Professional Squash Association (PSA) a World Squash Federation (WSF) podepsaly memorandum, které zajistí, aby tyto dvě organizace spolupracovaly na dosažení společné vize o budoucnosti squashe v globálním měřítku.

Smlouva mezi PSA a WSFPo sérii setkání mezi WSF, vedenou prezidentem Jacquesem Fontainem a výkonným ředitelem Andrewem Shellym a PSA, pod vedením generálního ředitele Alexe Gougha, se obě organizace dohodly na jednotné a koordinované cestě k budoucnosti našeho sportu – jednoty, která povede k větší podpoře a interakci mezi všemi úrovněmi squashe.

Klíčovým prvkem partnerství bude vytvoření globální strategie zaměřené na takové cíle, jako je zajištění místa v program olympijských her, udržování účasti squashe na jiných mezinárodních programech sportovních her, rostoucí hráčská základna na celém světě a podpora rozvoje sportovišť ve spolupráci s centry, místními sdruženími a národními federacemi.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme dosáhli dohody s PSA a že obě organizace budou pracovat společně v nadcházejících letech, aby pomohly rozvíjet a zviditelnit squash po celém světě.“ řekl prezident WSF Jacques Fontaine.

Výkonný ředitel společnosti PSA Alex Gough doplnil: „Naše ambice, sladěné se strategií WSF, vytvoří stabilnější a úspěšnější platformu, z níž se bude rozvíjet squash po celém světě. Profesionální tour v posledních letech zaznamenala obrovské pokroky a doufáme, že tento růst bude ve spolupráci s WSF pokračovat.