/, Dospělí, Mezinárodní/El Gouna Squash Open 2015
El Gouna Squash Open 20152016-12-19T00:27:20+00:00

Project Description

2. – 10.dubna 2015 – El Gouna Squash Open

Kdo se těšil na semifinále Nick Matthew a Mohamed Elshorbagy, byl nakonec zklamaný. První set v utkání získal Nick a čekala se velká bitva. Ve druhém setu se bohužel Nick Matthew zranil a utkání musel skrečovat. Následoval pěkný zápas Gregory Gaultiera s Ramy Ashourem, ale přestože podle výsledku ty vypadá těsně, bylo vidět, že Ramy si utkání kontroluje. Takže finále bylo střetem generací za účasti pouze domácích hráčů.

Samotné finále bylo skutečnou lahůdkou, kterou jsme si mohli užívat více jak hodinu a půl. Oba hráči předváděli v kurtu to nejlepší ze svého repertoáru a slovy se atmosféra zápasu těžko popisuje. První dva sety patřily Ramymu a zvlášť po druhém to vypadalo, že v třetím setu to Ramy ukončí. Mohamed ale nastoupil v neskutečném tempu, třetí vyhrál dost velkým rozdílem a následovala tahanice ve čtvrtém setu o každý balón. Mladík to ustál a šlo se do pátého setu. Zdálo se, že Ramy přestává stíhat a Mohamed si postupně budoval bod za bodem náskok. Dotáhl to až na 10:6 a mělo být rozhodnuto. Následoval ale neuvěřitelný závěr, ve kterém Ramy převzal vládu nad kurtem, nejdříve to srovnal na 10:10 a dalšími dvěma body sebral Elshorbagymu vyhraný zápas. Doporučujeme si utkání přehrát na PSA SquashTV, skutečně to stojí za to.

Finále

[4] Ramy Ashour (EGY) bt [1] Mohamed Elshorbagy (EGY) 11-9, 11-6, 4-11, 10-12, 12-10 (94m

Semifinále

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt [3] Nick Matthew (ENG) 6-11, 6-3 ret.
[4] Ramy Ashour (EGY) bt [2] Gregory Gaultier (FRA) 7-11, 11-9, 11-9, 11-9 (64m)

El Gouna Squash Open – čtvrtfinále

Čtvrtfinálovými zápasy pokračoval v El Gouně 150 tisícový PSA turnaj platiniové série. Nejlépe si se svým soupeřem poradil Gregory Gaultier, který ze včerejška unaveného Daryla Selby vyprovodil z kurtu za 25 minut. Ve třech setech zvítězil také Mohamed Elshorbagy nad Peterem Barkerem, ale ten se bránil více a tak utkání trvalo přes 50 minut. Více práce měl taky Nick Matthew s Omar Mosaadem. Omar vyhrál první set, pak dva ztratil, ale ve čtvrtém už vedl 10:7 a zdálo se že rozhodne až set pátý. Nick však Omarovo vedení stáhl a dlouhé utkání nakonec rozhodl pro sebe 3:1. Fanoušky statistik bude zajímat, že to bylo šestisté utkání Nicka na profi tour. V posledním duelu se střetl Ramy Ashour a James Willstrop. Pohyb po kurtu a jistota úderů se na Jamesově straně oproti minulému turnaji opět zlepšily a tak byl Ramymu důstojným soupeřem. Po dvou vyrovnaných setech, které patřily Ramymu se Jamesovi podařilo třetí získat pro sebe. Ale fyzička mu ještě chybí a tak ve čtvrtém setu kurtu kurt ovládl Ramy a stal se tak posledním, kdo si zajistil na čtvrtek semifinálovou účast.

Čtvrteční utkání jsou k dispozici opět na PSA Squash TV, začíná se hrát ve 20:00 našeho času. Kompletní výsledky jsou dole.

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt [8] Peter Barker (ENG) 11-7, 11-8, 11-9 (53m)
[3] Nick Matthew (ENG) bt Omar Mosaad (EGY) 8-11, 11-4, 11-9, 12-10 (82m)
[4] Ramy Ashour (EGY) bt James Willstrop (ENG) 11-7, 14-12, 9-11, 11-4 (56m)
[2] Gregory Gaultier (FRA) bt Daryl Selby (ENG) 11-4, 11-3, 11-1 (25m)

El Gouna Squash Open – druhé kolo

Dnes se v El Gouně odehrálo kompletní druhé kolo. Tentokrát k žádnému překvapení nedošlo a všichni favorité postoupili. Jen v prvním setu zlobil Mohameda Elshorbagyho kvalifikant Mazen Hesham a Ramyho Ashoura mladý Dessouki. Oba si ale v dalších třech setech sjednali na kurtu pořádek. Pořádně si zase zaběhal Daryl Selby s Rodriguezem, kterého se mu podařilo utavit až v pátem setu po 105 minutách hry. Trochu lépe už po zdravotní přestávce hrál Jimbo, uvidíme jak se mu zítra povede proti Ramymu.

