [Q] Donna Urquhart (AUS)
15:00 [Q] Zahed Mohamed (EGY) v [5] Tarek Momen (EGY)
16:00 [8] Omar Mosaad (EGY) v Mazen Hesham (EGY)
19:00 [3] Laura Massaro (ENG) v [16] Nouran Gohar (EGY)
20:00 [1] Nicol David (MAS) v [14] Emma Beddoes (ENG)
21:00 [4] Miguel Angel Rodriguez (COL) v Karim Abdel Gawad (EGY)
22:00 [Q] Tom Richards (ENG) v [2] Gregory Gaultier (FRA)

Středeční výsledky soutěže mužů

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) v Borja Golan (ESP) 4-11, 11-8, 11-6, 1-11, 11-7 (71m)
[3] Nick Matthew (ENG) v Gregoire Marche (FRA) 7-11, 11-7, 11-8, 11-7

Středeční výsledky soutěže žen

12.května 2015

15-05-11-squash-british-open-04-800-745V úterý se v anglickém Hullu dohrála kompletní první kola soutěže žen i mužů. Část utkání se hrála na skleněném kurtu a část na kurtech v univerzitě. Většina utkání v mužském pavouku dopadla podle očekávání kromě výhry kvalifikanta Toma Richardse nad Darylem Selby.

V ženském pavouku připravily taky některé hráčky z kvalifikace horké chvilky favoritkám z hlavní soutěže, dohrály Nour El Tayeb, Jenny Duncalf, Alison Waters a Rachael Grinham.

Kompletní výsledky prvních kol jsou dole, pavouky mužské i ženské soutěže jsou zde. Středeční utkání budou opět v přímém přenosu na PSA Squash TV v těchto časech:

13:00 [6] Camille Serme (FRA) v [9] Dipika Pallikal (IND)
14:00 [Q] Siyoli Waters (RSA) v [4] Nour El Sherbini (EGY)
15:00 Mathieu Castagnet (FRA) v Marwan Elshorbagy (EGY)
16:00 Fares Dessouki (EGY) v [7] Simon Rösner (GER)
19:00 [Q] Delia Arnold (MAS) v [11] Annie Au (HKG)
20:00 [Q] Yathreb Adel (EGY) v [2] Raneem El Welily (EGY)
21:00 Gregoire Marche (FRA) v [3] Nick Matthew (ENG)
22:00 [1] Mohamed Elshorbagy (EGY) v Borja Golan (ESP)

První kolo soutěže mužů – kompletní výsledky

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt James Willstrop (ENG) 11-7, 5-11, 11-4, 11-7 (49m)
Borja Golan (ESP) bt Saurav Ghosal (IND) 11-9, 11-9, 11-6 (53m)
Fares Dessouki (EGY) bt [Q] Omar Abdel Meguid (EGY) 11-2, 10-12, 7-11, 11-7, 11-5 (72m)
[7] Simon Rösner (GER) bt [Q] Ben Coleman (ENG) 11-5, 11-5, 11-7 (40m)
Mathieu Castagnet (FRA) bt [6] Peter Barker (ENG) 12-10, 11-2 ret. (27m)
Marwan Elshorbagy (EGY) bt Alister Walker (BOT) 10-12, 11-6, 11-5, 11-5 (43m)
Gregoire Marche (FRA) bt [Q] Mohamed Abouelghar (EGY) 11-3, 13-11, 11-5 (44m)
[3] Nick Matthew (ENG) bt [Q] Laurens Jan Anjema (NED) 6-11, 11-4, 11-9, 11-9 (61m)
[4] Miguel Angel Rodriguez (COL) bt Chris Simpson (ENG) 12-10, 11-7, 11-7 (57m)
Karim Abdel Gawad (EGY) bt Cameron Pilley (AUS) 11-9, 9-11, 9-11, 11-8, 11-8 (80m)
[Q] Zahed Mohamed (EGY) bt Stephen Coppinger (RSA) 8-11, 11-8, 11-5, 3-11, 11-5 (64m)
[5] Tarek Momen (EGY) bt [WC] Adrian Waller (ENG) 10-12, 11-9, 11-5, 11-5 (45m)
[8] Omar Mosaad (EGY) bt Max Lee (HKG) 9-11, 11-8, 11-7, 11-7 (55m)
Mazen Hesham (EGY) bt [Q] Leo Au (HKG) 11-3, 11-6, 6-11, 10-12, 11-6 (72m)
[Q] Tom Richards (ENG) bt Daryl Selby (ENG) 12-10, 9-11, 11-1, 11-5 (61m)
[2] Gregory Gaultier (FRA) bt [Q] Nafiizwan Adnan (MAS) 11-6, 11-6, 15-13 (39m)

