aktuality-14-11-001bČtyři placky z Belgie míří do Česka – Zlato, stříbro a dva bronzy a cena fair play

V prvním nedělním utkání o medaile Tereza Široká na bronz nedosáhla, když podlehla v napínavém utkání Vandě Laskai (HUN) 1:3 (9-11, 11-7, 5-11, 11-13). Nástup do utkání měla lepší Terka, která se rychle ujala vedení v prvním setu 6:2, bohužel ho nedokázala udržet a ke konci setu udělala tři chyby v řadě. Ve druhém setu Terka přitlačila a srovnala na 1:1, třetí set zase vyzněl jasně pro soupeřku. Ve čtvrtém ještě naše hráčka odvrátila první dva matchbally, ale na zvrat v utkání už nedošlo a Terka tak bere nepopulární „braboru“. Druhým utkáním o medaili byl zápas v kategorii dívek do 15 let mezi naší Michaelou Čepovou a Marion Romba (FRA). Míša měla od začátku zápas pevně v rukou. Její důraz a rychlá hra na soupeřku platila, vítězství si nenechala vzít a zaslouženě získala bronz po výsledku 3:0 (11-8, 11-8, 11-7). Dalším kvalitním utkáním českého zástupce byl zápas dívek do 17 let o 3. místo, ve kterém Kristýna Fialová hrála s Fanny Segers (FRA). Po naprosto vyrovnaném a místy infarktovém duelu, kde se stří daly vynikající míče a vzápětí neuvěřitelné chyby z raket obou hráček, se z vítězství nakonec radovala francouzská hráčka. Kristýna prohrála 2:3 (9-11, 11-8, 11-3, 9-11, 8-11). Posledním želízkem v ohni byla v GU19 Kristýna Alexová. Ta po včerejším utkání s Nele Gilis měla na programu její mladší sestru Tinne. Kristýna podala dnes lepší výkon než včera, ale ani na mladší z obou sester to nestačilo, utkání prohrála 1:3 a obsadila tak čtvrtou příčku.

V českém souboji o bronz proti sobě nastoupili Viktor Byrtus a Matouš Sochůrek. Viktor předvedl koncentrovanější výkon než včera a vyhrál 3:0 (11-5, 11-8, 11-6). K finálovém utkání chlapců do 15 let, poprvé na turnaji super série, nastoupil Ondřej Vorlíček. Ten potvrdil svoji skvělou belgickou formu a Scotta Gillanderse (IRL) donutil svojí trpělivou hrou a bojem o každý míček k chybám a po právu vyválčil zlato, když soupeře přehrál 3:0 (11-8, 11-1, 11-8). Skvělým zážitkem bylo finále chlapců do 17 let, ve kterém sehráli výborný souboj náš David Zeman a Victor Crouin (FRA). První dva sety patřili Davidovi, který jako by si ve třetím setu vybral oddechový čas, polevil a vrátil tak soupeře do zápasu. V utkání plném vynikajících výměn a parádních zakončení nakonec vyznělo lépe pro Victora, když ve vyrovnaném pátém setu rozhodly tři stroke v jeho prospěch. David Zeman tak nakonec veze domů z Belgian JO stříbro po výsledku 2:3 (14-12, 11-8, 2-11, 9-11, 8-11).

Při závěrečném ceremoniálu byla vyhlašována i cena fair play, kterou získal David Zeman. Všem hráčům děkujeme za vynikající reprezentaci českého squashe, gratulujeme k výsledkům a věříme, že takových úspěšných turnajů bude co nejvíce. Šťastnou cestu domů 🙂

Konečné výsledky jsou k dispozici na tournamentsoftware.com.