[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][fusion_text]

Zápisy z jednání Výkonného výboru ČASQ začínají být hororovým čtením. Na posledním zasedání se rozhodovalo o nákupu nového software pro administraci soutěží a členské základny. Naše „transparentní“ vedení pro jistotu nikde nezveřejnilo ani soutěžící, ani detaily nabídek, ani jejich ceny.

[/fusion_text][fusion_imageframe lightbox=“no“ lightbox_image=““ style_type=“dropshadow“ bordercolor=““ bordersize=“0px“ borderradius=“0″ stylecolor=““ align=“center“ link=““ linktarget=“_self“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ hide_on_mobile=“no“ class=““ id=““] [/fusion_imageframe][fusion_separator style_type=“none“ top_margin=“10″ bottom_margin=““ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““/][fusion_text]Vybíralo se z několika možností a tento postup by byl v pořádku, kdyby o vítězi výběrového řízení rozhodovali lidé, kteří k tomu mají potřebnou kvalifikaci, což se ani o jednom z členů VV říct nedá. Vzhledem k tomu, že se nikde neobjevilo žádné odborné vyhodnocení nabídek či posudek, ale jen nějaká podivná procenta, důvěryhodnost takového výběru by byla značně pochybná.

V tomto případě je ale všechno jinak a s odbornou stránkou není potřeba si vůbec lámat hlavu. Staří kamarádi ze Strahova se zase našli a o dodavateli už bylo evidentně rozhodnuto předem. Jednu z nabídek totiž měla drzost předložit firma Quickcode, tedy firma pana Schvarcze, který už jednou jako člen VV toto software vyrobil, nechal si ho zaplatit, a s ukončením své funkce program vypnul a odcizil. Jak je možné dohledat ve starých zápisech z VV, na základě několika smluv o dílo uzavřených s panem Schvarczem či společností Quickcode s r.o. bylo vyplaceno přibližně 250 tisíc Kč za software, který se tím sice stal majetkem svazu, ale z pana Schvarcze se ho nikdy nepodařilo vydolovat.

Takže teď se pánové z vedení asociace rozhodli, že z našich společných peněz zaplatí něco, co jsme si už jednou koupili. Navíc od někoho, kdo nám to sebral. Morální hledisko tohoto rozhodnutí hovoří samo za sebe o úrovni některých členů VV. Škoda, že není zveřejněno, kdo z nich jak hlasoval. To by nám dalo odpověď na další otázku. Kdo a kolik si pomůže na oprášeném programu, za který ještě jednou zaplatíme určitě několik set tisíc …[/fusion_text][fusion_separator style_type=“none“ top_margin=“10″ bottom_margin=““ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““/][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]