Český olympijský výbor společně s partnery projektu připravuje v termínu 19. října – 23. října 2015 v Praze vzdělávací akci – Týden duální kariéry. Akce je vhodná především pro sportovce, kteří plánují aktivní kariéru ukončit v následujících letech a chtějí se na tuto dobu zodpovědně připravit.

Snahou je postupně připravovat sportovce na novou životní etapu spojenou s ukončením sportovní kariéry a představení možností, které nabízí a bude nabízet dlouhodobý program Duální kariéry Českého olympijského výboru.

Náplní jednotlivých dní Týdne duální kariéry budou tematicky uspořádaná školení a přednášky přizpůsobené potřebám a očekáváním sportovců. Připravují se školení zaměřená na personální otázky (např. tipy a triky při pracovním pohovoru, základy společenského chování a oblékání, mediální školení), tzv. soft skills (např. jak využívat získané kontakty a jak ovládat svůj čas), IT dovednosti (Excel a PowerPoint), nebo tzv. hard skills (např. jak se nezbláznit z daňového přiznání, na co nezapomenout při zakládání firmy). Školení se zúčastní významné osobnosti ze sportovního prostředí, které nad jednotlivými dny převezmou patronát a podělí se o vlastní zkušenosti.

15-07-04-squashovy-duchod-02-900-164