[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][fusion_text][fusion_imageframe lightbox=“no“ style_type=“none“ bordercolor=““ bordersize=“5px“ borderradius=“0″ stylecolor=““ align=“left“ link=““ linktarget=“_self“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][/fusion_imageframe]

Česká asociace squashe sdružuje squashové kluby a plní své poslání v oblasti squashe dané základním dokumentem, kterým jsou Stanovy ČASQ. Detaily najdete na stránce Základní dokumenty ČASQ.  Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi široký záběr činnosti, jsou stanoveny pravidla pro jednotlivé oblasti. Tato pravidla jsou zpracována formou řádů a předpisů, které jsou závazné pro členy i orgány asociace. Ze základních oblastí je možné jmenovat tyto.

Členství ve svazu, registrace klubů a členů

Předpisy stanoví jakým způsobem je možné získat členství v ČASQ a jak postupovat při registraci. Konkrétní informace a potřebné formuláře jsou k dispozici na stránce Registrace do ČASQ.

Účast v soutěžích ČASQ

Členové svazu se mohou účastnit individuálních turnajů a soutěží družstev. Pro tyto soutěže je nutná registrace prostřednictvím mateřského klubu. Jakým způsobem se do soutěží zaregistrovat a přehled potřebných dokumentů je uveden v sekci Registrace do soutěží.

Pravidla soutěží ČASQ

Oblast vlastních soutěží je po stránce řádů a předpisů nejobsáhlejší. Pravidla jsou pevně dána pro turnaje i ligu soutěžním řádem, který je doplněn dalšími dokumenty týkajícími se situací kdy jsou řády porušeny, pravidly pro organizaci soutěží, klasifikací a sestavování žebříčků apod. Celá oblast je podrobně zpracována na stránce Předpisy pro soutěže.

Juniorský squash

Děti a mládež mají svou činnost upřesněnu samostatnými dokumenty, kde je kladen důraz zejména na zdraví a bezpečnost, počínaje povinnými lékařskými prohlídkami a konče používáním ochrany zraku až do věku 19 let. Část předpisů týkající se mládeže je umístěna na stránce Juniorský squash.

Reprezentace

Kromě běžné činnosti zajišťuje ČASQ také mezinárodní reprezentaci ČR ve squashi. Reprezentanti všech kategorií a věku mají svůj status upraven samostatnými pravidly, která specifikují práva i povinnosti reprezentanta. Podrobnosti jsou v sekci Reprezentace ČR.

Dotace a odměny

Na některé z činností klubů i jednotlivců poskytuje ČASQ určitou formu podpory. Jedná se o organizaci některých turnajů, podporu juniorského squashe, reprezentace a také o motivaci k dosažení výsledků v soutěžích. Celá oblast je popsána na stránce Dotace a odměny.

Vzdělávání trenérů a rozhodčích

V rámci své působnosti zabezpečuje ČASQ také odborné vzdělávání trenérů a rozhodčích. Tato činnost je navázána na Evropskou (ESF) i Světovou (WSF) federaci squashe tak, aby systém vzdělávání tvořil komplexní celek. Podrobné informace, předpisy a plánované akce jsou v sekcích Trenéři v ČASQ a Rozhodčí v ČASQ.[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]