Na ME juniorských squashových týmů U19 podle očekávání prohrálo Česko s Anglií 0:3.

Dívčí část týmu měla problém už před zápasem. Odborníci z vedení asociace nechali udělat nové dresy, bohužel se ukázalo, že děvčata nemají sukně, ale šortky. Předpisy WSF, kterými se řídí i šampionáty ESF jasně říkají, že děvčata musí hrát v sukních. Kdo by si ale u nás s takovou drobností lámal hlavu.

Sukně se sehnala, takže zahajovala Hana Matoušková proti Georgině Kennedy, ale díky značnému rozdílu mezi oběma hráčkami bylo za 13 minut hotovo 0:3. Druhý šel na kurt Marek Lapáček proti úřadujícímu Mistrovi Evropy a bylo sympatické, že se z toho neroztřepal. Prohrál sice ve třech setech, ale po celou dobu hrál aktivně a snažil se tvořit hru. S takovým soupeřem jako je Patric Rooney to není nic jednoduchého a Marek udělal maximum. Výsledkem 0:3 bylo celé utkání rozhodnuto ve prospěch Anglie a poslední zápas hrál Vojtěch Ryba na dva vítězné sety s Kyle Finchem. Utkání odehrál bez většího zájmu a nasazení, uhrál 5 bodů a konečný výsledek Česko – Anglie je 0:3.

ME juniorských squashových týmu U19

 

Večer se náš tým utká se Skotskem, což nebude rozhodně lehký soupeř. Kompletní výsledky zápasu i šampionátu jsou na webu esf.tournamentsoftware.com.

 

ME juniorských squashových týmu U19