V portugalském Lisabonu se koná letošní squashové Mistrovství Evropy Juniorů do 19 let. První čtyři dny se hraje soutěž jednotlivců a po dni volna pokračuje squashový šampionát soutěží družstev.

Po prvních dvou dnech individuální soutěže nezůstal žádný z našich juniorů v hlavní soutěži. Nejvýše nasazený David Zeman (3/4) se neprobojoval do semifinále a skončil na raketě Toma Walshe (5/6) po setech 8:11, 2:11 a 5:11. Stejně je na tom Kristýna Fialová, která neprošla přes Céline Walser (3/4), také ve třech setech 8:11, 5:11 a 5:11. Oba si tedy zahrají o 5.-8. místo. Ostatní naši junioři ukončili svou účast v hlavním pavouku už v předchozích kolech, a tak Vojtěch Ryba, Matouš Sochůrek a Hana Matoušková už jen pracují na co nejlepším konečném umístění. Kompletní výsledky ME jsou na webu tournamentsoftware.com.

Českou výpravu vede Honza Mutina a máme zastoupení i v organizaci turnaje, kde se ve funkci technického delegáta Evropské Federace Squashe dohlíží na hladký chod šampionátu Pavel Sládeček.

 

squashové Mistrovství Evropy Juniorů