Popis projektu

14.-17.května 2015 / Mistrovství Evropy družstev U15/17, Lisboa, Portugal

Po loňském bronzu jsme se dočkali dalšího skvělého úspěchu českého juniorského squashe. Tým do 15 let ve složení Viktor Byrtus, Marek Panáček, Michaela Čepová, Petr Nohel a Anežka Stockelová, pod vedením trenérů Honzy Mutiny a Břeně, získal stříbro na Mistrovství Evropy.

 

Nejprve ke svému závěrečnému utkání nastoupilo družstvo do 17 let proti Izraeli. V úvodním zápase bojoval Ondra Vorlíček s Yali Shassem a přestože dal do zápasu co mohl, nakonec prohrál v pěti setech 12:14, 11:9, 11:8, 4:11, 8:11. V následujícím duelu prohrál hladce Vojtech Ryba s Ido Bursteinem 0:3. Tím potvrdil konečné umístění týmu do 17 let na 8.místě. Škoda že naši nebyli schopni se více přiblížit čtvrtému místu, kam byli před šampionátem nasazeni.

15-05-14-me-squash-juniori-u15-u17-53-500-368Mladší tým si zaslouženě vybojoval účast v nedělním finále a za soupeře nemohl mít nikoho těžšího než Anglii. Poslední utkání na šampionátu zahajoval Marek Panáček proti Oscaru Beachovi. Přes velkou snahu nezískal ani set (7-11, 6-11, 5-11) a prohrávali jsme 0:1. Nepříznivý vývoj utkání se pokusil zvrátit Viktor Byrtus s Jaredem Carterem. Hned v úvodním setu skočil Viktor pořádnou rybu, proběhlo ošetřování odřenin, ztráta koncentrace a pak ztráta setu. Ve druhém setu se to vyvíjelo lépe, Viktor se dostal i ke gameballu, ale nespadlo to tam. Ve třetím setu Jared zpomaloval hru, takticky držel Viktora v pozicích, ze kterých nemohl moc útočit a dotáhl utkání do vítězného konce (11:6, 12:10, 11:5).

Naši tedy ve finále s Anglií prohráli, ale stříbrná medaile z Mistrovství Evropy je krásný úspěch. Logicky po loňském bronzu a letošním stříbru, bude příští rok následovat zlato 🙂 Děkujeme skvělému týmu ve složení Viktor Byrtus, Marek Panáček, Michaela Čepová, Petr Nohel a Anežka Stockelová a trenérům Janu Mutinovi + Janu Břeňovi za vynikající výsledek a vzornou reprezentaci českého squashe.

Kompletní výsledky šampionátu jsou k dispozici na esf.torunamentsoftware.com.

NÁŠ STŘÍBRNÝ TÝM

Viktor Byrtus

Marek Panáček

Michaela Čepová

Petr Nohel

Anežka Stockelová

Trenér Jan Mutina

Trenér Jan Břeň

Družstvo do 15 let – finále

Družstva do 17 let – utkání o 7.místo

16.května 2015

Sobota byla rozhodujícím dnem pro konečné výsledky našich juniorů na Mistrovství Evropy družstev U15-17 v Portugalsku. Pro tým do 15 let se skvělým výsledkem – postupujeme do finále!!

 

15-05-14-me-squash-juniori-u15-u17-37-800-400

K prvnímu důležitému utkání nastoupil náš tým do 15 let hned v 9 hodin ráno proti silnému Walesu. Jako první šel na kurt Viktor Byrtus, který předvedl zodpovědný výkon proti Jordanu Williamsovi a výsledkem 3:0 připravil výchozí pozici pro dobrý výsledek. Po chlapcích šly na kurt děvčata – Míša Čepová proti Ciaře Richards. Výsledky setů se střídaly nahoru dolů, naštěstí v pátém měla navrch Míša a poměrem 3:2 poslala naše družstvo do semifinále!

Následovalo stejně důležité utkání sedmnáctek proti Irsku. Bohužel nevyšel hned začátek, kdy David Zeman prohrál úvodní zápas s Oisinem Dunne 2:3. V dalším utkání neuhrála ani set Denisa Rohunová na Stephanii Ryan a naše naděje na postup do čtyřky byly ztraceny. Ve třetím utkání Ondra Vorlíček už jen kosmeticky upravil výsledek na 1:2 vítězstvím nad Luke Loganem.

Vrcholem soboty byl boj o účast ve finále s Irskem. Zahajoval Viktor Byrtus se Scottem Gillanderdem a po velké bitvě zvítězil 3:2 (11:9, 6:11, 8:11, 11:3, 11:8). Po nich šla do kurtu Míša Čepová a zdolala Sophii O’Rourke 3:0 (11:9, 11:9, 11:4). Tím bylo rozhodnuto a čeští junioři se posunuli do nedělního finále!! Čeká nás tradiční účastník finálových klání Anglie.