První kolo soutěže žen – kompletní výsledky

[1] Nicol David (MAS) bt [Q] Tesni Evans (WAL) 11-2, 11-4, 7-11, 11-9 (56m)
[14] Emma Beddoes (ENG) bt Natalie Grinham (NED) w/o
[13] Sarah-Jane Perry (ENG) bt Salma Hany Ibrahim (EGY) 5-11, 11-8, 11-7, 11-8 (48m)
[Q] Donna Urquhart (AUS) bt [7] Nour El Tayeb (EGY) 5-11, 11-7, 12-10, 7-11, 11-5 (54m)
[3] Laura Massaro (ENG) bt Joshana Chinappa (IND) 13-11, 11-13, 11-8, 11-7 (50m)
[16] Nouran Gohar (EGY) bt [Q] Samantha Cornett (CAN) 11-7, 11-6, 11-9 (43m)
[10] Joelle King (NZL) bt [Q] Sabrina Sobhy (USA) 11-8, 11-9, 11-4 (30m)
[WC] Victoria Lust (ENG) bt [8] Omneya Abdel Kawy (EGY) 11-4, 11-8, 13-11 (35m)
[6] Camille Serme (FRA) bt Joey Chan (HKG) 11-4, 11-5, 4-11, 11-5 (46m)
[9] Dipika Pallikal (IND) bt Emily Whitlock (ENG) 9-11, 11-8, 11-7, 9-11, 11-4 (57m)
[Q] Siyoli Waters (RSA) bt [15] Jenny Duncalf (ENG) 11-6, 7-11, 11-8, 0-11, 16-14 (56m)
[4] Nour El Sherbini (EGY) bt Heba El Torky (EGY) 11-2, 7-11, 11-2, 9-11, 11-4 (50m)
[Q] Delia Arnold (MAS) bt [5] Alison Waters (ENG) 11-8, 11-5, 11-4 (35m)
[11] Annie Au (HKG) bt Nicolette Fernandes (GUY) 8-11, 11-6, 11-3, 12-10 (50m)
[Q] Yathreb Adel (EGY) bt [12] Rachael Grinham (AUS) 11-9, 11-5, 12-14, 11-8 (39m)
[2] Raneem El Welily (EGY) bt [Q] Line Hansen (DEN) 11-6, 11-5, 7-11, 13-11 (37m)

11.května 2015

15-05-11-squash-british-open-02-800-400První den hlavní soutěže mužů nepřinesl žádné velké překvapení. Favorité potvrdili své pozice a jediný kdo neočekávaně vypadl byl Peter Barker, který utkání nedohrál pro zranění. Kompletní výsledky dnešních utkání jsou dole, pavouky mužské i ženské soutěže jsou zde. Zítra se pokračuje dolní polovinou pavouka mužů a zapojí se i hlavní soutěž žen … v přímém přenosu na PSA Squash TV v těchto časech:

13:00 [5] Alison Waters (ENG) v [Q] Delia Arnold (MAS)
14:00 [Q] Line Hansen (DEN) v [2] Raneem El Welily (EGY)
15:00 [WC] Adrian Waller (ENG) v [5] Tarek Momen (EGY)
16:00 [8] Omar Mosaad (EGY) v Max Lee (HKG)
19:00 [3] Laura Massaro (ENG) v Joshana Chinappa (IND)
20:00 [1] Nicol David (MAS) v [Q] Tesni Evans (WAL)
21:00 [4] Miguel Angel Rodriguez (COL) v Chris Simpson (ENG)
22:00 [Q] Nafiizwan Adnan (MAS) v [2] Gregory Gaultier (FRA)

