European Junior Individual Championship 2016Tituly z European Junior Individual Championship 2016 získali Amelia Henley and Patrick Rooney. Obě finále byly jednoznačnou záležitostí vítězů.

V prvním utkání nenašla Tinne Gilis žádnou zbraň na agresivní hru soupeřky. Angličanka nevypustila jediný míč, hrála aktivně a kromě druhého setu, kde se Tinne snažila utkání zvrátit měla cestu za titulem plně pod kontrolou. Ve třetím setu vedla dokonce 8:0 a zaslouženě zvítězila 3:0.

Podobný průběh mělo druhé finále, ve kterém Patrick Rooney drtil Balasze Farkase. Body na straně Farkase přibývaly více po nevynucených chybách soupeře a tak výsledný stav setů vypadá lépe, než to co se dělo na kurtu. I tady je titul po výsledku 3:0 ve správných rukou. Třetí místa putují také do Anglie, získali je James Peach a Lucy Turmel.

Finále chlapci:
[fusion_builder_container hundred_percent=“yes“ overflow=“visible“][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=“1_1″ background_position=“left top“ background_color=““ border_size=““ border_color=““ border_style=“solid“ spacing=“yes“ background_image=““ background_repeat=“no-repeat“ padding=““ margin_top=“0px“ margin_bottom=“0px“ class=““ id=““ animation_type=““ animation_speed=“0.3″ animation_direction=“left“ hide_on_mobile=“no“ center_content=“no“ min_height=“none“][1] Patrick Rooney (ENG) – [2] Balázs Farkas (HUN) 11-5, 11-7, 11-8 (33m)
O třetí místo chlapci:
[3/4] James Peach (ENG) – [3/4] Benjamin Aubert (FRA)  10-12, 11-4, 11-8, 11-7 (45m)

 

Finále dívky:
[3/4] Amelia Henley (ENG) bt [2] Tinne Gilis (BEL) 11-6, 11-7, 11-4 (29m)
O třetí místo dívky:
Nehrálo se pro nemoc Georginy Kennedy

Česko mělo tentokrát silné zastoupení v závěru šampionátu. Finálové utkání chlapců rozhodoval Roman Švec a na slavnostním vyhlášení ceny předával Vicepresident Evropské Federace Squashe Pavel Sládeček.

Kompletní výsledky obou soutěží jsou k dispozici na esf.tournamentsoftware.com, doplněné o fotografie finálových utkání a vyhlášení vítězů.

 [/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]