[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][fusion_text]

S napětím jsme čekali na rozpis ligových soutěží pro sezónu 2015-16. Od avizované profesionalizace soutěží se dalo čekat cokoliv. Včera jsme se dočkali, ale jak nám ale sděluje vedení svazu hned druhý den, bohužel se tam vyskytovaly chyby a muselo se to celé předělat.

Místo „bohužel se tam vyskytovaly chyby“ se mělo napsat, bohužel jsme to napoprvé podělali a muselo se to předělat. Při detailnějším studiu je totiž zřejmé, že ve staré verzi si někteří členové Soutěžní komise chtěli trochu ušetřit vlastní ježdění na úkor jiných klubů. Jak jinak si vysvětlit ve 2. lize skupinu, složenou z týmů z Hradce, Prahy, Plzně a Budějovic. Soudruzi asi neviděli mapu, jinak by si museli všimnout, že z Hradce do Plzně je to 200 km a do Budějic dokonce 250 km. Drobnosti, jako doplnění chybějících družstev apod. je zbytečné komentovat.

Co je však horší, předvolební agitkou slibovaná profesionalizace soutěží se jaksi nekoná. Celý systém soutěží je v podstatě identický s tím minulým, až na některé kontraproduktivní úpravy.

Změnou systému ve 3. lize vznikl kočkopes, ve kterém se všechny soutěže hrají ve skupinách po šesti, jen třetí liga má starý systém skupin po devíti, který byl před několika léty zrušen. Týmy ve skupině se dříve sjely na jedno místo, staří pardáli i začínající hráči si nejen zahráli squash, ale taky měli možnost si užít správnou squashovou atmosféru. Kde jinde než v nejnižší soutěži to squash potřebuje pro rozvoj členské základy. Teď se nepochopitelně vracíme ke sterilnímu systému trojutkání … skutečně zajímavý progres.

Druhou nepochopitelnou změnou je navýšení počtu utkání v extralize. Dříve se takto zásadní změny konzultovaly s kluby, které extraligu hrají, teď se to v rámci transparentnosti v tichosti změní a nic se neřeší. Kromě toho, že to jsou další termíny v nabitém kalendáři hráčů, tak je to značné navýšení ekonomické zátěže pro kluby. Jaký to má smysl nebo význam se nikdo neobtěžoval vysvětlit.

V roce 2014, za starého vedení, které to údajně dělalo špatně, byly rozpisy soutěží zveřejněny v polovině září, včetně soupisek týmů. Teď jsme se dočkali až v říjnu, ale jen paskvilu, který se musel hned druhý den předělat, navíc se změnami k horšímu. Za 14 dnů se hraje extraliga a nikde nejsou zveřejněny soupisky družstev. Nikde není zveřejněn aktuální seznam přednasazení zahraničních hráčů. Je evidentní, že požadavky na organizaci soutěží přesahují schopnosti Soutěžní komise. A to zejména jejího náčelníka, takže pan Švec by měl situaci vyřešit a dobrovolně odejít do věčných squashových lovišť.

Kompletní přehled všech soutěží ve formátu pdf je k dispozici ZDE. On line verze k prohlížení je dole pod textem.[/fusion_text][fusion_separator style_type=“none“ top_margin=“25″ bottom_margin=““ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““/][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=“3_4″ last=“yes“ spacing=“yes“ center_content=“no“ hide_on_mobile=“no“ background_color=““ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ background_position=“left top“ border_size=“0px“ border_color=““ border_style=““ padding=““ margin_top=““ margin_bottom=““ animation_type=““ animation_direction=““ animation_speed=“0.1″ class=““ id=““][fusion_code]PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjIwcHgiIGhlaWdodD0iNjAwcHgiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueXVtcHUuY29tL2NzL2VtYmVkL3ZpZXcvT2xpS0pBakdhbEp1SUUxYyIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj0idHJ1ZSIgIGFsbG93dHJhbnNwYXJlbmN5PSJ0cnVlIj48L2lmcmFtZT4=[/fusion_code][/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][fusion_separator style_type=“none“ top_margin=“10″ bottom_margin=““ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““/][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]