Po dlouhém zvažování bylo rozhodnuto o změně systému squashových rozhodčí. Všechna utkání na okruhu Professional  Squash Association přenášené živě prostřednictvím PSA SquashTV, budou používat systém jednoho rozhodčího u kurtu a druhého u videa.

Systém už byl zkušebně využíván a bylo možné ho vidět během používání v průběhu některých turnajů v minulých týdnech. Místo tří rozhodčích u kurtu je zde jeden, který může požádat o posouzení situace a konečné rozhodnutí video rozhodčího. I nadále mají také hráči možnost požádat o přezkoumání rozhodnutí pomocí videa. Kopie rozhodnutí u videa bude uložena on-line a všechny zúčastněné strany se mohou později seznámit s procesem rozhodování.

Hlavní důvody změny jsou tyto:

  • Statistika rozhodnutí při použití systému je konzistentní a mírně lepší než u systému tří rozhodčích.
  • Nominace tří vysoce kvalitních squashových rozhodčích pro významné akce je velmi obtížný úkol, snížení nároků na počet sudích nejvyšší kvalifikace  bude mnohem snazší.
  • Je velmi obtížné sjednotit posuzování situací mezi třemi jednotlivci, zejména během těžkých zápasů a kritických situací.
  • Pro další rozvoj práce rozhodčích je mnohem snazší pochopení logiky rozhodování jednoho člověka, zejména s rozšířenou možností použití uložených záznamů.

Během několika dalších měsíců uvidíme, jak se systém osvědčil, a hlavně jak jej budou hodnotit hráči.