Ze světové trenérské konference v Kuala Lumpuru se vrátil Honza Mutina, Pavel Sládeček se ještě účastní za Evropu jednání Coaching Committee WSF. Program konference byl skutečně kvalitní, jak co se týče obsahu, tak kompetence přednášejících.

Pro naše zástupce byla nejdůležitější část týkající se práce s elitními juniory a to nejen z pohledu squashe, ale také všech souvisejících činností vrcholového sportovce. Součástí programu byla také návštěva národního squashového centra, ve kterém se připravují mladí squashisté v Malajsku. S ohledem na to, jaké výsledky jejich junioři dosahují ve světovém měřítku, se i tady se potvrdilo, že nejlepší cesta je centralizovaná příprava mládeže. Bohužel obdobný, dobře rozběhnutý projekt v Česku současné vedení asociace poslalo ke dnu.

Hodně zajímavá byla taky část věnovaná profesionálním sportovcům z nejvyšších pozic světového žebříčku. Ong Beng Hee vyprávěl, jak ukončí kariéru sedmý hráč světa ve věku, kdy zdaleka končit nemusel. Lou Wee Wern, která byla i ve světové pětce, se podělila o pocity, které provází sportovce vyřazeného na delší dobu pro zranění a také, jak se vrátit na vrchol.

Konferenci provázel také doplňkový program, kde asi nejzajímavější byla návštěva badmintonové akademie. Samotný Kuala Lumpur je také zajímavé vidět a letní počasí příjemně doprovázelo celý pobyt. Podle informací z WSF komise je další trenérská konference plánována na příští rok do Jižní Ameriky. Bližší podrobnosti zatím nejsou známy.