[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][fusion_text]15-05-07-squash-eye-protection-01-600-1564S ohledem na charakter squashe, při kterém se dva hráči (případně čtyři) pohybují během hry v jednom společném prostoru, není možné úplně vyloučit zasažení míčkem. Je to bolestivé, ale dá se to přežít. Squashový míček je ale svou velikostí a rychlostí, s jakou se pohybuje velmi nebezpečný, pokud zasáhne oko. Z těchto důvodů je Světovou federací squashe doporučeno používání ochrany zraku ve formě brýlí nebo štítů, které musí být testovány a certifikovány pro použití ve squashi.

Ochrana zraku je celosvětově povinná pro juniory do 19 let a její nepoužití může být důvodem k diskvalifikaci hráče z utkání. Stejně tak, pokud by hráč používal necertifikovaný typ ochrany zraku. Platí to i v případě, který můžeme vidět u některých našich juniorů hrajících ve vlastních dioptrických brýlích. Necertifikované nebo dioptrické brýle mohou při zasažení míčkem, raketou nebo protihráčem samy způsobit zranění hráče nebo dokonce poškodit zrak. Všechny tyto okolnosti je nutné zvážit a podle toho se zařídit, aby squash pořád patřil mezi relativně bezpečné sporty.

V přiložené tabulce je seznam certifikovaných značek a typů pro rok 2015. Občas je dobré se podívat na stránky Světové federace squashe (Equipment -> Eyewear), jestli se v seznamu neobjevily nové modely.[/fusion_text][fusion_separator style_type=“none“ top_margin=“20″ bottom_margin=““ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““/][fusion_imageframe lightbox=“yes“ lightbox_image=““ style_type=“dropshadow“ bordercolor=““ bordersize=“0px“ borderradius=“0″ stylecolor=““ align=“none“ link=““ linktarget=“_self“ animation_type=“0″ animation_direction=“down“ animation_speed=“0.1″ hide_on_mobile=“no“ class=““ id=““] [/fusion_imageframe][fusion_separator style_type=“none“ top_margin=“20″ bottom_margin=““ sep_color=““ border_size=““ icon=““ icon_circle=““ icon_circle_color=““ width=““ alignment=“center“ class=““ id=““/][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]