[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][fusion_text]logo-wsf-02-600-700Nárůst extrémního radikalismu ve světě je evidentní a pokud si někdo myslí, že se ho to netýká, velmi pravděpodobně se mýlí. A pokud se to nezačne globálně řešit, asi se budeme brzo divit všichni. Jeden příklad se bohužel dotýká nejvýznamnější juniorské akce sezóny – Mistrovství světa juniorů, plánovaného na červenec do Káhiry. V místě konání MS nebude a hledá se pořadatel, který by akci udělal v „bezpečné“ oblasti. Jak problém řeší WSF je uvedeno níže. K tomu je možné jenom dodat, hlavně aby nám ještě nějaké bezpečné oblasti zůstaly ….

[/fusion_text][fusion_separator style_type=“none“ top_margin=“20″ bottom_margin=““ sep_color=““ icon=““ width=““ class=““ id=““/][fusion_text]

Během několika posledních týdnů byla Světová federace squashe (WSF) nucena přezkoumat pořádání Mistrovství světa juniorů v egyptské Káhiře. Hlavním důvodem jsou nestabilní situace v dané oblasti a řada připomínek od národních federací ohledně bezpečnosti juniorů.
Soutěžní komise dospěla k závěru, že vzhledem k nárůstu extrémního radikalismu v regionu, zvláště po tragickém zabíjení turistů v Tunisku, je nevhodné riskovat bezpečnost dětí a vyslat je do Egypta na Mistrovství světa juniorů v době od 25. července do 4 srpna 2015.

Rozhodnutí o zrušení šampionátu v Káhiře bylo přijato s nechutí, ale na základě okolností je na místě opatrný přístup. Mistrovství bude tedy přemístěno, pokud to bude ještě technicky možné.

WSF si uvědomuje snahu vynaloženou egyptskou federací na přípravu akce a doufá, že Egypt situaci chápe. Pravděpodobnost, že řada zemí by své juniory na MS nevyslala, je velké a šampionát by byl stejně znehodnocen.

WSF v této souvislosti vyzývá všechny potenciální hostitele, kteří by byli schopni tuto akci uspořádat, aby kontaktovali sekretariát Světové federace.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]