V důležitém utkání na ME týmů U19 Česko poráží 3:1 Skotsko a poslední utkání bude hrát se Španělskem o 5 místo.

Večerní zápas zahajovala Kristýna Fialová proti Carrie Hallam. První set sice těsně prohrála, druhý nicméně s převahou vyhrála a zdálo se, že první bod bude doma. Soupeřka ale bojovala o každý míč a v závěru třetího i čtvrtého setu Kristýně o pár bodů utekla, takže nakonec celkově vyhrála 3:1.

David Zeman na Richarda Hollinse nastoupil přesvědčivě a v prvním setu ho do hry moc nepustil. V dalším setu to nepohlídal a ten mu těsně utekl, stejně jako třetí. Do čtvrtého se naštěstí David zkoncentroval, hrál lépe takticky, soupeři vnutil svoji hru a set získal. V pátém už převzal režii plně do svých rukou a zaslouženě zvítězil.

Rozhodující utkání mezi Vojtěchem Rybou a  Patrickem O’Sullivanem, který měl v nohách na šampionátu už 37 setů, mělo  být naší  jasnou záležitostí. Zdálo se tak v prvních dvou vyhraných setech, ale ve třetím O’Sullivan začal být aktivní a získal ho pro sebe. Atmosféra houstla, nervozita stoupala, chyb přibývalo a ztratili jsme i čtvrtý set. Ani v pátém se to nevyvíjelo dobře a Vojtěch prohrával už 5:10. Utkání nám nakonec zachránil rozhodčí, který při matchballu za stavu 7:10 věnoval našemu hráči zcela evidentní no let. To už O’Sullivan psychicky nezvládl, pokazil na co sáhl, vyhráli jsme 12:10 a celé utkání proti Skotsku 2:1.

ME juniorských squashových týmů U19

 

Výhra 2:1 nad Skotskem nás tak posunula do závěrečného boje o páté místo proti Španělsku. Kompletní výsledky zápasu i šampionátu jsou na webu esf.tournamentsoftware.com.

 

ME juniorských squashových týmů U19