15-05-14-me-squash-juniori-u15-u17-38-800-400Večer uzavřel sobotní program tým sedmnáctek proti Dánsku. David Zeman nestačil na Magnuse Laursena a prohrál 0:3. Ve druhém utkání Kristýna Fialová podlehla 0:3 Sarah Lauridsen a nakonec Ondra Vorlíček upravil konečný stav na 1:2 výhrou nad Juliem Fuglsangem. Zítra hraje náš tým U17 o konečné 7/8 místo.

Oběma týmům držíme do závěrečného dne palce! Kompletní výsledky šampionátu jsou k dispozici na esf.torunamentsoftware.com.

Družstva do 15 let – výsledky a pavouk

Družstva do 17 let – výsledky a pavouk

15.května 2015

Stejně jako první den evropského šampionátu pokračují naše týmy ve vítězném tažení. Dohrály se skupiny a čeští squashoví junioři obsadili v tabulkách shodně první místa.

15-05-14-me-squash-juniori-u15-u17-27-800-400Junioři do 15 let jasně potvrdil nasazení a skupinu dokončil výhrou nad Itálií (3:0) a Maďarskem (2:1). Sedmnáctky měly jen jeden poslední zápas ve skupině, ve kterém si poradily s Izraelem 3:0. Oba týmy si zaslouží pochvalu za bezchybně zvládnutou první část juniorského šampionátu.

V sobotu se začne lámat chleba – přechází se do pavouků, hraje se o postup, a tady se už žádné zaváhání neodpouští. Tým do 15 let čeká v 9:00 hodně těžký soupeř z Walesu. Družstvo do 17 let to nebude mít o nic lehčí, od 11:30 hrají proti Irsku. Oběma týmům držíme palce! Kompletní výsledky šampionátu jsou k dispozici na esf.torunamentsoftware.com.

Družstva do 15 let – výsledky, tabulka a pavouk

Družstva do 17 let – výsledky, tabulka a pavouk

14.května 2015

Oba naše týmy zahájily Mistrovství Evropy juniorů U15-17 v Lisabonu tím nejlepším způsobem. Náš juniorský squash potvrdil kvalitu, starší družstvo v soutěži do 17 let vyhrálo obě utkání ve skupině 2-1, stejně jako omladina do 15 let, která to dala dvakrát 3:0.

Po příletu do místa konání se junioři aklimatizovali venkovní rozcvičkou a naladili se do bojovné nálady. Naši začínali před polednem a poslední utkání bylo plánováno na 19 hodin.

Vstup do šampionátu zahajovaly sedmnáctky proti Finsku. Hned v prvním utkání neuspěla Kristýna Fialová, ale vítězství v utkání pojistili David Zeman a Vojta Ryba. Ve druhém utkání tohoto týmu proti Švédsku místo Kristýny nastoupila Denisa Rohunová, ale ani tato změna nepřinesla vítězství. To stejně jako v prvním utkání zařídili David s Vojtou.

Mladší tým zahájil nejprve po obědě proti Polsku výsledkem 3:0 a večer pak pokračoval stejným skóre proti Holandsku. Obě utkání hráli v sestavě Viktor Byrtus, Marek Panáček, Míša Čepová a ztratili zatím jen 3 sety. Doufejme že jim tato fazóna vydrží.

Po první dnu si tak oba naše týmy vytvořily důležitý základ pro páteční dohrávku ve skupinách a nemusí hrát v obavách o postup. Samozřejmě první místo v tabulce dává lepší výchozí pozici do dalších utkání o umístění a oběma družstvům přejeme, aby si toto umístění zajistila. Sedmnáctky mají v pátek jenom Israel, patnáctky se utkají s Itálií a Maďarskem.

Kompletní výsledky šampionátu jsou k dispozici na esf.torunamentsoftware.com.

Družstva do 15 let – výsledky a tabulka

Družstva do 17 let – výsledky a tabulka

10.května 2015

15-05-14-me-squash-juniori-u15-u17-04-800-400Ve čtvrtek 14.května začíná v portugalském Lisabonu Mistrovství Evropy ve squashi juniorských družstev do 15 a 17 let. Česko nasazuje squashové týmy do obou soutěží a hlavně v patnáctkách máme na co navazovat, jedeme obhajovat loňské bronzové medaile z Prahy. Obě naše družstva jsou slušně nasazena, U15 jako druhé a U17 jako čtvrté. Doufejme, že díky tomu nebude naše hráče svazovat příliš velká zodpovědnost. Naše barvy jedou hájit tito hráči:

Družstvo do 15 let
Byrtus, Viktor
Panacek, Marek
Nohel, Petr
Cepova, Michaela
Stockelova, Anezka

Družstvo do 17 let
Zeman, David
Ryba, Vojtech
Vorlicek, Ondrej
Fialová, Kristyna
Rohunova, Denisa

O oba týmy se budou starat odborníci na juniorský squash Honza Mutina a Honza Břeň. Kompletní informace o nasazení a skupinách najdete na esf.tournamentsoftware.com