Letošní British Junior Open 2016 je za námi. Skvělé 6.místo uhrál Viktor Byrtus, když v nádherném posledním utkání podlehl za necelou hodinu v pěti setech Yehian Elnawsanymu z Egypta 12:14, 9:11, 11:5, 13:11 a 5:11.

British Junior Open 2016Za zmínku stojí jeho výsledek s vítězem British Junior Open Omarem El Torky, kterém podlehl nejtěsnějším rozdílem v pátém setu 9:11. Viktor předvedl skutečně skvělý squash a jako jediný Evropan se dostal do osmičky mezi šest Egypťanů a Malajce. Současně je taky jediný český junior, který je schopen hrát ve své kategorii vyrovnaná utkání na nejvyšší světové úrovni a je mu jedno, jestli má soupeř na zádech napsáno Egypt nebo Anglie. Poděkování za výsledek tak patří nejenom Viktorovi, ale i trenérskému tandemu Honza MutinaPavel Sládeček, kteří Viktora odborně vedou po celou dobu jeho dosavadní squashové kariéry.

Ostatní junioři udělali maximum, aby získali co nejlepší umístění. Bohužel výsledky jsou spíše průměrné a od některých se čekalo určitě víc. Na rozdíl od Viktora je patrné, že i ti, kteří patřili do špičky v Evropě, začínají se zbytkem světa ztrácet krok. Kde se stala chyba si musí každý trenér a rodič rozebrat sám. Na místě bude se taky zeptat současného vedení svazu, kam směřuje náš juniorský squash. Tito odborníci během krátké doby zlikvidovali fungující systém výchovy mládeže, který nahradili rozesíláním peněz na údajnou samostatnou přípravu. Je to jistě způsob, jak se zalíbit, ale rozhodně to není cesta jak dosáhnout špičkových výsledků.

Konečná umístění našich juniorů na British Junior Open 2016.

B13 Karim Farrag 24.místo
B13 Farid Farrag 53.místo
B15 Viktor Byrtus 6.místo
B15 Marek Panáček 30.místo
B17 Matouš Sochůrek 40.místo
B17 Vojtěch Ryba 50.místo
G15 Tereza Šlehoferová 29.místo
G17 Kristýna Fialová 22.místo
G17 Michaela Čepová 30.místo

Kompletní informace o British Junior Open 2016 jsou k dispozici na webu bjosquash.com.