První kolo soutěže mužů – horní polovina pavouka

[1] Mohamed Elshorbagy (Egy) James Willstrop (Eng) 11-7, 5-11, 11-4, 11-7 (49m)
Borja Golan (Esp) Saurav Ghosal (Ind) 11-9, 11-9, 11-6 (53m).
Fares Dessouki (Egy) [Q] Omar Abdel Meguid (Egy) 11-2, 10-12, 7-11, 11-7, 11-5 (73m)
[7] Simon Rosner (Ger) [Q] Ben Coleman (Eng) 11-5, 11-5, 11-7 (40m)
Mathieu Castagnet (Fra) [6] Peter Barker (Eng) 12-10, 11-2 rtd (26m)
Marwan Elshorbagy (Egy) Alister Walker (Bot) 10-12, 11-6, 11-5, 11-5 (43m)
Gregoire Marche (Fra) [Q] Mohamed Abouelghar (Egy) 11-3, 13-11, 11-5 (43m)
[3] Nick Matthew (Eng) [Q] Laurens Jan Anjema (Ned) 6-11, 11-4, 11-9, 11-9 (60m)

Finále kvalifikace soutěže žen

Line Hansen (DEN) bt Coline Aumard (FRA) 12-10, 11-5, 11-5 (33m)
Sabrina Sobhy (USA) bt Misaki Kobayashi (JPN) 12-10, 11-8, 11-9 (29m)
Siyoli Waters (RSA) bt Olivia Blatchford (USA) 11-6, 15-17, 4-11, 11-9, 11-9 (62m)
Tesni Evans (WAL) bt Nele Gilis (BEL) 3-11, 11-4, 11-2, 11-8 (54m)
Samantha Cornett (CAN) bt Georgina Kennedy (ENG) 11-6, 11-5, 11-9 (25m)
Yathreb Adel (EGY) bt Millie Tomlinson (ENG) 11-7, 5-11, 5-11, 11-6, 15-13 (75m)
Donna Urquhart (AUS) bt Deon Saffery (WAL) 11-9, 11-6, 11-9 (30m)
Delia Arnold (MAS) bt Aisling Blake (IRL) 8-11, 6-11, 11-4, 11-5, 11-5 (63m)

Dnes startuje v anglickém Hullu hlavní soutěž British Open 2015. Dohrály se ženské i mužské kvalifikace, které určily definitivní podobu obou pavouků. Hlavní soutěž přenáší PSA Squash TV, takže nás čeká týden skvělého squashe. Plánovaná zahájení utkání (našeho času) pro pondělí 11.května jsou tato:

13:00 Gregoire Marche (FRA) v Mohamed Abouelghar (EGY)

14:00 Fares Dessouki (EGY) v Omar Abdel Meguid (EGY)

15:00 Saurav Ghosal (IND) v Borja Golan (ESP)

16:00 Ben Coleman (ENG) v [8] Simon Rösner (GER)

17:00 [7] Peter Barker (ENG) v Mathieu Castagnet (FRA)

18:00 Laurens Jan Anjema (NED) v [3] Nick Matthew (ENG)

19:00 [1] Mohamed Elshorbagy (EGY) v James Willstrop (ENG)

20:00 Marwan Elshorbagy (EGY) v Alister Walker (BOT)

Kompletní výsledky kvalifikace mužů jsou dole, ženy se ještě dohrávají v pondělí.

