Project Description

Grasshopper Cup 2015 / 19.dubna 2015

Finále letošního GC CUP bylo spíše formalitou. Gregory Gaultier nedal unavenému Simonu Rösnerovi moc šancí. V prvním setu se Simon snažil, ale na Grega, který hrál v naprosté pohodě, nenašel žádnou zbraň. Ve druhém setu už byla německá jednička značně odevzdaná a Greg rychle vedl 2:0. Ve třetím se Simon ještě pokusil o zvrat, v začátku setu byl aktivní a držel vyrovnané skóre. V koncovce ale opět dominoval francouzský generál a po třech vítězných setech si odváží ze Švýcarska titul Gregory Gaultier.

[1] Gregory Gaultier (FRA) bt [5] Simon Rösner (GER) 11-8, 11-3, 11-9 (45 min.)

Grasshopper Cup 2015 / 18.dubna 2015

Finalisty letošního GC CUP jsou Gregory Gaultier a Simon Rösner. V prvním semifinálovém zápase si Gregory Gaultier poradil ve třech setech s Miguel Angel Rodriguezem a po utkání se nechal slyšet, že je rád, že nemusel běhat s neúnavným Miguelem pět setů. Simon Rösner v prvních dvou setech s Omarem Mosaadem sice těsně, ale zvítězil. Ve třetím setu už dělal více chyb a bylo vidět, že mu ubývá sil. Nakonec tento set ztratil a musel svůj zájem o finále obhajovat dále. Ze čtvrtého setu se nakonec stalo drama s napínavou koncovkou, na které se podíleli poněkud nekonzistentními výroky i rozhodčí. Rösner nakonec po několika nevynucených chybách soupeře dotáhl set do vítězného konce a v neděli může zkusit ve finále potrápit Gaultiera. Snad bude mít dostatek sil, protože dnešní čtyři sety trvaly více než hodinu a půl.

[1] Gregory Gaultier (FRA) bt [3] Miguel Angel Rodriguez (COL) 11-7, 11-8, 11-8 (51m)

[5] Simon Rösner (GER) bt [6] Omar Mosaad (EGY) 11-8, 13-11, 11-13, 11-6 (95m)

Finále v neděli se hraje ve čtyři a sledovat je možno na PSA Squash TV.

Grasshopper Cup 2015 / 17.dubna 2015

Hlavní událostí pátečního večera ve Švýcarsku bylo vyřazení Ramy Ashoura. Omar Mosaad nasadil v jejich utkání vysoké tempo a posílal Ramyho při každé příležitosti dopředu, aby zjistil, jak moc sil mu vzalo těžké utkání předchozí den. Taktika fungovala první dva sety, ve třetím Ramy zabral a opět se čekal zvrat v pěti setech. Ten se však nedostavil a Ramy za stavu 4:9 utkání nakonec vzdal.
V dalších utkáních si Gregory Gaultier poradil ve třech setech s Darylem Selby a Simon Rösner ve čtyřech utavil Saurav Ghosala. V zápase běžců po zaváhání v prvním setu přidal na tempu Miguel Rodriguez a v dalších třech přehrál Mathieu Castagneta.

[1] Gregory Gaultier (FRA) bt Daryl Selby (ENG) 11-6, 11-4, 11-5 (45m)[3] Miguel Angel Rodriguez (COL) bt [8] Mathieu Castagnet (FRA) 8-11, 11-4, 11-6, 11-2 (69m)[5] Simon Rösner (GER) bt [Q] Saurav Ghosal (IND) 8-11, 11-9, 11-6, 11-8 (71m)[6] Omar Mosaad (EGY) bt [2] Ramy Ashour (EGY) 11-3, 11-8, 7-11, 9-4 ret.

Sobotní semifinále se hrají ve čtyři a v šest, sledovat je možno na PSA Squash TV. Greg si asi nebude chtít komplikovat cestu do finále, ale druhé utkání mezi nasazenou pětkou a šestkou může být zajímavé. Pro oba bude finálová účast velkou motivací. Semifinálové dvojice tedy jsou:

[1] Gregory Gaultier (FRA) – [3] Miguel Angel Rodriguez (COL)[6] Omar Mosaad (EGY) – [5] Simon Rösner (GER)