Všechna zítřejší utkání jsou k dispozici na PSA Squash TV, začíná se hrát v půl sedmé našeho času. Kompletní výsledky jsou dole.

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt [Q] Mazen Hesham (EGY) 8-11, 11-5, 11-6, 11-6 (45m)
[8] Peter Barker (ENG) bt Max Lee (HKG) 11-2, 15-13, 11-5 (46m)
Omar Mosaad (EGY) bt Saurav Ghosal (IND) 11-4, 11-3, 9-11, 11-8 (64m)
[3] Nick Matthew (ENG) bt Mathieu Castagnet (FRA) 6-11, 11-5, 11-5, 11-5 (62m)
[4] Ramy Ashour (EGY) bt Fares Dessouki (EGY) 6-11, 11-8, 11-7, 11-8 (59m)
James Willstrop (ENG) bt Chris Simpson (ENG) 11-8, 6-11, 11-6, 11-6 (61m)
Daryl Selby (ENG) bt [6] Miguel Angel Rodriguez (COL) 11-8, 9-11, 11-13, 11-9, 11-4 (105m)
[2] Gregory Gaultier (FRA) bt Karim Abdel Gawad (EGY) 11-8, 11-8, 11-3 (44m)

El Gouna Squash Open – první kolo

Trochu ve stínu Mistrovství Evropy juniorů v Praze začal v Egyptě PSA turnaj El Gouna Squash Open. Kvalifikace se rozehrála už 2.dubna  a hlavní soutěž běží od 5. do 10. dubna. Pavouk se hemží zvučnými jmény a určitě se bude na co dívat, protože hlavní soutěž opět přenáší PSA Squash TV. První čtyři nasazení jsou Mohamed Elshorbagy, Gregory Gaultier, Nick Matthew a  Ramy Ashour. Na skle v přímém přenosu se hraje jen část utkání a to až ve večerních hodinách z důvodu vysokých teplot přes den.  Zbytek se hraje na kurtech v hotelu Movenpick.

Už je odehráno celé první kolo a zítra se pokračuje kolem druhým. Hned na začátku jsme se dočkali pár překvapení. Rosnera vyřadil kvalifikant Mazen Hesham, Saurav Ghosal nasazenou sedmičku Tereka Momena a Chris Simpson dokonce nasazenou pětku maestra Amr Shabanu. Kompletní výsledky dole.

[1] Mohamed Elshorbagy (EGY) bt [Q] Ali Farag (EGY) 11-9, 13-11, 11-5 (44m)
[Q] Mazen Hesham (EGY) bt Simon Rösner (GER) 12-10, 11-7, 11-13, 11-7 (56m)
Max Lee (HKG) bt [Q] Nafiizwan Adnan (MAS) 7-11, 8-11, 11-5, 11-5, 11-8 (75m)
[8] Peter Barker (ENG) bt Adrian Waller (ENG) 11-5, 11-7, 11-3 (47m)
Saurav Ghosal (IND) bt [7] Tarek Momen (EGY) 12-10, 11-1, 7-11, 12-14, 11-9 (85m)
Omar Mosaad (EGY) bt [Q] Olli Tuominen (FIN) 11-5, 11-8, 13-11 (42m)
Mathieu Castagnet (FRA) bt [Q] Omar Abdel Meguid (EGY) 7-11, 6-11, 11-5, 12-10, 11-9 (88m)
[3] Nick Matthew (ENG) bt [WC] Zahed Mohamed (EGY) 11-6, 11-6, 11-6 (47m)
[4] Ramy Ashour (EGY) bt Marwan Elshorbagy (EGY) 10-12, 11-8, 11-6, 11-6 (50m)
Fares Dessouki (EGY) bt [Q] Leo Au (HKG) 11-5, 11-4, 11-7 (34m)
James Willstrop (ENG) bt Stephen Coppinger (RSA) 4-11, 14-12, 11-7, 11-8 (59m)
Chris Simpson (ENG) bt [5] Amr Shabana (EGY) 5-11, 7-11, 11-5, 11-4, 11-5 (57m)
[6] Miguel Angel Rodriguez (COL) bt [Q] Karim Ali Fathi (EGY) 11-5, 11-2, 13-11 (49m)
Daryl Selby (ENG) bt Nicolas Mueller (SUI) 8-11, 11-9, 11-9, 12-14, 11-8 (84m)
Karim Abdel Gawad (EGY) bt [Q] Mohamed Abouelghar (EGY) 13-11, 8-11, 11-9, 3-11, 11-7 (67m)
[2] Gregory Gaultier (FRA) bt Cameron Pilley (AUS) 12-14, 11-7, 11-4, 11-4 (56m)