Nepříjemné překvapení připravil Karim Abdel Gawad světové jedničce Mohamedovi ElShorbagy v dnešním semifinále a poslal ho domů. Ve finále squashového Mistrovství světa tak uvidíme Ramy Ashoura a Karim Abdel Gawada.

Semifinále ElShorbagy – Gawad bylo skutečnou bitvou, hlavně v prvních třech setech. Kdo čekal, že po prvních třech setech, které trvaly hodinu, Gawadovi dojdou síly se nestačil divit. Ten za nepříznivého stavu 1:2 nastoupil sebevědomě do čtvrtého setu a smetl ElShorbagyho 11:2. V pátém setu pokračoval ve skvělém výkonu a po hodině a půl zvítězil 3:2. Je nutné konstatovat, že dnes byl Karim Abdel Gawad lepším hráčem a postup do finále si zasloužil. Otázka je, kolik sil mu zůstalo do finálového utkání, protože ho čeká ten nejtěžší soupeř.

[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][6] Karim Abdel Gawad (EGY) – [1] Mohamed ElShorbagy (EGY) 3-2: 13-11, 10-12, 11-13, 11-2, 11-5 (90m)

Druhé semifinále se bohužel nehrálo. Ramy Ashour zvítězil nad  Gregory Gaultierem bez boje, protože Greg k utkání nenastoupil kvůli zranění kotníku.

finále squashového Mistrovství světa

 

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]