Grasshopper Cup 2015 / 16.dubna 2015

Čtvrteční utkání uzavřely druhou polovinu prvního kola. Saurav Ghosal překvapivě vyřadil nasazenou čtyřku Tareka Momena. Simon Rösner ani Omar Mosaad nenechali nikoho na pochybách, že hodlají postoupit do dalšího kola a ve třech setech oba vyhráli svá utkání. K senzaci se schylovalo v utkání Ramy Ashoura s domácí hvězdou Nicolasem Muellerem. Ramy se od počátku utkání nemohl dostat do tempa, soupeř vycítil šanci a nutno podotknout, že předváděl skvělý squash. Poměrně výrazně vyhrál první dva sety a ve třetím byl blízko vítězství. Za stavu 9:9 ale převzal Ramy iniciativu a třetí set vyhrál. Ve čtvrtém trápení pokračovalo a stav v konci setu byl opět vyrovnaný, tentokrát 10:10. Koncovku zase Ramy ustál a v pátém se konečně probudil, když hned za začátku vedl už 6:0. Pak ještě povolil na 6:5, ale konečný stav 11:8 ho za 69 minut hry posunul do dalšího kola.

[Q] Saurav Ghosal (IND) bt [4] Tarek Momen (EGY) 11-9, 4-11, 11-4, 11-6 (66m)
[5] Simon Rösner (GER) bt [WC] Reiko Peter (SUI) 11-8, 11-7, 11-5 (42m)
[6] Omar Mosaad (EGY) bt [Q] Alan Clyne (SCO) 11-6, 11-5, 11-4 (38m)
[2] Ramy Ashour (EGY) bt Nicolas Mueller (SUI) 3-11, 6-11, 11-9, 13-11, 11-8 (69m)

První kolo hlavní soutěže je uzavřené a v pátek se odehraje celé druhé. Začíná se dříve, už v pět hodin. Opět přenáší PSA Squash TV, rozpis utkání a časů je v tabulce.

Grasshopper Cup 2015 / 15.dubna 2015

První středeční utkání mezi francouzskými mušketýry Mathieu Castagnet a Gregoire Marche bylo soubojem dvou běžců a tak čtyři sety trvaly hodinu a půl. Vítězství si nakonec odnesl výše nasazený Castagnet.

V dalším utkání jsme viděli reprízu utkání Daryla Selbyho s Borjou Golanem, kteří se na Canary Wharf tahali o každý balón v pěti setech dlouhých 125 minut. Tentokrát to po prvních dvou setech, které trvaly hodinu, vypadalo na další rekord. Nakonec to Selby zvládl ve třech, ale i tak to bylo skoro 80 minut. Jestli to tak půjde dál, bude se brzo zase na mužské profi tour snižovat tin.

Do třetího utkání nastoupil kolumbijský cannonball Miguel Angel Rodriguez s Laurens Jan Anjemou. První dva sety si vyměnili podobným skóre, třetí získal Rodrigez a celkem hodně už vedl i ve čtvrtém. LJ to ale nevzdával, nejprve srovnal na 8:8, pak dokonce vedl, ale do pátého setu už to nedostal.

Posledni zápas Gregory Gaultiera s Cameronem Pilley začal Greg trochu lenivě a Australan ze začátku už výrazně vedl 8:2. Pak se Greg probudil, nejprve to stáhl na 8:8, pak přidal další dva body na 10:8 a nakonec tečku na 11:8. Druhý set Greg vyhrál větším rozdílem, ale ve třetím se zase trápil. Pustil stav až na skóre 9:9, ale nakonec i tento set vyhrál a tím celé utkání 3:0.

První den hlavní soutěže byl trochu maratón až do půlnoci a ve čtvrtek se začíná zase v šest večer. Opět přenáší PSA SquashTV, rozpis utkání a časů je v tabulce.

[1] Gregory Gaultier (FRA) bt Cameron Pilley (AUS) 11-8, 11-7, 11-9 (52m)
Daryl Selby (ENG) bt [7] Borja Golan (ESP) 13-11, 11-9, 11-5 (78m)[8] Mathieu Castagnet (FRA) bt [Q] Gregoire Marche (FRA) 4-11, 11-9, 11-6, 11-6 (90m)[3] Miguel Angel Rodriguez (COL) bt [Q] Laurens Jan Anjema (NED) 5-11, 11-6, 11-6, 12-10 (76m)

Grasshopper Cup 2015 / 15.-19.dubna 2015

Duben je plný kvalitních PSA turnajů. Letošní GC-CUP 2015 ve švýcarském Zurichu začíná dnes a hraje se až do 19.dubna. Po fantastickém finále z minulého týdne v El Gouně nebude pro hráče jednoduché nabídnout stejnou kvalitu, nicméně jména obou nejvýše nasazených Gregory Gaultiera a Ramy Ashoura, spolu s dalšími hráči z pavouka slibují zajímavou podívanou. Celou hlavní soutěž opět přenáší PSA Squash TV a protože ve Švýcarsku je stejný čas, takže je možné se řídit časy z dole publikovaného pavouka.