V ostravském BSO Squash Clubu opět posunuli kvalitu trenérské práce na vyšší úroveň.  V těchto dnech Pavel Sládeček a Honza Mutina testují unikátní systém pro video analýzu – PlaySight. Je skvělé vidět, že jsou u nás pořád squashové kluby, ve kterých se více jedná než mluví. 

Systém snímá kurt dvěma až čtyřmi kamerami, podle požadavku trenérů a je možné ho používat pro analýzu tréninku i hry. Na dotykové obrazovce vedle kurtu je možné okamžitě provádět rozbory z pohledu jednotlivých kamer. Záznam je možné nejen prohlížet v obou směrech různou rychlostí, ale také se dá na obrazovce kreslit stylusem nebo prstem, případně psát potřebné poznámky a nahrávat k videu zvukové komentáře. Analýzu je tak možné provádět nejen s hráči během tréninku, ale trenér může rozbor udělat později a účastníci tréninku dostanou do mailu link, na kterém si mohou analýzu opakovaně přehrávat, včetně zakreslených a hlasových poznámek. Každý hráč má svůj přístup, takže si může sám nahrávat vlastní utkání nebo solo tréninky. Systém také umožňuje video stream.

PlaySight má svůj původ v tenisu a ve squashi se tento systém analýzy teprve rozjíždí. Podle prvních výsledků se jedná o velmi nadějný projekt. V Ostravě měli kromě domácích hráčů možnost systém vyzkoušet také junioři a jejich trenéři z celé republiky. V případě zájmu o provedení analýzy nebo vyzkoušení systému pište na email info@squashnet.cz.