/, Mezinárodní/NetSuite Open 2015
NetSuite Open 2015 2016-12-19T00:27:19+00:00

Project Description

NetSuite Open 2015 / 25.-29.září 2015

Squashový titul ze San Francisca si odváží Ramy Ashour. V krásném finále porazil Nicka Matthew 3:1.

Finálové utkání NetSuite Open přineslo fanouškům squashe hodinu skvělé podívané. Od první výměny se do toho Nick Matthew a Ramy Ashour naplno opřeli a bylo se skutečně na co dívat. V zápase plném krásných výměn předváděl Matthew to nejlepší co má v sortimentu, ale na Ashoura to stejně nestačilo. Kromě druhého setu měl utkání pevně v rukách a titul mu patří naprosto zaslouženě. Je neuvěřitelné, jakým způsobem se dokáže dostat z tlaku soupeře, a často ještě přejít do ofenzívy. Jeho výběr úderů a to, jakým způsobem využívá nejen celou plochu, ale prostor kurtu i do výšky je geniální. To všechno je zabalené do neuvěřitelné lehkosti … Ramy nehraje squash … on si prostě hraje. Kdo má možnost, stojí za to si finále pustit na PSA SquashTV.

Pavouk mužů

Pavouk žen

29.září 2015

V San Franciscu se squashový turnaj NetSuite Open blíží k vrcholu. Ženské finále patřilo Amandě Sobhy, mužské si zahrají ve středu Nick Matthew a Ramy  Ashour.

Amanda Sobhy potřebovala na zisk poháru čtyři sety, ten poslední musela potvrdit proti Sarah-Jane Perry až v těsné koncovce.

Nick Matthew měl, kromě zaváhání v druhém setu, utkání s Miguelem Rodriguez pod kontrolou. V prvním setu to dokonce vypadalo na kanára, až za stavu 8:0 udělal dvě nevynucené chyby. Ramy Ashour po jasně vyhraném prvním setu s Gregem Gaultierem ve druhém polevil, Greg se chytil příležitosti a ujal se vedení 2:1.  V dalších dvou setech se role obrátily, Ramy tlačil, dařilo se mu na co sáhl a dotáhl utkání do vítězného konce. Ve finále tak uvidíme ve středu ve 4:45 ráno na  PSA SquashTV dvojici  Matthew a Ashour.

Pavouk mužů

Pavouk žen

28.září 2015

Do prvního semifinále se v San Franciscu na NetSuite Open nominovali Matthew a Rodriguez , do druhého Ashour a Gaultier. Ženské finále si zahrají Sobhy s Perry.

Dnešní čtvrtfinále nebyly takovým maratónem jako ta včerejší. Ramy Ashour vyřadil za hodinu Ryana Cuskelly a v podobném čase Greg Gaultier porazil Jamese Willstropa, obě utkání ve čtyřech setech. Ženský turnaj dospěl do finále, které se bude hrát už zítra.

Další podrobnosti najdete na webu netsuiteopensquash.com. Utkání je možné sledovat na  PSA SquashTV brzy ráno našeho času. Přenosy jsou plánovány na dále uvedené časy.

Plánované časy utkání na PSA SquashTV (našeho času):

Úterý 4:00 ráno [1] Nick Matthew (ENG) v [3] Miguel Angel Rodriguez (COL)
Úterý 5:00 ráno [1] Amanda Sobhy (USA) v [2] Sarah-Jane Perry (ENG)
Úterý 6:00 ráno [4] Ramy Ashour (EGY) v [2] Gregory Gaultier (FRA)

Pavouk mužů

Pavouk žen

27.září 2015

První část čtvrtfinálových utkání na NetSuite Open přinesla opět dramatickou podívanou. V obou utkáních zachraňovali favorité Matthew a Rodriguez postup až v pátém setu.