Kvalifikace muži

Qualifying finals:
Laurens Jan Anjema (NED) bt Greg Lobban (SCO) 11-8, 7-11, 11-3, 6-11, 11-4 (61m)
Zahed Mohamed (EGY) bt Richie Fallows (ENG) 11-9, 11-7, 4-11, 11-8 (53m)
Mohamed Abouelghar (EGY) bt Nasir Iqbal (PAK) 12-10, 2-11, 11-9, 11-5 (39m)
Nafiizwan Adnan (MAS) bt Rex Hedrick (AUS) 11-6, 11-9, 1-11, 11-8 (74m)
Ben Coleman (ENG) bt James Earles (ENG) 11-8, 11-4, 11-9 (43m)
Omar Abdel Meguid (EGY) bt Shaun le Roux (RSA) 11-8, 12-10, 11-6 (43m)
Leo Au (HKG) bt Henrik Mustonen (FIN) 8-11, 11-6, 11-9, 11-8 (54m)
Tom Richards (ENG) bt Lucas Serme (FRA) 14-12, 11-3, 11-0 (40m)
1st qualifying round:
Laurens Jan Anjema (NED) bye
Greg Lobban (SCO) bt Mahesh Mangaonkar (IND) 11-5, 11-5, 9-3 ret. (30m)
Zahed Mohamed (EGY) bt Charles Sharpes (ENG) 13-11, 11-4, 9-11, 11-9 (63m)
Richie Fallows (ENG) bt Olli Tuominen (FIN) 11-6, 11-5, 11-4 (35m)
Mohamed Abouelghar (EGY) bt Eddie Charlton (ENG) 11-9, 11-8, 3-11, 11-7 (48m)
Nasir Iqbal (PAK) bt Ashley Davies (ENG) 11-5, 9-11, 11-6, 11-8 (45m)
Rex Hedrick (AUS) bt Joel Hinds (ENG) 4-11, 11-9, 8-11, 11-4, 11-8 (84m)
Nafiizwan Adnan (MAS) bt Jaymie Haycocks (ENG) 7-11, 11-8, 13-11, 11-13, 11-5 (69m)
James Earles (ENG) bt Alan Clyne (SCO) 4-11, 11-7, 11-8, 7-11, 11-9 (69m)
Ben Coleman (ENG) bt Joe Lee (ENG) 11-6, 11-7, 11-5 (39m)
Shaun le Roux (RSA) bt Steven Finitsis (AUS) 7-11, 13-11, 4-11, 11-5, 11-8 (95m)
Omar Abdel Meguid (EGY) bt Declan James (ENG) 11-9, 11-4, 11-2 (34m)
Leo Au (HKG) bt Lewis Walters (ENG) 11-6, 11-5, 11-7 (30m)
Henrik Mustonen (FIN) bt Pablo Rawden (ENG) 11-6, 11-3, 11-7 (24m)
Lucas Serme (FRA) bt Andrew Wagih Shoukry (EGY) 11-5, 11-4, 11-8 (35m)
Tom Richards (ENG) bt Farhan Zaman (PAK) 11-1, 12-10, 11-7 (41m)

5.května 2015

15-04-15-grasshoper-psa-06-800-400Ramy Ashour odvolal svou účast na prestižním squashovém turnaji British Open 2015. Jako už několikrát v minulosti je důvodem jeho neúčasti zranění. Po jeho odstoupení je čtyřka nasazených Shorbagy, Gaultier, Matthew a Shabana.

Hlavní soutěž začíná v pondělí 11.května a jako obvykle bude možné zápasy sledovat na PSA Squash TV

20.dubna 2015

Nejlepší hráčky a hráči z celého světa se sjedou do anglického Hullu soutěžit o prestižní tituly na British Open 2015. PSA a WSA turnaj s dotací 150/100 tisíc dolarů se hraje ve dnech 11.-17.května. V pátek 15.května uvidíme všechny čtvrtfinále na skleněném kurtu v Airco Areně, opět v přímém přenosu na PSA Squash TV. Mužský i ženský pavouk je plný zvučných jmen, nejvýše nasazení jsou Mohamed El Shorbagy a Nicol David. Stránky turnaje jsou na adrese www.allambritishopensquash.com, kde si mohou případní zájemci také zakoupit vstupenky.

Ženský i mužský pavouk je dole pod textem.