Miguel Rodriguez potřeboval dlouhých 108 minut, aby nakonec utavil Camerona Pilley 11:8 v pátém. Ještě větší drama předvedl Nick Matthew, který se Simonem Roesnerem za stavu 1:2  na sety prohrával ve čtvrtém už 3:9 a vypadalo to na cestu domů. Nakonec odvrátil několik matchballů, vynutil si pátý set a zvítězil za 97 minut 11:7.  Je neuvěřitelné s jakým nasazením a v jakém tempu jsou tihle chlapi schopni hrát utkání další než hodinu a půl. Ženský turnaj zatím bez dramatických výsledků. Další podrobnosti o turnaji jsou na webu netsuiteopensquash.com. Utkání ze skleněného kurtu přenáší PSA SquashTV v brzkých ranních hodinách našeho času, protože v San Franciscu je o 9 hodin méně. Přenosy ze utkání budou k dispozici v dále uvedených časech. Pokud se i nadále dočkáme stejně dramatických utkání, plán se moc dodržovat nebude.

Pondělí 4:00 ráno [4] Ramy Ashour (EGY) v [Q] Ryan Cuskelly (AUS)
Pondělí 5:00 ráno [1] Amanda Sobhy (USA) v [7] Line Hansen (DEN)
Pondělí 5:45 ráno [8] James Willstrop (ENG) v [2] Gregory Gaultier (FRA)
Pondělí 6:45 ráno [5] Victoria Lust (ENG) v [2] Sarah-Jane Perry (ENG)

Pavouk mužů

Pavouk žen

26.září 2015

Squashové turnaje NetSuite Open v San Franciscu zahájily prvními koly mužů i žen.  Vyplatilo se vstát ve 4 ráno a na utkání se podívat. Hlavně první zápas Grega Gaultiera proti Ali Faragovi přinesl hodinu a půl špičkového squashe s dramatickou koncovkou.

Greg dokonce v pátém setu prohrával 4:7, stav utkání dotáhl na 7:7, ale Farag mu utekl až na matchball. Nakonec větší Gregova zkušenost vedla ke konečnému skóre pátého setu 12:10. Za zmínku stojí vyřazení nasazených Castagneta a Barkera. Hlavně Barkerovi se v poslední době nedaří a na turnajích končí dříve, něž u něj bývalo zvykem. Mezi ženami je jediný neočekávaný výsledek, kdy američanka Olivia Blatchford vyřadila nasazenou trojku Dipiku Pallikal z Indie. Více podrobností je k dispozici na webu netsuiteopensquash.com. Utkání ze skleněného kurtu přenáší PSA SquashTV,  vzhledem k časovému posunu je nutné si přivstat, v San Franciscu je o 9 hodin méně. Přenosy ze utkání budou k dispozici v dále uvedených časech.

Neděle 4:00 ráno Cameron Pilley (AUS) vs [3] Miguel Angel Rodriguez (COL)
Neděle 5:00 ráno [1] Amanda Sobhy (USA) vs [8] Tesni Evans (WAL)
Neděle 5:45 ráno [1] Nick Matthew (ENG) vs [5] Simon Rösner (GER)

Pavouk mužů

Pavouk žen

25.září 2015

Dnes začíná v San Franciscu další ze série velkých squashových turnajů. NetSuite Open hrají muži o 100k a ženy o 25k dolarů. Pavouk se opět hemží zvučnými jmény a po delší době upět uvidíme i Ramy Ashoura.

Pořadatelé připravili krátké video o turnaji, které je ke shlédnutí vedle článku. Zajímavostí je, že mezi sponzory akce je také vidět český Staropramen. Více podrobností je k dispozici na webu netsuiteopensquash.com. Utkání ze skleněného kurtu přenáší PSA SquashTV, ale bohužel vzhledem k časovému posunu bude sledování poněkud náročnější, v San Franciscu je o 9 hodin méně. Začíná se hrát v pátek (u nás v sobotu) a přenosy ze skleňáku budou v dále uvedených časech.

Sobota 4:00 ráno [2] Gregory Gaultier (FRA) – [Q] Ali Farag (EGY)
Sobota 4:45 ráno [4] Ramy Ashour (EGY) – [Q] Tom Richards (ENG)
Sobota 5:30 ráno [1] Nick Matthew (ENG) – Mazen Hesham (EGY)